Problem z ładowaniem Eneloop XX UWXB w BC-700

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
zlyzka
Posty: 156
Rejestracja: poniedziałek 24 wrz 2012, 08:38

Problem z ładowaniem Eneloop XX UWXB w BC-700

Post autor: zlyzka »

Skusiłem się na XX, mimo mniejszej opłacalności, patrzyłem pod kątem wygody.
Okazało się, że z moją 3 letnią BC-700 na ekranie nie pokazuje naładowanej pojemności, mimo napisu Full.
Wygląda to tak:
- używałem XX w aparacie do +/-połowy pojemności
- w BC-700 dałem DISCHARGE 350mAh
- w trakcie ładowania pokazywało wpakowany ładunek, ok 2.7Ah jak patrzyłem wieczorem
- rano, na wyświetlaczu napis FULL, ale nie pokazuje całkowitej pojemności

Pamiętam, że gdzieś czytałem o przypadłości tej ładowarki z XX - nie chcę ich zepsuć, a chcę mieć pewność że będą naładowane, zaraz wyjeżdżam i wolę nie ryzykować:)

Napięcie po naładowaniu to 1.42V, gdzie białe mają 1.39V. Są dobrze naładowane? Mam jeszcze ładowarkę Eneloop na USB, podobno 2 kanałową (500/2 aku i 800mA/1 aku) - ładować nią?

Drugie pytanie - jak mam 5 kompletów Eneloop, od 1 do 3 generacji i mają różne pojemności. Od 1800 do 2200, używam zawsze po 4 sztuki aparat/lampa, to używać wg generacji (czyli taka sama ilość ładowań każdego kompletu), czy wg pojemności (wymieszać je)?
Awatar użytkownika
fredek
Posty: 372
Rejestracja: poniedziałek 03 maja 2010, 13:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: fredek »

zlyzka pisze:w BC-700 dałem DISCHARGE 350mAh
Prawidłową pojemność pokazuje jak dasz test: ładuje wtedy aku, rozładowuje z pomiarem pojemności i znowu ładuje.
chrisek
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 04 kwie 2013, 12:10
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: chrisek »

zlyzka pisze:- w BC-700 dałem DISCHARGE 350mAh
- w trakcie ładowania pokazywało wpakowany ładunek, ok 2.7Ah jak patrzyłem wieczorem
- rano, na wyświetlaczu napis FULL, ale nie pokazuje całkowitej pojemności
Przy DISCHARGE na końcu można odczytać ładunek "wpompowany" (który ma się nijak do realnej pojemności aku - jest zawsze większy) i można go odczytać naciskając kilka razy klawisz DISPLAY.
Przy REFRESH na końcu można odczytać pojemność aku naciskając kilka razy klawisz DISPLAY.
Przy TEST na końcu można odczytać pojemność aku, wartość pojemności miga na zmianę z napisem FULL.
zlyzka pisze:Drugie pytanie - jak mam 5 kompletów Eneloop, od 1 do 3 generacji i mają różne pojemności. Od 1800 do 2200, używam zawsze po 4 sztuki aparat/lampa, to używać wg generacji (czyli taka sama ilość ładowań każdego kompletu), czy wg pojemności (wymieszać je)?
Jeśli będą poniżej 3 miesięcy leżakować to według pojemności, w innym przypadku może się opłacać według generacji.
zlyzka
Posty: 156
Rejestracja: poniedziałek 24 wrz 2012, 08:38

Post autor: zlyzka »

chrisek pisze:
zlyzka pisze:- w BC-700 dałem DISCHARGE 350mAh
- w trakcie ładowania pokazywało wpakowany ładunek, ok 2.7Ah jak patrzyłem wieczorem
- rano, na wyświetlaczu napis FULL, ale nie pokazuje całkowitej pojemności
Przy DISCHARGE na końcu można odczytać ładunek "wpompowany" (który ma się nijak do realnej pojemności aku - jest zawsze większy) i można go odczytać naciskając kilka razy klawisz DISPLAY.
Przy REFRESH na końcu można odczytać pojemność aku naciskając kilka razy klawisz DISPLAY.
Przy TEST na końcu można odczytać pojemność aku, wartość pojemności miga na zmianę z napisem FULL.
Tak, ale chodzi o to, że nie pokazywał mi pojemności żadnej (było 0), mimo napisu FULL.
chrisek pisze:
zlyzka pisze:Drugie pytanie - jak mam 5 kompletów Eneloop, od 1 do 3 generacji i mają różne pojemności. Od 1800 do 2200, używam zawsze po 4 sztuki aparat/lampa, to używać wg generacji (czyli taka sama ilość ładowań każdego kompletu), czy wg pojemności (wymieszać je)?
Jeśli nie będą długo (>6 miesięcy) leżakować to według pojemności, w innym przypadku może się opłacać wg generacji.
Co 2 tygodnie zmieniam komplet, pomierzę wszystkie jeszcze raz i spróbuję używać wg pojemności. Żeby było trudniej muszę uzupełnić jeden zestaw: 3 aku mają ~2100mAh, mogę dołożyć jeden 1800mAh albo 2300mAh. Co lepiej?
chrisek
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 04 kwie 2013, 12:10
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: chrisek »

zlyzka pisze:Żeby było trudniej muszę uzupełnić jeden zestaw: 3 aku mają ~2100mAh, mogę dołożyć jeden 1800mAh albo 2300mAh. Co lepiej?
Wygląda na to, że 2300mAh (200mAh różnicy vs 300mAh).
Awatar użytkownika
Volo
Posty: 455
Rejestracja: sobota 03 wrz 2011, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Volo »

Może akus na chwilę się odłączył co "zresetowało" pamięć ładowarki a FULL pokazuje bo pomiar napięcia nie pozwala włączyć naładowanego akusa?
Może podczas podnoszenia ładowarki ruszyłeś akusy?
ODPOWIEDZ