Śledzenie naszych przesyłek

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Pojawiła się już komuś przesyłka w kraju z "tego" singapore sř2 ?
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

21 luty zakupy na Fast-Tech, dziś wylądowała w warszawie
jak dobrze pójdzie to miesiąc będzie/

A część podzielonej przesyłki z Banggod jeszcze w drodze.
Tracę nadzieje na moje nowe akku.
Awatar użytkownika
baraqs
Posty: 21
Rejestracja: środa 19 lut 2014, 22:28
Lokalizacja: B-stok

Post autor: baraqs »

Pierwszy raz robiłem zakupy na Banggood i paczkę podzielili na 3, z czego 2 z 3 przesyłek dotarły, jedna zagubiona w akcji (wartość 8 Euro), ale to przeze mnie bo wybrałem darmową dostawę nierejestrowanym listem.
Latarka dotarła, uchwyt na rower dotarł, ale ładowarka i ogniwa przepadły, choć wysłane najwcześniej 21-ego lutego.
Kilka dni temu znowu zrobiłem zamówienie, tym razem przesyłka rejestrowana i jak na razie utknęła w Chinach (Kanton) niemniej jednak wiem że na 99% dojedzie.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Moja z 21 (wylot do Polski) jeszcze na trackingu się nie pojawiła, również SR2.
Awatar użytkownika
baraqs
Posty: 21
Rejestracja: środa 19 lut 2014, 22:28
Lokalizacja: B-stok

Post autor: baraqs »

DNF pisze:Moja z 21 (wylot do Polski) jeszcze na trackingu się nie pojawiła, również SR2.
Sprawdzałeś na chińskiej stronie czy PP http://emonitoring.poczta-polska.pl/
Bo chiński tracking (http://www.flytexpress.com) wyświetla mi cały czas: "Electronic data received at 2014/3/11 7:04:31, Flytexpress Sorting Center"
Polski:
Nadanie przesyłki 2014-03-14 17:20 International Postal System
Wysłanie przesyłki 2014-03-15 09:32 GUANGZHOU
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

baraqs pisze:ładowarka i ogniwa przepadły, choć wysłane najwcześniej 21-ego lutego.
Po ok 40 dniach od zakupu otwórz spór na PP (jeśli płaciłeś tym sposobem) i walcz kasę. Choć nierejestrowane idą nieznacznie dłużej więc może jeszcze przyjdzie.
Awatar użytkownika
baraqs
Posty: 21
Rejestracja: środa 19 lut 2014, 22:28
Lokalizacja: B-stok

Post autor: baraqs »

ElSor pisze:
baraqs pisze:ładowarka i ogniwa przepadły, choć wysłane najwcześniej 21-ego lutego.
Po ok 40 dniach od zakupu otwórz spór na PP (jeśli płaciłeś tym sposobem) i walcz kasę. Choć nierejestrowane idą nieznacznie dłużej więc może jeszcze przyjdzie.
No właśnie sęk w tym, że jednego dnia kupiłem 3 przedmioty, i były wysyłane kolejno w kilkudniowych przerwach.
Najwcześniej wysłane zostały ogniwa i ładowarka, następnie uchwyt do roweru, a dopiero na końcu po 8 dniach od zakupu latarka.
Te wysłane później dojechały, a ładowarka choć wysłana jako pierwsza nie pojawiła się na horyzoncie.
Spór na PP można rozpocząć gdy masz dowód nadania lub numer przesyłki, w tym wypadku nie mam niczego co by stwierdzało istnienie zagubionego listu.
Dlatego właśnie za drugim razem dopłaciłem do przesyłki rejestrowanej.
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

baraqs pisze: Spór na PP można rozpocząć gdy masz dowód nadania lub numer przesyłki
A jak mam tylko nr zamówienia???

Jakoś nie popatrzyłem ze zamówienie mi podzieliło,
pierwsza część z latarka już dawno u mnie, a niecałe 10$ z dwoma ogniwami wsiąkły.

poczekam do tych 40 dni i zobaczę co z PP uda się wskórać.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Ja sprawdzam na 17track, singpost i emonitoring :) Wszędzie od wylotu ślad zaginął.
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

DNF kiedy Zakładasz spór na PP?
Awatar użytkownika
darol
Posty: 283
Rejestracja: wtorek 03 gru 2013, 20:16
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: darol »

baraqs pisze: Spór na PP można rozpocząć gdy masz dowód nadania lub numer przesyłki, w tym wypadku nie mam niczego co by stwierdzało istnienie zagubionego listu.
Dlatego właśnie za drugim razem dopłaciłem do przesyłki rejestrowanej.
Jakieś 2 tygodnie temu odzyskałem pieniądze wpłacone przez PP na banggood właśnie. Przesyłka nie była rejestrowana, ponieważ system podzielił mi ponad 30 dolarowe zamówienie na 2 paczki i nie załapałem się na darmowy tracking. Teraz już wiem jak to działa i pilnuję, by do przesyłek w obrębie magazynu po prostu dopłacać za tracking lub zamawiać powyżej 30.
Zakładaj spór i wytłumacz to brakiem wiedzy...dopuszczają darmową, nierejestrowaną przesyłkę więc biorą na klatę odpowiedzialność za ewentualne zagubienie ja tak do tego podchodzę i wydaje mi się, że nie ma tu nadużycia.
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

No dobra ale jak mam numer przesyłki to też mogę założyć spór?
Dajmy na to że minie te 40 dni ja nie założe sporu a przesyłka nie dojdzie i co wtedy?
Awatar użytkownika
darol
Posty: 283
Rejestracja: wtorek 03 gru 2013, 20:16
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: darol »

Zakładasz spór powiedzmy w 44 dniu (masz na to 45 dni) i czekasz na rozwój sytuacji. PP w Twoim imieniu prowadzi "mediacje" ze sprzedawcą, który zapewne poprosi o więcej czasu u mnie to był tydzień. W tym czasie jeśli towar jakimś cudem jednak przyjdzie możesz bez konsekwencji zamknąć spór i temat zakończony. W ciągu 20 dni można przekształcić spór w roszczenie, czyli ubiegać się o zwrot kasy. Sprzedający ma wtedy 10 dni na odpowiedź lub z automatu po tym czasie zwraca na PP kasę. https://www.paypal.com/pl/webapps/helpc ... 3649&m=SRE
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Pier, do sporu mi się tak nie spieszy, Chińczycy zawsze są skłonni na dobre rozwiązania dla kupującego.
Jesli pogawędki się nie sprawdzą, a zacznę je za 2 dni, no to dopiero wtedy spór.
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

No w końcu moja przesyłka dzisiaj wylądowała w Warszawie.
ODPOWIEDZ