Alior Sync, mBank czy coś innego?

....nie pasujące gdzie indziej...
Voit
Posty: 259
Rejestracja: piątek 05 gru 2008, 19:56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Voit »

Nie wiem, co chcecie od tego nowego interfejsu mBanku.
Mi nie przeszkadza. Nie żebym był zachwycony, ale przyzwyczaiłem się.
Jakiś czas temu chciałem ich zostawić i iść do konkurencji, ale nie znalazłem niczego lepszego.
Powód chęci zmiany banku był prozaiczny - sposób rozpatrywania reklamacji braku realizacji wypłaty pieniędzy przez uszkodzony bankomat Euronetu.
Z konta zeszło, a Euronet nie chciał się przyznać, że bankomat miał awarię.
mBank reklamacji nie chciał uznać, ale nawet nie zdążyłem nawet napisać odwołania, pozwu do sądu, skrgi do Trybunału w Hadze, ani nawet obłożyć ich ciężką klątwą - opamiętali się i kasę oddali.
Zostałem i jestem.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi, plusy rozdane. Jestem w tej chwili w tym samym miejscu co przed tem :mrgreen:. Brałbym Alior Sync, ale nie wiem co wymyślą po fuzji z T-mobile, no i ta rezygnacja ze współpracy z PayPal trochę mnie irytuje, ale w sumie można wirtualną kartę PrePaid założyć i powiązać z PP prawda, wtedy nie powinno być już problemów. Chyba jednak zaryzykuję AS.
PK
Posty: 60
Rejestracja: środa 05 lut 2014, 21:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: PK »

O jaką to współpracę z Paypalem chodzi? Do płatności przez paypal, używam karty do konta walutowego w Syncu i jak na razie nie miałem problemów. Czyżby coś się zmieniło?
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

PK pisze:O jaką to współpracę z Paypalem chodzi?
Coś jak zwykły przelew tylko na konto PayPal. Pieniądze są na PP po kilku sekundach.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Założyłem w Alior Sync. Można to było zrobić w kilka minut, wystarczy tylko przelać ze swojego obecnego konta jakąkolwiek kwotę i gotowe, ale nie, oczywiście moje PKO znowu zaczyna wariować, SMS z kodem przychodzi sobie po 4 godzina i jest już chyba nie ważny, bo nie działa. Szlag człowieka może trafić. Wybrałem opcję z kurierem i teraz czekam na papiery, 2-4 dni podobno, zobaczymy. Mam nadzieję, że tu już nie będzie żadnych niespodzianek, typu znikająca kasa i wracająca ze spaceru po 8 dniach, jak miałem jakiś rok temu.

Dzięki jeszcze raz wszystkim za sugestie.
armako
Posty: 87
Rejestracja: piątek 19 mar 2010, 19:23
Lokalizacja: Lublin

Post autor: armako »

Zbychur pisze:Założyłem w Alior Sync. [...] Mam nadzieję, że tu już nie będzie żadnych niespodzianek, typu znikająca kasa i wracająca ze spaceru po 8 dniach, jak miałem jakiś rok temu.
Mam konto w Alior "zwykłym" i nigdy nie miałem żadnych problemów. SYNC, jako "odłam" Aliora działa zapewne na tej samej platformie informatycznej - system logowania jest identyczny (i jeszcze parę innych podobieństw), więc sądzę, że też nie powinno być problemów.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Dementuję, że w mBanku darmowe są tylko bankomaty Euronetu, bo darmowe są też Cash4You i BZ WBK a możliwe, że też inne małe sieci - trzeba by sprawdzić. Dodatkowo jest opłata chyba 1-5zł /mc (nie pamiętam) za posiadanie karty jeżeli się nią (lub inną z tego banku - np. kredytową) nie zapłaci w ciągu miesiąca jakiejś tam kwoty (100zł?). No i za 5zł/mc darmowe mamy wszystkie.

Oprócz mBanku mam jeszcze Konto Internetowe w Milenium - darmowe, bez karty jakiejkolwiek. Wkurza mnie logowanie, ale pewno da się w końcu nauczyć PESELu *na wyrywki* ;) Ostatnio wprowadzili, że wpłaty darmowe w kasie są tylko na konto oszczednościowe, z którego przelew darmowy jest tylko 1 w miesiącu, każdy kolejny 5zł.

W każdym banku warto NIEwyrazić zgody na wszystkie oferty w formach elektronicznyc/telefonicznych i jakichkolwiek innych - tylko człowiekowi czas i nerwy zabierają.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
MardoQ
Posty: 145
Rejestracja: czwartek 19 cze 2008, 17:47
Lokalizacja: Heaven

Post autor: MardoQ »

Sam używam Synca od roku, Mbank mam tylko konto ale już bez kart, zostało w sumie tylko dla historii rachunku.

