Pomoc w wyborze latarki rowerowej

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
mati_speed
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 14 sty 2014, 17:33
Lokalizacja: Toruń

Pomoc w wyborze latarki rowerowej

Post autor: mati_speed »

Witam, jestem nowy na forum, dziś przejrzałem kilka wątków żeby porównać sobie latarki, ale mam jeszcze kilka pytań na które nie znalazłem odpowiedzi...

Zastanawiałem się na samym początku nad zakupem dwóch latarek,
Magicshine MJ872
Mactronick BPM noise 500

Ale cały czas uważałem, że cena jest kosmiczna obydwu latarek, pierwszej szczególnie...
Czy jest sens dopłacać do takiej latarki dedykowanej do rweru, firmowej, czy brać tańszą która również spełni moje oczekiwania...

Głownie chodzi o to żeby nie bło problemu z ładowaniem, czas świecenia wystarczał na tą godzinkę może więcej, no i żeby była szczelna od deszczu czy śniegu. Znalazłem kilka propozycji na forum, ale jest tego tak dużo że wybór jest trudny, załóżmy że mam 250zł do wydania.

Głównie chodzi o jazdę do pracy lub powrót przez las po zmroku, żeby było dobrze widać gdzie się jedzie, i nie było niespodzianek...

Dzięki za pomoc i pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Cześć

Pozwolisz, że w skrócie:

Noise 500 ma nieproporcionalną cenę do możliwości (i trwałości - często zawodzi) w porównaniu do Np. Convoy S2 (poszukaj na forum, że o Sklepiku forumowym nie wspomnę). Convoya S2 dopracowanego dostaniesz poniżej 100zł (z chin za znacznie mniej, ale warto lekko poprawić), ładowarkę dobrą, za 30zł, garść dobrych ogniw ze sklepiku po 5zł sztuka. Uchwyt rowerowy, kilkanaście złotych najwyżej. Można też bardziej wypasione wersje sobie zrobić, albo zamówić :)

MJ872 chyba zła nie była, ale nie wiem, czy w niej też nie wypada poprawić odprowadzania ciepła. Nie pamiętam, sam nie miałem.

Czas pogania, może więcej inni, albo ja później ;)

Pozdrawiam.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
mati_speed
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 14 sty 2014, 17:33
Lokalizacja: Toruń

Post autor: mati_speed »

Właśnie też zastanawiam się nad Canvoy S2 lub 3, ale zainteresowały mnie też latarki firmy SolarForce np. modelL2P Cree XM-L lecz jest już droższa, czy znajdę na forum gdzieś autentyczne testy świecenia tych latarek, a nie te podane przez sprzedawców ? W większości widzę zdjęcia robione lustrzankami, niby małe ISO, ale plik RAW jak wiadomo można obrobić i działać cuda ze zdjęciem, dlatego wolałbym jakieś autentyczne foty...
Awatar użytkownika
michal2001lach
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek 14 paź 2013, 17:34
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal2001lach »

Witaj,
Jak Solarforce to pownie chodzi ci o Grega... Zapewniam cię że on nie "polepsza zdjęć" Naprawdę ta latarka tak świeci :razz: Solarforce od Grega jest to przerobiony markowy produkt, a convoy to chinszczyzna ( co nie znaczy że jest gorsza. Tutaj płacisz za markowy produkt z autorskim sterownikiem. Po przeróbkach convoye też są bardzo dobre. Bardzo dobre oferty znajdziesz w sklepiku. Te latarki świecą na pewno dużo lepiej niż ten matronic. Oczywiście możesz te convoje kupić od razu w Chinach. Napewno będzie taniej, ale przydałoby się ją odrobinę zmodyfikować. Możesz to zrobić sam.
Na dobrych ogniwach latarka podziała ci ok. 1h w trybie max.
Poczytaj też trochę forum. Podobnych tematów jest mnóstwo.
Pozdrawiam, Michał
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Na forum mamy pewien przyjęty standard robienia zdjęć i każdy raczej się go trzyma, tym bardziej w sklepiku.
Użytkownik rg-42 robił porównanie kilku popularnych latarek w tych samuch warunkach, ustawienia aparatu podane.
https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing
Ostatnio zmieniony wtorek 14 sty 2014, 23:12 przez smokuxx1987, łącznie zmieniany 1 raz.
mati_speed
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 14 sty 2014, 17:33
Lokalizacja: Toruń

Post autor: mati_speed »

Tak, tak wiem że jest mnóstwo, tylko mi chodziło konkretnie, o porównanie tych modeli do np. mactronica za co dziękuję.

