UniqueFire UF-T20 - nawet niezła latarka z zoom'em

co i jak zrobiłem...
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

UniqueFire UF-T20 - nawet niezła latarka z zoom'em

Post autor: maciex93 »

Po części zachęcony tematem Zbychur'a http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=12062
a po części chęcią pobawienia się zoomem zakupiłem latarkę UniqueFire UF-T20.
http://wallbuys.com/Product/Uniquefire- ... 123A--5550

Różnice jakie potrafię dostrzec ze zdjęć Zbyszka to:
trapezowy gwint służący do zmiany skupienia, zwykły w uniquefire
brak mosiężnej tuby w uniquefire
inny włącznik
inna piguła
inny driver

ObrazekObrazek

Podobieństwa to na pewno soczewka która to ma bardzo podobną skazę "fabrik feller" i dokładnie tak samo działa, przy max skupieniu nie widać tego, przy max flood jest zauważalne. Podejrzewam więc że przynajmniej dostawca części obu "producentów" jest ten sam.

W UniqueFire UF-T20 na pewno zaletą w stosunku do dostępnych zoom ów jest normalna piguła, przykładowo jak w C8. Wykonana z mosiądzu, całkiem niezła.
Ogólne wykonanie przyzwoite, dobra powłoka, obróbka również bez zarzutu.
Gwinty anodyzowane, oringi na miejscu.

Obrazek

Oryginalnie dioda w tej latarce to XM-L T6, na podłożu aluminiowym 16mm i grubości 1mm, przyklejona na biały sylikon.
Sterownik jakiś DD.

Założeniem było wstawić nową diodę XP-G2 R5 1A na podłożu noctigon i pogonienie trochę większym prądem.

Pierwszy problem to było właśnie zamocowanie diody. Jako że brak tu reflektora to diody nic nie będzie dociskać, więc padło na klej termoprzewodzący.
Latarkę zmontowałem z nową diodą, ale skupienie na max zoom było straszne, mimo odkręcenia głowicy ma maxa, wyglądało to tak jakby to nadal było za mało.
Próbowałem korygować to grubszym oringiem, żeby soczewka była dalej od diody ale było to rozwiązanie przykrywające przyczynę.
Podłoże oryginalnej diody miało 1mm, nowe 1,55mm i to mi bruździło skupienie które i tak w oryginale nie było najlepsze...

W ruch poszedł dremel. Rant piguły został wyszlifowany żeby owa piguła głębiej wkręcała się w korpus latarki. Po tym zabiegu efekt był zadowalający, skupienie takie jak powinno być w przypadku zoom'ów, czyli rzut obrazu emitera.

Obrazek

Jako że piguła mosiężna, podłoże miedziane zdecydowałem ostatecznie o przylutowaniu obu zamiast klejenia.

Obrazek

Włącznik wstawiłem nowy, omten, sprężynka zmostkowana plecionką.

ObrazekObrazek

Sterownik nanjg 105c 7*amc (2,45A) ale z innym softem, dokładnie tym: http://drjones.dyndns.info/#nlite wybrałem 4 tryby (moon/)L/M/H, start zawsze z moon.

Świeci to teraz całkiem dobrze, na max zoom może pochwalić się niezłym zasięgiem, na pewno lepszym niż C8 SMO z xm-l2 t6 @3A i bardzo podobnym do xindt x3 z xm-l2 t6 @3,15A.

ObrazekObrazek

[ Dodano: 12 Luty 2014, 21:41 ]
Nawiedziła mnie mgła ;) to zrobiłem takie fotki, fajnie oddają rozkład światła.

C8 SMO XM-L2 T6 3B
Obrazek

Fandyfire UV-S5 3xXM-L T6 @2,8A każda
Obrazek

Tytułowa uniquefire
Obrazek

Xintd X3 XM-L2 T6 3B
Obrazek

wf-502 XM-L T6
Obrazek
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Gluter
Posty: 154
Rejestracja: poniedziałek 23 gru 2013, 15:48
Lokalizacja: Polska

Post autor: Gluter »

Jak ma się skupieniu fabryczne w stosunku do convoy c8 op. Będzie świecić dalej?
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Fabrycznie w tej latarce jest słaby sterownik, więc różnicy nie będzie względem C8 z driverem np. 8*amc.
Po zmianie sterownika na nanjg 105c 8*amc małą przewagę w zasięgu będzie miała uniquefire, lecz nie będzie to jakaś ogromna różnica. Za to po modzie jak opisany na pewno zaświeci znacznie dalej.
Zostało mi zdjęcie porównawcze, xintd x3 (3,5A XM-L2) , C8 (3A XM-L2) , i UniqueFire UF-T20 już po modzie + jakaś zabłąkana muszka ;)
Obrazek
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Gluter
Posty: 154
Rejestracja: poniedziałek 23 gru 2013, 15:48
Lokalizacja: Polska

Post autor: Gluter »

Dzięki za zdjęcie, po modzie, ale jescze na diodzie xm-l? Duża róznica występuje w porówaniu do zwykłegu zooma z soczewką szerokości latarki, chyba nie?
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Na zdjęciu po modzie, czyli dioda XP-G2 R5.
Większa soczewka to mniejsze straty światła, innych zoomów nie miałem żeby porównywać.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
lumenoman
Posty: 71
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2015, 19:29
Lokalizacja: Będzin

Post autor: lumenoman »

Jak myślisz ta na fasttech'u to ta sama?

Nie opłaca się skalpować diodę? Dużo więcej światła by trafiało w soczewkę przy skupione wiązce :) tylko inny kolor by powstał :neutral:
ODPOWIEDZ