Doświetlacz off-road 9xXM-L

Wszystko co świeci na czterech kółkach;)
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Doświetlacz off-road 9xXM-L

Post autor: midi »

Witam, nie wykonuję zbyt często takich lamp więc postanowiłem ją pokazać, może kogoś zainteresuje. Lampa przeznaczona na samochód terenowy , 1m szerokości, 9 diod XM-L L2 , trzy drivery , każdy odpowiada za trzy diody , zasilanie z sieci samochodowej 11V-15V, diody dostają po 2,7A . Soczewki dobrałem tak by optymalnie wykorzystać moc i zasięg lampy, są to 3 soczewki narrow i 6 medium, taka kombinacja najlepiej się sprawdziła jest duży zasięg i dosyć szeroko. Wczoraj troszkę poświeciłem i sam jestem zaskoczony ilością światła, coś jak dzień w środku nocy :mrgreen: , spokojnie obserwowałem 300m przed sobą . Lampa malowana proszkowo, czarny struktura, ramki od szybek też będą czarne ( są już w lakierni ). Pozdrawiam serdecznie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
Wojto
Posty: 718
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 23:04
Lokalizacja: Mcz

Post autor: Wojto »

Wspaniała robota!
Można liczyć na nocną sesję zdjęciową tego cacka? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Doctore
Posty: 627
Rejestracja: sobota 18 sty 2014, 17:17
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Doctore »

Jak z fabryki :wink:
NIE BOJĘ SIĘ GDY ŚWIATŁO ZNIKA, BO MAM LATARKĘ NA OGNIWACH PANASONIC' A
Awatar użytkownika
Joachim
Posty: 281
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 09:18
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: Joachim »

Witam.
Midi, mnie się to bardzo podoba, ale moja opinia nie jest miarodajna, bo mnie się wszystko podoba co mocno świeci :) A według Twego opisu światła jest sporo.
Tak próbowałem ocenić "na oko" ze zdjęcia, jaka jest wysokość tej listwy i wyszło mi, że ok 5 cm. A możesz powiedzieć jaka jest dokładnie?
Pozdrawiam.

Convoy S2 i C8 ster. ElSor
Convoy S2+ XP-E2 RED mod smokuxx1987
XinTD X3 mod Maciex93, ster. ElSor v.2 3,55A
UltraFire C8,mod Dariusz70
TrustFire X6, 9A
Trajka Dekers 1kW, 2x20Ah

Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Jak z fabryki
Uwierz mi, lepsze niż z fabryki :), bo to nie masówka
Mieciu
Posty: 455
Rejestracja: czwartek 29 sie 2013, 19:34
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Mieciu »

Mozesz zdradzić jakie zastosowałeś drivery jezeli to nie tajemnica?
Kazdy Twój projekt to pełna profeska ;-)
dsk
Posty: 331
Rejestracja: niedziela 03 lis 2013, 15:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: dsk »

Podchodzi pewnie pod 8000 lumenów. :o
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

wygląda super:-)
Ja się tylko czepię ale może żeberka w pionie a nie w poziomie lepiej oddawały by ciepło? Jak z temperaturą?
Awatar użytkownika
aquater
Posty: 43
Rejestracja: piątek 01 mar 2013, 20:12
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: aquater »

i jutro jedzie do mnie :)
luzik
Posty: 279
Rejestracja: wtorek 15 paź 2013, 20:32
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: luzik »

Jaka cena tego cuda?
Awatar użytkownika
Doctore
Posty: 627
Rejestracja: sobota 18 sty 2014, 17:17
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Doctore »

Zbychur pisze:
Jak z fabryki
Uwierz mi, lepsze niż z fabryki :), bo to nie masówka
Miałem na myśli że nie ma żadnej "domowej improwizacji" np. zamiast pomalowane lakierem do paznokci żony, to proszkowo itp.
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Hej, lampa ma wymiary wysokość 4cm szerokość 7cm długość 1m, termicznie daje radę, żeberka w pionie to była by masakra, powierzchniowo nie ma problemu z odprowadzeniem ciepła . Lampa jest zrobiona z profili alu , przekrój kwadrat 4cm x 4cm , radiator to profile U 3cm x 1,5cm x 3cm , w środku słupki alu przykręcane śrubą i klej termo. Czas wykonania to około 17h , oczywiście druga zajęła by około połowę z racji iż mam gotowy projekt , programy do CNC itd. Nie ma siły żeby zrobić filmik jak świeci, może kolega który to zamówił się postara i pokaże jak siedzi już u Niego na samochodzie :wink: . Cena spora jednak w porównaniu do produktów Polskich fabrycznych prawie 3 razy tańsza ;) . Jutro przed wysyłką zrobię fotki jak wygląda docelowo .
Pozdrawiam serdecznie.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Gregor887
Posty: 335
Rejestracja: wtorek 04 wrz 2012, 14:12
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gregor887 »

I jak wypadły testy <czas> <czas> <czas>
Liro
Posty: 289
Rejestracja: niedziela 08 sie 2010, 07:08
Lokalizacja: Pólnoc

Post autor: Liro »

midi pisze:Hej, lżeberka w pionie to była by masakra,.
no widzisz, a kto inny to ogarnął
gorącego lata...
2010...
przystąpiłem do tego Forum...
misioCG
Posty: 52
Rejestracja: niedziela 04 maja 2014, 07:10
Lokalizacja: Ireland

Post autor: misioCG »

midi pisze:Hej, lampa ma wymiary wysokość 4cm szerokość 7cm długość 1m, termicznie daje radę, żeberka w pionie to była by masakra, powierzchniowo nie ma problemu z odprowadzeniem ciepła . Lampa jest zrobiona z profili alu , przekrój kwadrat 4cm x 4cm , radiator to profile U 3cm x 1,5cm x 3cm , w środku słupki alu przykręcane śrubą i klej termo. Czas wykonania to około 17h , oczywiście druga zajęła by około połowę z racji iż mam gotowy projekt , programy do CNC itd. Nie ma siły żeby zrobić filmik jak świeci, może kolega który to zamówił się postara i pokaże jak siedzi już u Niego na samochodzie :wink: . Cena spora jednak w porównaniu do produktów Polskich fabrycznych prawie 3 razy tańsza ;) . Jutro przed wysyłką zrobię fotki jak wygląda docelowo .
Pozdrawiam serdecznie.
a masz może jakieś zdjęcia jak to świeci w końcowej wersji?
Pozdrówka
ODPOWIEDZ