uwagi, propozycje zmian silnika forum

...sprawy techniczne i organizacyjne dotyczące forum...propozycje, uwagi, wnioski, pochwały ;-)...etc
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5037
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

A tak w temacie bazy danych. Przeprowadzana jest czasem jej optymalizacja poprzez opcje z ustawień forum albo MySQLAdmina? