W Polsce taniej niż w Chinach

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

W Polsce taniej niż w Chinach

Post autor: Zbychur »

http://dx.com/p/portable-mini-bluetooth ... yHquPl5Pvo
Identyczne widziałem dzisiaj w "Chińskim Markecie" za 34,90zł

Podobnie z tą latarką
http://dx.com/p/hanweizhe-p35-led-3w-60 ... yH9N_l5Pvo
Dziś sobie kupiłem już drugą bo ma fajny kolimator. Pigułę trzeba toczyć nowa bo jest plastikowa. Cena 11,90zł
Awatar użytkownika
Jacek318
Posty: 684
Rejestracja: środa 19 gru 2012, 21:39
Lokalizacja: Haga

Post autor: Jacek318 »

Chińczycy również chcą zarobić na miskę ryżu. Ceny w detalu mają nieraz sporą marżę.
Zbychur, jest jakaś strona internetowa tych chińskich marketów, tak aby można było odnaleźć lokalizacje sklepów w całej Polsce?
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Generalnie nie mają strony. To są przybysze ze wschodu, którzy kiedyś na łózkach polowych sprzedawali gacie po giełdach, teraz część się zrzeszyła i wynajmują potężne lokale, zasypane po sufity towarem. Ci, którzy są u mnie, zaczynali od wynajęcia całej kamienicy w Czeskim Cieszynie. Przede wszystkim handlują ciuchami, ceny takie jak na giełdzie tylko że 7 dni w tygodniu i pod dachem. W mieście 10km ode mnie są 2 takie, w promieniu 30km znajdzie się ze 6. W jednym właśnie są latarki (takie najtańsze) powerbanki za 45zł (20000mAh :) , gdzieś go widziałem za $25) , takie głośniki BT i masa innych mniej wartościowych "pierdółek", jakie można spotkać na Bangood, DX itp. W zasadzie jest tego od groma, tylko nie wiele to warte.
tisher
Posty: 510
Rejestracja: niedziela 18 paź 2009, 15:11
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: tisher »

Nie zastanowiło was jak to jest?
U mnie w mieście chińczyki wynajmują 2 budynki w centrum, w jednym właściciele to znajomi więc akurat znam wysokość czynszu - na poziomie 35000zł miesięcznie.
U was też tak jest.
Wynajmują miejscówki wielkopowierzchniowe w absolutnie dobrych lokalizacjach za ciężką kasę.
A handlują duperelkami za 5-50zł ze stosunkowo niedużym ruchem.
Ojj, śmierdzi to na kilometr :)
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

tisher, No u nas jakiś ruch tam mają, choć opinie są różne i bardzo skrajne. W jednym sklepie ponoć nie uwzględniają reklamacji, sprzedają towar nie zgodnie z przepisami naszego prawa, tzn bez informacji po polsku. Kiedy klient zaczyna domagać się reklamacji to słyszy łamaną polszczyzną, że ma iść z tą parasolka za 10 zł do "Rziećnika Paw Konsiumenta ". Mało tego ostatnio trafiłem na liquidy do e-papierosów. Za jeden jaki zmam z naszych rodzimych stoisk (ale bez polskich napisów), chcieli 15 zł za 30ml, taki z legalnej dystrybucji kosztuje 20zł za 10ml i 35 za 30ml. Kolor ten sam ale wolałem nie ryzykować.
Faktem jest, że powierzchnie spore w dobrych miejscach, zwłaszcza te z masą ciuchów. Jednak poszli jeszcze dalej, wybudowali własną halę i to w prawie w centrum 65 tysięcznego miasta przy głównej ulicy. Na zdjęciu średniej wielkości Castorama i niżej wspomniany budynek CHM

Obrazek

I inwestycję rozpoczynali już 6 lat temu.
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Zbychur a jakieś fajne światełka tam też mają ? :mrgreen:
elektroda.pl
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

krzycho_ pisze:Zbychur a jakieś fajne światełka tam też mają ?
No właśnie szkopuł w tym, że nie. :|
Awatar użytkownika
sp5it
Posty: 668
Rejestracja: sobota 29 gru 2012, 15:32
Lokalizacja: ko02oi

