Zmiany w limitach wartości przesyłek zagranicznych

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
pralat
Posty: 413
Rejestracja: piątek 16 kwie 2010, 12:27
Lokalizacja: Opole

Zmiany w limitach wartości przesyłek zagranicznych

Post autor: pralat »

Witam.

Czy zmieniło się coś odnośnie limitów wartości przesyłek, jakie można otrzymać bez dopłaty? Dostałem ostatnio przesyłkę za $40 (wartość opisana na kopercie) i musiałem zapłacić VAT. Zastanawiam się czy to przypadek, czy norma. Jeżeli ma być tak z każdą przesyłką >= $40, to nie ma sensu kupować w Chinach.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Uka
Posty: 437
Rejestracja: poniedziałek 18 mar 2013, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Uka »

Na początku roku dostałem paczkę zadeklarowaną na 34USD, oznaczona jako gift obyło się bez vatu. W przepisach jest, że paczki typu gift mogą zostać zwolnione z opłat do kwoty 45 EURO (to chyba około 60USD).

Czy twoja paczka to był gift czy moze consumer electronic, sample itp?
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

pralat,
Zasada taka:
Co ciekawe, w ustawie o VAT nadal istnieje zwolnienie z tego podatku dla przesyłek zagranicznych w kwocie 22 euro. Zwalnia się od podatku import towarów umieszczonych w przesyłkach wysyłanych z terytorium państwa trzeciego (spoza krajów Unii) bezpośrednio do odbiorcy przebywającego na terytorium kraju, pod warunkiem że łączna wartość towarów w przesyłce nie przekracza kwoty wyrażonej w złotych, odpowiadającej równowartości 22 euro. Tego zwolnienia od podatku nie stosuje się m.in. do:

• napojów alkoholowych,

• tytoniu i wyrobów tytoniowych.

Zwolnienia od VAT nie stosuje się do towarów importowanych w drodze zamówienia wysyłkowego.
natomiast może być wyższy próg o ile:
Limity towarów otrzymywanych w paczkach bez cła i VAT dotyczą również przesyłek od osób fizycznych, czyli niekupowanych np. w zagranicznych sklepach internetowych. Towary w małych ilościach o charakterze niehandlowym, wysyłane z państwa trzeciego przez osobę fizyczną do innej osoby fizycznej mieszkającej na obszarze celnym Wspólnoty, są zwolnione do równowartości 45 euro.
Gluter
Posty: 154
Rejestracja: poniedziałek 23 gru 2013, 15:48
Lokalizacja: Polska

Post autor: Gluter »

Najlepiej pisz żeby ci napisali na przesyłce, mniej niż 20$ i gift to problemów nie będzie, możesz mi podać sklep w polsce gdzie są chińskie ceny +23% vat?
tisher
Posty: 510
Rejestracja: niedziela 18 paź 2009, 15:11
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: tisher »

Dzisiaj za przesyłkę o wartości 40.85$ DHL naliczył mi 29zł opłat celnych + 74zł opłaty obsługi clenia :razz:
Ostatnio zmieniony środa 19 lut 2014, 23:04 przez tisher, łącznie zmieniany 1 raz.
flojd
Posty: 134
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 22:10
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: flojd »

??
tisher, nie pomyliłeś cyferek? Zapłaciłeś 120zł a UC każe sobie zapłacić niemal drugie tyle?
tisher
Posty: 510
Rejestracja: niedziela 18 paź 2009, 15:11
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: tisher »

Nic nie pomyliłem, tak to działa i tyle to kosztuje :)

Kod: Zaznacz cały

Uprzejmie informujemy, że odprawa celna Państwa przesyłki o numerze listu przewozowego XXXXXXXXX została już zakończona. W związku z powyższym, zgodnie z umową dotyczącą formy płatności, prosimy o przygotowanie kwoty 102,80 dla kuriera lub dokonanie przelewu na nasze konto (...)

Kod: Zaznacz cały

Szczegółowe dane dotyczące płatności:
Cło: 0,00
Podatek VAT: 29,00
Prowizja: 73,80
Razem kwota należności: 102,80
Oczywiście kwota wysoka, ale jeśli przesyłka ma być dostarczona przez pół świata w 4 dni to się tyle należy :)
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

tisher pisze:Podatek VAT: 29,00
Prowizja: 73,80
Razem kwota należności: 102,80
To napisz jeszcze, czy te 73,8 to jest za przesyłkę też, czy poniosłeś jeszcze dodatkową opłatę jak za kuriera?
flojd
Posty: 134
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 22:10
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: flojd »

tisher pisze:Oczywiście kwota wysoka, ale jeśli przesyłka ma być dostarczona przez pół świata w 4 dni to się tyle należy :)
Ok, rozumiem. :)
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Dodaj jeszcze ze zakup na firmę , DHL nie nalicza opłat za obsługę dla indywidualnych osób.
elektroda.pl
tisher
Posty: 510
Rejestracja: niedziela 18 paź 2009, 15:11
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: tisher »

A właśnie, że nie.
Akurat zakup na osobę fizyczną. Jakby było na firmę to bym Wam tej ciekawostki nie opisywał przecież :)

Kod: Zaznacz cały

Uprzejmie informujemy, iż Państwa przesyłka, która została wysłana za pośrednictwem firmy DHL Express,  wymaga indywidualnej odprawy celnej ze względu na zadeklarowaną wartość.
Te 103zł to była końcowa kwota, bez jeszcze dodatkowych dopłat za kuriera.
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

tisher pisze:Te 103zł to była końcowa kwota, bez jeszcze dodatkowych dopłat za kuriera.
No to teraz dopiero jasne.
73,8 zł standardowa opłata kurierska,
29 zł VAT - dla UC/budżetu.
tisher
Posty: 510
Rejestracja: niedziela 18 paź 2009, 15:11
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: tisher »

Nie, prowizja od obsługi przez DHLowe UC to 73zł, a samego podatku VAT było 29zł, czyli kwota opłat celnych to ta stówka.
Wartość zakupu mi się prawie podwoiła :D
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

Czyli co, kurier za 0 zł a 103 zł dla UC?
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Kupowałem kilka rzeczy indywidualnie i na firmę , w pierwszym przypadku DHL zawsze liczył "Prowizja: 0,00" .
elektroda.pl
ODPOWIEDZ