Wideorejestratory z chin - warto?

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Ostatnio sprawdzałem temperaturę Mobiusa działającego jakąś 1 godzinę przy włączonej klimatyzacji w samochodzie i wcale nie był zbyt gorący. Nadmuch skierowany na szybę skutecznie ochładza całe urządzenie.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
Veldrinn
Posty: 183
Rejestracja: czwartek 19 sie 2010, 15:04
Lokalizacja: z pokoju

Post autor: Veldrinn »

Fluxor, nie każdy jest zgniłym imperialistycznym burżujem i ma takie zbytki jak klimatyzacja w aucie ;-)
Nie wiem czy w moim przypadku nie pomogłyby radiatory (takie jak do kości pamięci RAM) przymocowane na dodatkowej płytce, która można by odpinać, aby używać kamery np. na rowerze.
Awatar użytkownika
m-blue
Posty: 385
Rejestracja: czwartek 31 lip 2008, 02:39
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: m-blue »

Czytam tak i czytam...:) kupiłem to: http://www.dx.com/p/3-0mp-dual-lens-wid ... 2qW3XbU17w ale dla mnie nieporozumienie - nie mieści mi się za lusterkiem, jest za duże, nie da się przejrzeć przez usb, trzeba kartę wyjmować... tak czy inaczej, poszło dzisiaj przez allegro:)
Mobius na allegro brutto kosztuje 300zł, wygląda ciekawie, bo w sumie zależało mi na tym, żeby było małe... pytanie:
czy przez smartfona da się coś odtworzyć czy tylko zmienić ustawienia? Czy jest jakaś sygnalizacja poprawnej pracy, tzn czy to w ogóle działa?

tu po 70$ : http://www.ebay.com/itm/Mobius-ActionCa ... 232c961f6a
Pozdrawiam,
Michał
Giepeski
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek 17 mar 2014, 09:20
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Giepeski »

Witam
Paczuszka z LS300W dotarła, wideo rejestrator zamontowałem w samochodzie.
Jak już inni wspominali jakość nagrania za dnia jest bardzo dobra. W oświetlonym mieście też nie ma mu czego zarzucić, nie wiem tylko jak się zachowuje w nocy poza miastem bo nie było okazji tego sprawdzić.

Do LS300W włożyłem kartę "ADATA MicroSD SDHC 32GB CL10 UHS-I", na którą można zapisać:
5 h 13 min 43 sek nagranie w rozdzielczości FHD 30 kl/s
4 h 46 min 50 sek nagranie w rozdzielczości HD 60 kl/s
8 h 46 min 45 sek nagranie w rozdzielczośći HD 30 kl/s
15 h 04 min 47 sek nagranie w rozdzielczości WVGA lub VGA

Karta sformatowana w urządzeniu i w "winzgrozie" widoczny system plików typu FAT 32. Po zapełnieniu karty pliki nadpisują się bezproblemowo, niezależnie od ustawionej długości nagrania.

Wymiary LS300W bez uchwytu zmierzone linijką są następujące:
długość ok. 114 mm, wysokość ok. 48 mm, grubość wraz z obiektywem ok. 34 mm

Po podłączeniu rejestratora pod komputer poprzez kabel USB mamy możliwość wybrania 3 ustawień:
1. Pamięć masowa
2. Kamera PC
3. Video czyli to samo co podpięcie kamery do ładowarki i gniazda zapalniczki.

Wraz z rejestratorem dostałem także kabel Jack -Cinch. Po podłączeniu tego kabla do wyjścia AV-Out w LS300W i podpięciu kabelka pod wejście AV w TV, wyświetlacz w urządzeniu się wyłącza, zaś obraz widoczny jest na ekranie TV.
W zależności od tego w jakim trybie jest rejestrator,możemy nagrywać z podglądem obrazu na TV, lub oglądać to co mamy zapisane na karcie.

Nie sprawdzałem wyjścia HDMI, z racji tego, że nie mam odpowiedniego kabla.