Tak chodzi o grega, którą latarę od niego byście polecali do moich oczekiwań, bo ma kilka modeli, a różnią się w zasadzie małą ilością rzeczy, chodzi o to żebym dobrze widział przed sobą drogę, nie wykluczone, że za jakiś czas dojdzie czołówka.
Awatar użytkownika
michal2001lach
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek 14 paź 2013, 17:34
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal2001lach »

Witam ,
Ja polecam edc x1 ma bardzo fajny rozkład światła.
Na jakimś forum rowerowym widziałem porównanie jak świecą gregowe latarki i mactronic.
Pozdrawiam, Michał
dsk
Posty: 331
Rejestracja: niedziela 03 lis 2013, 15:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: dsk »

Ogólnie w latarkach z forumowego sklepiku dopłaca się za:
1. Sterownik programowalny (zazwyczaj w wersji grega std v1.3) - pozwala ustawić liczbę (do 5) i jasność trybów, ich kolejność, wyłączyć pamięć trybów (włącza się na ostatnio używanym).
2. Lepszą diodę (nowsza XM-L2 jest kilkanaście procent jaśniejsza od XM-L).
3. Podłoże pod diodą (SinkPAD lub Noctigon to miedziane podłoża, które dużo lepiej od zwykłych odprowadzają ciepło z diody).
4. Kolor światła (3C czy 4C to polecana neutralna biel, 1C jest zimny choć więcej światła)
5. Szybka z antyrefleksem, nie zabiera 10% światła jak zwykła, tylko 1-2%.

Sam wybierz, co Ci potrzebne, a co nie. :wink:

A wybór hosta latarki i optyki (reflektor, kolimator) zależy od tego, czy chcesz świecić szeroko czy daleko. Szybko jeździsz przez ten las?
mati_speed
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 14 sty 2014, 17:33
Lokalizacja: Toruń

Post autor: mati_speed »

dsk pisze:Sam wybierz, co Ci potrzebne, a co nie. :wink:

A wybór hosta latarki i optyki (reflektor, kolimator) zależy od tego, czy chcesz świecić szeroko czy daleko. Szybko jeździsz przez ten las?
O tych podpunktach już wiem, czytałem dziś o tym, no i wiem za co dopłacam, nie piszę nowych wątków nie mając żadnego pojęcia o produkcie. Zależało mi główni na porównaniu tak jak mówię do mactronic, która na innym forum zachwalają :P

W chwili obecnej to ja świecę sobie diodą aparatu od tel więc, nie da rady jechać szybko ;/ ale myślę że w granicach 25-35km/h chciałbym podróżować.
dsk
Posty: 331
Rejestracja: niedziela 03 lis 2013, 15:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: dsk »

Jeśli jeździsz przez las, to nie ma ryzyka, że będziesz oślepiał - wybrałbym skupioną wiązkę światła, czyli Convoya C8, lub trochę mniejsze skupienie - Convoya M1. Ustawisz go poziomo tak, żeby oświetlał spory kawałek drogi przed Tobą. To dlatego, że 25-35 km/h przez las to według mnie całkiem szybko i przyda się zasięg. :wink:

Na spokojniejszą jazdę i świecenie szeroko bardzo dobry będzie Convoy S2.

Pytałeś o zdjęcia. Myślę, że dość dobrze jasność oddają zdjęcia ElSora: http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=11812
Zwłaszcza przykłady optyki kolimatorowej. Convoy S4 z reflektorem skierowanym dalej w przód wypada jednak bardziej blado niż w rzeczywistości.
mati_speed
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 14 sty 2014, 17:33
Lokalizacja: Toruń

Post autor: mati_speed »

Spodobała mi się Convoy C8, możecie pomóc w namierzeniu sklepu gdzie można ją kupić lub u kogo z forum ?
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

dsk pisze: Convoy S4 z reflektorem skierowanym dalej w przód wypada jednak bardziej blado niż w rzeczywistości.
To samo zdjęcie oglądane na pełnym ekranie lub z czarną ramką/tłem wygląda już znacznie lepiej - prawda? ;)
http://imageshack.com/a/img593/6931/ylib.jpg (tutaj szare tło).
dsk
Posty: 331
Rejestracja: niedziela 03 lis 2013, 15:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: dsk »

mati_speed pisze:Spodobała mi się Convoy C8, możecie pomóc w namierzeniu sklepu gdzie można ją kupić lub u kogo z forum ?
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?p ... ht=#133915
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=11183
mati_speed
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 14 sty 2014, 17:33
Lokalizacja: Toruń

Post autor: mati_speed »

Dziękuję za pomoc, tak jak mówiliście ostateczny wybór należy do mnie, porównam sobie jeszcze modele, poczytam i kupuje :)

A i jeszcze jedno kolega napisał że ogniwa można znaleść po 5 zł, ciekawi mnie to ponieważ widziałęm jedynie za ponad 20zł szt ;/

Pozdrawiam
dsk
Posty: 331
Rejestracja: niedziela 03 lis 2013, 15:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: dsk »

ODPOWIEDZ