Na Syncu mam konta PLN EUR i USD z kartami, ta ostatnia podpięta pod PayPal.

Wymieniam PLN na USD w Walutomat (jeśli ktoś chce założyć konto to proszę o klik przez linka na dole tej strony można nawet wymienić na próbę 1zł.
kisi
Posty: 743
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2007, 08:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kisi »

Ja tydzień temu zrezygnowałem z Aliora. W sumie miałem go z powodu cash back a skoro obniżyli kase to olałem ich. Aktualnie wracam do mbanku i chyba nie ma powodu żadnego aby zmieniać na inny bank...
Awatar użytkownika
phantom
Posty: 690
Rejestracja: piątek 06 mar 2009, 14:46
Lokalizacja: biegun

Post autor: phantom »

A ja właśnie myślę o pożegnaniu mBanku przez opłatę za kartę - konta i karty używam dość regularnie, ale nie do transakcji anulujących opłatę. Niby to nieduża kwota, ale denerwuje mnie wyrzucanie pieniędzy za nic.
flojd
Posty: 134
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 22:10
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: flojd »

Ja mam inteligo chyba z 15 lat, nigdy mnie nie zawiodło. Sync jest tańszy, mbank chyba też? Dawno nie porównywałem ofert, choć mam we wszystkich 3 aktywne konta. W inteligo podoba mi się to, że mogę dysponować moją kasą do momentu faktycznego przelania środków. W Allior Sync jest tak, że jak zlecam przelew to z mojego konta kasa znika, mimo, że na koncie docelowym się nie pojawia, czyli leży gdzieś sobie w próżni(czyli bank nią obraca). W inteligo kasa jest cały czas na moim koncie i dopiero gdy przychodzi godzina sesji rozliczeniowych, dostaję smsa, że obciążono moje konto i wiadomo, że kasa doszła do banku docelowego. Ogólnie bardzo przejrzysty system. Szkoda tylko, że trzeba płacić za kartę i za przelewy - z tego też powodu wolę używać Synca bez żadnych opłat, szczególnie, że te 200zł rocznie można odzyskać z paybacka. :)
mantech
Posty: 166
Rejestracja: czwartek 30 gru 2010, 20:20
Lokalizacja: warszawa

Post autor: mantech »

flojd pisze:szczególnie, że te 200zł rocznie można odzyskać z paybacka.
No,niestety ,to się już skończyło :cry:
beksacz
Posty: 30
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 23:44
Lokalizacja: Silesia

Post autor: beksacz »

fxxx pisze:założyłem niedawno mbank tylko dla karty w $, poza tym prawie założyłem konto w 'dojcze banku' :) ale jakoś brakło chęci, bo i już się kasy pozbyłem przez budowę, więc nie mam tego problemu :)

nowy serwis transakcyjny mbanku ujdzie, imho lepszy niż stary ing, które właśnie zamykam przez brak autoryzacji każdego przelewu.
W jakim celu i dlaczego ważna jest taka funkcjonalność systemu jak obligatoryjna autoryzacja każdego przelewu?

[ Dodano: 13 Kwiecień 2014, 21:13 ]
Mam jeszcze pytanie. A jaki bank daje możliwość bezkosztowej wypłaty gotówki z bankomatu np. w Chorwacji?
Awatar użytkownika
Joachim
Posty: 281
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 09:18
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: Joachim »

beksacz pisze: Mam jeszcze pytanie. A jaki bank daje możliwość bezkosztowej wypłaty gotówki z bankomatu np. w Chorwacji?
Witam.
U mnie sprawdza się Deutche Bank, wypłata z bankomatów na całym świecie gratis, tylko nie wiem jaki przelicznik stosują, gdy konto jest z złotówkach a wypłacam np. w euro.
Pozdrawiam.

Convoy S2 i C8 ster. ElSor
Convoy S2+ XP-E2 RED mod smokuxx1987
XinTD X3 mod Maciex93, ster. ElSor v.2 3,55A
UltraFire C8,mod Dariusz70
TrustFire X6, 9A
Trajka Dekers 1kW, 2x20Ah

armako
Posty: 87
Rejestracja: piątek 19 mar 2010, 19:23
Lokalizacja: Lublin

Post autor: armako »

beksacz pisze:
W jakim celu i dlaczego ważna jest taka funkcjonalność systemu jak obligatoryjna autoryzacja każdego przelewu?
Dla bezpieczeństwa zarówno banku, jak i klienta. Jeżeli przelew jest autoryzowany bank ma pewność, że zlecił go posiadacz rachunku, a klient ma pewność, że nikt nie wykona żadnej operacji na rachunku bez danych do autoryzacji. W wielu bankach do wejścia na konto wystarczy login lub numer klienta i hasło, które jakiś haker może pozyskać. Pozyskać kod do autoryzacji transakcji jest już dużo trudniej.
ODPOWIEDZ