Sprawdziłem działanie "G-sensora", nie myślcie, że wjeżdżałem samochodem w ścianę albo w inny pojazd. Po prostu zamontowałem rejestrator na szybie drzwi. Kłapnięcie drzwiami wyzwala dość duże przeciążenia i to powodowało załączenie rejestratora. Na wyświetlaczu ikona G-sensora pulsowała plik był blokowany przed skasowaniem, a nagranie trwało 3 min bo tyle miałem ustawione w pętli nagrywania.

Przy załączonej funkcji detekcji ruchu, w moim urządzeniu nagranie trwa 8 sek, jeżeli wykrycie ruchu było pojedyncze, lub zgodnie z ustawionym czasem w pętli, jeżeli ruch wykrywany jest non stop. Moja kamerka wykrywa ruch, jeżeli poprzedzające mnie pojazdy są nie dalej niż 5 metrów, podczas wykonywania manewrów skrętu na skrzyżowaniach, przejeżdżając obok zaparkowanych samochodów, wyłapuje pieszych przechodzących przez przejścia i pojazdy przecinające mój tor jazdy jak stoję pierwszy na światłach. Nagrywanie załącza się także jak jadę bo wyboistej drodze i trzęsie samochodem we wszystkie strony. Jeżeli jadę prostą pustą ulicą, wówczas kamera nie nagrywa.

Zdarzyło mi się kilka razy, że wsiadłem do samochodu, włożyłem kluczyk do stacyjki, przekręciłem go w pozycję zapłonu, ale nie odpaliłem samochodu. Zgodnie z ustawieniem automatycznego nagrywania po wykryciu zasilania kamerka się załączyła i zaczęła nagrywać. Samochody posiadające komputer, mają to do siebie, że podczas rozruchu odłączają wszelkie nie potrzebne urządzenia, do chwili gdy silnik nie odpali, a co za tym idzie, również gniazdo zapalniczki i kamera się wówczas wyłącza. Pomimo, że proces odłączenia niepotrzebnych urządzeń przy rozruchu auta trwa krótko i gniazdo zapalniczki po chwili ponownie jest zasilone, to kamera pozostaje w stanie wyłączenia i nie rozpocznie samoczynnie nagrywania. Dlatego warto w niej ustawić czas opóźnienia załączenia po wykryciu napięcia w gnieździe zapalniczki

Po przełączeniu rejestratora w tryb odtwarzania i ponownym wciśnięci przycisku MODE, możemy kasować zapisane pliki, zabezpieczyć pojedyncze lub wszystkie pliki przed nadpisaniem, lub zdjąć blokadę z pojedynczych lub wszystkich plików. Możemy także ustawić sobie przeglądanie zapisanych plików jako pokazu slajdów (2,5,8 sek).
Niestety nie ma możliwości aby rejestrator automatycznie odtwarzał kolejne pliki.
Kamerka zapisuje pliki w folderach z danego dnia, o nazwie np. 10010508 gdzie cztery ostatnie cyfry oznaczają miesiąc i dzień, natomiast wewnątrz folderu w zależności od ustawionego czasu w pętli nagrywania, zapisuje pliki o nazwie 13090001, gdzie cztery pierwsze cyfry oznaczają godzinę i minutę rozpoczęcia nagrywania, natomiast cztery ostatnie cyfry to kolejny nr pliku. Podane przykłady mówią, że zapis odbył się dnia 8 maja, a nagrywanie pierwszego pliku rozpoczęło się o godzinie 13:09. Pliki które zostały zabezpieczone przed nadpisaniem nie różnią się nazwą od plików niezabezpieczonych, ale są umieszczane w folderach , które w nazwie posiadają literkę L. Dla powyższego przykłady zabezpieczony plik znajdował by się w folderze oznaczonym 100L0508.

Na dzień wczorajszo-dzisiejszy wystarczy tych dywagacji.
Życzę miłej lektury i przepraszam za ewentualne błędy i literówki.
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Dzięki za bardzo fajny opis działania tej kamerki. Właśnie zastanawiam się nad zakupem i wygląda na to, że LS300W to optymalny wybór w rozsądnej cenie.

Jakieś tropy w kwestii najlepszych i sprawdzonych źródełek zakupu? ;)
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

http://www.aliexpress.com/item/Super-Ni ... 23944.html

przy czym ta wersja od GIVOE ma dziwne oprogramowanie. Na dashcamtalk polecają ten sklep, wersja dla bardziej zasobnych:

http://www.aliexpress.com/item/Shadow-C ... cj_6723234

:roll:
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Dzięki :)
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
Tomek210
Posty: 317
Rejestracja: piątek 15 sie 2008, 02:54
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Tomek210 »

Jak w praktyce wygląda mocowanie LS300 pod względem solidności? Zastanawiam się nad nową kamerką i warunkiem koniecznym, który sobie narzuciłem jest solidny uchwyt, aby kamerka nie odpadła przy drobnej stłuczce. Moja obecna kamerka tego nie zapewnia, a trzeba być przygotowanym na najgorsze :twisted:
Obrazek
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

Dziwne oprogramowanie tzn co? Chyba sobie w końcu kupię, tylko dalej nie wiem czy ta czy mobius.
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

Uchwyt na przyssawkę, trzyma się bardzo mocno. Pod warunkiem, że szyba czysta
:mrgreen:

@fxxx
Dziwne oprogramowanie w takim sensie, że ma inne oznaczenie jak DOD czy Tiotech znajdywane na forach. Nie wiem, z czego to wynika.
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

A czy ktoś próbował na rowerku ten LS300W?
I co do oprogramowania to pewnie da się zmienić jak w większości takich sprzętów, tylko opis byłby potrzebny :)
lucky
Posty: 345
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 20:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lucky »

Wrzucam nagrania dla niezdecydowanych ;)

Givoe LS300W vs Mobius

I. Dzień:
LS300W: https://www.dropbox.com/s/vvmw7okk5n22khy/15180009.MOV
mobius: https://www.dropbox.com/s/3oxkchd71slml89/REC_0110.MOV
II. Zmierzch:
LS300W: https://www.dropbox.com/s/nznym3dv1nf6vmp/21550022.MOV
Mobius: https://www.dropbox.com/s/936rbjvrf5bpt1l/REC_0037.MOV



Uwaga! Odtwarzacz dropboksowy zmienia jakość, lepiej pobrać na dysk i dopiero wtedy odtwarzać.

Uwaga2! Pomyliłem opisy - tam gdzie napisałem mobius było nagranie z LS300W i na odwrót... Teraz jest OK
Ostatnio zmieniony niedziela 11 maja 2014, 22:24 przez lucky, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Moim zdaniem robienie filmów w nocy w mieście nie ma sensu - lampy dają dużo światła i nawet kiepska kamera robi znośne filmy. Prawdziwy test to film nakręcony poza miastem.
ILPT
lucky
Posty: 345
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 20:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lucky »

skaktus pisze:Moim zdaniem robienie filmów w nocy w mieście nie ma sensu - lampy dają dużo światła i nawet kiepska kamera robi znośne filmy. Prawdziwy test to film nakręcony poza miastem.
A wg mnie ma. Poza miastem rzadko kamerka się przydaje. Znacznie częściej są rejestrowane nocne zdarzenia w mieście niż poza nim.
Niemniej jednak wrzucę również nagrania z przejazdu poza miastem ale będę wtedy musiał usunąć aktualne bo nie mam wolnego miejsca na dropboksie.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

lucky pisze:
skaktus pisze:Moim zdaniem robienie filmów w nocy w mieście nie ma sensu - lampy dają dużo światła i nawet kiepska kamera robi znośne filmy. Prawdziwy test to film nakręcony poza miastem.
A wg mnie ma. Poza miastem rzadko kamerka się przydaje. Znacznie częściej są rejestrowane nocne zdarzenia w mieście niż poza nim.
Niemniej jednak wrzucę również nagrania z przejazdu poza miastem ale będę wtedy musiał usunąć aktualne bo nie mam wolnego miejsca na dropboksie.
Jesli jeździsz głównie w mieście to sprawa jest jasna, ale np. ja śmigam też nocami poza miastem i tam głupków nie brakuje.
ILPT
ODPOWIEDZ