Post autor: sp5it »

Dzieje się tak, bo cena w Chinach na ulicy jest 3x niższa porównując do cen na stronach typu DX. W hurcie jeszce niższa.
W cenie tabletu Cube, który na dx kosztował coś koło 270$ w Shenzen w sklepie kupiłem takie 3.
M
mauser66
Posty: 38
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 20:35
Lokalizacja: warszawa

Post autor: mauser66 »

Oczywiście że w polsce może być taniej...
mój kolega zajmuje sie produkcją anten
część asortymentu sprowadza z Chin,problemy z długim czasem realizacji zamówień doprowadziły do tego że zaczął prace nad własnymi wyrobami i... ze zdziwieniem stwierdził iż cena wytworzenia podobnego( a nawet nieco lepszego) produktu jest o połowę niższa!!!
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

U mnie tych chińczyków jest chyba z 6, w żadnym nie zanotowałem dobrych cen i artykułów wartych zakupu. Do pewnego czasu były dobre wyprzedaże w biedronie jednak te czasy też minęły (niestety).
Awatar użytkownika
hackman
Posty: 159
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 17:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: hackman »

Suwmiarka cyfrowa:
- w Lidlu od czwartku ( http://www.lidl.pl/cps/rde/SID-14AA1E01 ... il&id=9997 ): 34,99zł
- w FastTech ( http://www.fasttech.com/products/0/1000 ... ch-caliper ): ok. 36,20zł + dodatkowe opłaty (przewalutowanie, dopłata do registered airmail itp.) i 2 tygodnie czekania
  • Convoy S2 / S2+ / M1 / C8 @ XML2
  • Olight i2 + Li-ion 14500
Awatar użytkownika
Veldrinn
Posty: 183
Rejestracja: czwartek 19 sie 2010, 15:04
Lokalizacja: z pokoju

Post autor: Veldrinn »

hackman pisze:Suwmiarka cyfrowa:
- w Lidlu od czwartku ( http://www.lidl.pl/cps/rde/SID-14AA1E01 ... il&id=9997 ): 34,99zł
- w FastTech ( http://www.fasttech.com/products/0/1000 ... ch-caliper ): ok. 36,20zł + dodatkowe opłaty (przewalutowanie, dopłata do registered airmail itp.) i 2 tygodnie czekania
Posiadam takową. Kupiona ok 2 lata temu w Lidlu za 24.99 zł albo 29.99 zł. Dokładność na poziomie 0.5 mm. Mitutoyo to to nie jest ale do domowych zastosowań nadaje się jak najbardziej.
Awatar użytkownika
hackman
Posty: 159
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 17:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: hackman »

No właśnie chyba wezmę co by nie katować się linijką :mrgreen:
  • Convoy S2 / S2+ / M1 / C8 @ XML2
  • Olight i2 + Li-ion 14500
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Veldrinn pisze: Dokładność na poziomie 0.5 mm
:przestraszony: Serio tak mało? Pół milimetra? Jeżeli tak, to ja jednak zostanę przy starym trochę zużytym noniuszu w wykonaniu VISa tam mam przynajmniej 0,2mm dokładności (z pierwotnych 0,05mm - czyli 1/20mm). A przez chwilę mnie kusiło ;)
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Tanie suwmiarki też mogą być całkiem spoko, należy zwrócić uwagę na szczęki, śruba blokująca przesuw powinna być lekko dokręcona tak by nie było luzów na szczękach . Przeważnie takie suwmiarki inaczej mierzą ma końcu szczęk jak i na ich początku, należy obejrzeć kilka sztuk i nie raz można coś tam wybrać, najlepiej zabrać ze sobą jakiś przedmiot do pomiaru który to mierzyliśmy czymś porządnym i znamy jego wymiar, tak najprościej. Nigdy nie zdarzyło mi się by błąd wynosił 0,5mm :neutral: w takiej taniej suwmiarce, fakt od jakiegoś czasu mam Mitutoyo ale tamte też dawały radę ;) .
Pozdrawiam serdecznie.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
ODPOWIEDZ