Wallbuys

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
P33
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 29 sty 2013, 00:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: P33 »

A ja muszę niestety stwierdzić, że Wallbuys to nie jest najlepsze miejsce na zakupy.

7 stycznia 2014 zamówiłem komplet dwóch ogniw 18650 Keeppower 3400mAh. W trackingu pojawiła się paczka dość szybko bo już 10 stycznia. Niestety krajem docelowym była Rosja, a nie Polska. Początkowo liczyłem, że jest to jakiś błąd w systemie trackingu.
Niestety tak nie było. 31 stycznia paczka została dostarczona gdzieś, do kogoś a na żadnego maila jakiego wysłałem do Wallbuys nikt nie odpowiedział, ani przed chińskim Nowym Rokiem ani po. Dodam, że wcześniej kontakt mailowy był błyskawiczny.

12 lutego założyłem spór na PayPalu, sprzedający podał numer przesyłki, oraz informację o tym, że została wysłana, jednak jakiejkolwiek odpowiedzi dalej brak.

Z tego powodu muszę niestety przestrzec przed zakupami u nich i mieć nadzieję, że odzyskam kasę, choć podobno PayPal dość konsekwentnie oddaje w takiej sytuacji pieniądze.
jaromas
Posty: 63
Rejestracja: piątek 06 sty 2012, 23:46
Lokalizacja: Wro

Post autor: jaromas »

Dostałeś pewnie zły numer trackingowy, jakaś pomyłka.

Ja zamawiałem w grudniu latarki i dopiero teraz wskoczyły na tracking PP, co najlepsze paczka szła przez włochy...
P33
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 29 sty 2013, 00:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: P33 »

Być może, jednak i tak dość długo leciałaby ta paczka.

Poza tym nie odpisują na maile - ewidentnie wypieli się na problem.
Gluter
Posty: 154
Rejestracja: poniedziałek 23 gru 2013, 15:48
Lokalizacja: Polska

Post autor: Gluter »

Przestał działać LEDWALLBUYS14?
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

Przestał :sad: ..... Ale jest nowy: WALLBUYSFANTASY :hyhy:
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
Gluter
Posty: 154
Rejestracja: poniedziałek 23 gru 2013, 15:48
Lokalizacja: Polska

Post autor: Gluter »

dzięki, ale powiedz mi skąd macie te kody?
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

Google a konkretnie TU
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
piotr82
Posty: 19
Rejestracja: czwartek 01 gru 2011, 17:22
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: piotr82 »

Jak się składa reklamacje na wallbusie? Gdzie dokładnie napisać?
storm36
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 01 mar 2010, 13:43
Lokalizacja: głogów

Post autor: storm36 »

Chciałem dokonać zakupu na Wallbuys, dokładnie chodzi mi o latarke HID Fire-Foxes-FF4
http://wallbuys.com/Product/Fire-Foxes- ... -USA--9478
Jesze nigdy nie zamawiałem z Chin, możecie podpowiedzieć co i jak, ten sklep wypisuje niższą cenę żeby ominąc cło ??
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Musisz mieć konto paypal i środki na nim żeby dokonać płatności w tym sklepie.
Wysyłka następuje na adres z konta, więc musisz zadbać żeby dane były ok. Po płatności w zasadzie czekasz na przesyłkę i pilnujesz daty 45dni od zakupu żeby w razie jej nie nadejścia móc odwołać się do paypala.

Wallbuys zaniża wartość na przesyłce, jednak przy takiej masie rozmiarach paczki raczej nastaw się na to że zatrzymają ją, a wówczas i tak będziesz musiał przedstawić dowód zakupu już z prawdziwą ceną.

A swoja drogą światełko jest zacne ;)
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
storm36
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 01 mar 2010, 13:43
Lokalizacja: głogów

Post autor: storm36 »

A jaką formę przesyłki najlepiej od nich wybrać ?
Ostatnio zmieniony poniedziałek 26 maja 2014, 01:12 przez storm36, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Singapore post (sing post).
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
storm36
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 01 mar 2010, 13:43
Lokalizacja: głogów

Post autor: storm36 »

Bezpiecznie jest tą pocztą ? W jaki sposób towar zostanie do mnie dostarczony ? Naszą pocztą ?
Ostatnio zmieniony poniedziałek 26 maja 2014, 01:13 przez storm36, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Taka bezpieczna jak każda inna.
Po nadaniu będziesz miał nr. nadania do śledzenia, tracking.
W Polsce będzie dostarczona naszą pocztą.

Możesz również wybrać DHL ;) wówczas vat + opłaty manipulacyjne masz na 101% ale latarka będzie na miejscu w kilka dni.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
storm36
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 01 mar 2010, 13:43
Lokalizacja: głogów

Post autor: storm36 »

Wallbuys z automatu zaniża wartość towaru czy trzeba im dać takie info ? Do jakiej kwoty latarki są zwolnione z cła i vat-u ?
Ostatnio zmieniony poniedziałek 26 maja 2014, 22:12 przez storm36, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