Test ogniw li-ion 18650 5800mAh - obalanie kitu

dane techniczne, wykazy, dokumentacje, zestawienia, linki do pomocnych stron...
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Test ogniw li-ion 18650 5800mAh - obalanie kitu

Post autor: maciex93 »

Witam.

Dotarły do mnie 2 ogniwa li-ion 18650 o deklarowanej pojemności 5800mAh.
Został zakupione na all... od sklepu elektroshop2.

Jedno Ultrafire 5800mAh takie:
http://allegro.pl/ogniwo-akumulator-186 ... source=mlt

Screen aukcji:
Obrazek

Drugie Hangliang 5800mAh:
http://allegro.pl/ogniwo-akumulator-186 ... 30327.html

Screen:
Obrazek


Film z rozpakowania ogniw wraz z pomiarem napięcia.
http://youtu.be/aF2fcu-jEvU

Ogniwo Ultrafire miało 3,99V, Hangliang miało 4V - dziwna sprawa ponieważ normalnie nowe akumulatory powinny mieć napięcie w granicy 3,8V-3,6V (nie powinno się transportować naładowanych) więc możliwe, że ktoś je ładował lub chińska fabryka ma takie normy w ....

Pierwszy test to rozładowanie ogniw stałym prądem o wartości 1A do napięcia 3V.

Ultrafire z napięciem początkowym 3,99V osiągnęło 610mAh

Obrazek

Hangliang z napięciem początkowym 4V osiągnęło 437mAh.

Obrazek

Następnie Ultrafire zostało naładowane prądem 400mA do napięcia 4,18V, a następnie rozładowane prądem 500mA do napięcia 3V, osiągnęło 1124mAh.

Obrazek

Ogniwo Hangliang ze względu na mniejszą pojemność zostało naładowane prądem 300mA do napięcia 4,18V, a następnie rozładowane prądem 500mA do napięcia 3V, osiągnęło 682mAh.

Obrazek

Kolejny cykl dla Ultrafire to ładowanie prądem 500mA do napięcia 4,18V, a następnie rozładowane prądem 500mA do napięcia 3V, pojemność 1169mAh.

Obrazek

Tak samo Hangliang ładowanie prądem 500mA do napięcia 4,18V, a następnie rozładowane prądem 500mA do napięcia 3V, pojemność 675mAh.

Obrazek


Rezystancja wewnętrzna dla obu ogniw w okolicach 100mΩ, dla porównania dobre firmowe ogniwa mają poniżej 50mΩ

Ostatni pomiar, nieco bardziej stresujący dla ogniw, mianowicie rozładowanie prądem 2,1A czyli symulacja pracy latarką ze sterownikiem 6*AMC (2,1A)

Ultrafire osiągnęło 720mAh i na koniec testu miało temperaturę 34,8°C

Hangliang osiągnęło 605mAh i na koniec testu miało temperaturę 32,4°C

Jeszcze ciekawostka, na ogniwie widnieje napis jakoby ogniwo posiadało układ zabezpieczający przed przeładowaniem, nadmiernym rozładowaniem, oraz zwarciem co jest oczywiście bzdurą bo żadnego takiego układu nie ma, to jest gołe ogniwo.

Wniosek jest jeden, te ogniwa to szrot, nie warto tego kupować, nawet na chwilę, przejściowo. To się nie opłaca! A dodatkowo może okazać się niebezpieczne, bo nie wiadomo czy akumulator jest wyposażony w wewnętrzny bezpiecznik (nad prądowy/ciśnieniowy)
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5037
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Widzę, że są lepsze niż myślałem ale i tak moje firmowe 10 letnie ogniwa biją je na łeb > http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?p=146121#146121 :mrgreen:
Wniosek jest jeden - lepsze są akusy wyjęte ze zdechłej baterii laptopa niż nowe dziadostwo.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Taki mi do głowy przyszło, co gdyby wystawić teraz te ogniwa na allegro? Cena np. o 50 groszy niższa, aby przy sortowaniu aukcja znajdowała się blisko tych skąd je kupiłeś, ale zachęcała do obejrzenia, a w opisie szczegółowy test który przeprowadziłeś :evil: . Po przeczytaniu opisu raczej nikt by tego nie kupił, więc aukcja miałaby szansę powisieć trochę na allegro. To oczywiście takie moje luźne przemyślenia, jeżeli chciałoby Ci się bawić...
Awatar użytkownika
rafalzaq
Posty: 588
Rejestracja: piątek 28 lut 2014, 19:33
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: rafalzaq »

Myślę że w takim przypadku bardzo szybko by się sprzedały. W końcu najtańsze. A jak już ktoś przeczyta opis ze zrozumieniem to i tak kupi te z "dobrą" pojemnością.

A ogniwa przyszły naładowane bo były sprawdzane przez znajomego elektronika. :P
rider
Posty: 61
Rejestracja: czwartek 25 mar 2010, 22:18
Lokalizacja: Choszczno

Post autor: rider »

Napisz jeszcze co sprzedawca na to :roll:
Ostatnio zmieniony czwartek 01 maja 2014, 09:35 przez rider, łącznie zmieniany 1 raz.
joon
Posty: 621
Rejestracja: niedziela 04 mar 2012, 15:31
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: joon »

Otwórz je i zobacz co w środku, ja byłem niemile zaskoczony- pustego miejsca było tyle że jeszcze bym AAA włożył :(
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

pietros pisze:Taki mi do głowy przyszło, co gdyby wystawić teraz te ogniwa na allegro? Cena np. o 50 groszy niższa, aby przy sortowaniu aukcja znajdowała się blisko tych skąd je kupiłeś, ale zachęcała do obejrzenia, a w opisie szczegółowy test który przeprowadziłeś :evil: . Po przeczytaniu opisu raczej nikt by tego nie kupił, więc aukcja miałaby szansę powisieć trochę na allegro. To oczywiście takie moje luźne przemyślenia, jeżeli chciałoby Ci się bawić...
Musiała by to być najlepiej 14-sto dniowa aukcja z licytacją np. od 1zł, opcja "KUP TERAZ" miała by króciutki żywot, ponieważ sprzedawca tego chłamu po zauważeniu takiej anty-aukcji błyskawicznie by ją ubił z BR-ki.

PS W środku zapewne siedzi coś w ten deseń:
Obrazek

lub:
Obrazek


Albo to są jakieś używki z demobilu "przekoszulkowane" tylko.


___
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

maciex93,
co dalej z tym tematem robisz?
joon
Posty: 621
Rejestracja: niedziela 04 mar 2012, 15:31
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: joon »

U mnie "mistrzowskie" ogniwa tak wyglądały w środku:
Obrazek
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

fotorondo,
Majówka przeleciała, to dopiero teraz będę się zabierał za "rozmowę" ze sprzedawcą ;)
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5037
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

maciex93 pisze:Majówka przeleciała, to dopiero teraz będę się zabierał za "rozmowę" ze sprzedawcą ;)
Jak przebiegają rozmowy?
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Bez większych problemów sprzedający zgodził się na zwrot ceny ogniw, wraz z wysyłką w moją stronę.
Cała akcja wyszła mnie 2 dobre soczki ;)

W większe dyskusje się nie wdawałem, zacytuję tylko jedno zdanie:
Dane podane sa danymi producenta , towar nabyłem legalnie a wiec wg. prawa moge te dane podawac.
Chodzi oczywiście o wyssaną z palca pojemność.

Nie ważne, że prawdziwa jest 10x mniejsza... bez stresu można ludziom wciskać kit.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Miałem nieprzyjemność sprawdzić kilka sztuk więcej ogniw UltraFire o pojemności z koszulki 5800mAh, po teście naładowania na i rozładowania prądem tylko 1A ich pojemność jest z granicach 950mAh, cena na allegro oscyluje w granicy 10-15zł.
Przy cenie za markowe ogniwo nawet z demontażu na poziomie 5-8zł opłacalność zakupu ogniwa o poj 950mAh za 15zł zostawiam Wam do oceny.

Jeszcze raz napiszę, nie kupować ogniw UltraFire, bailong i innych o kosmicznych pojemnościach.
Nie ma na rynku ogniw 18650 pojemności większej niż 3600mAh i ma je TYLKO Panasonic.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Kyle
Posty: 432
Rejestracja: poniedziałek 11 lis 2013, 10:39
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Kyle »

Za oszukiwanie klienta powinna być kara.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
ODPOWIEDZ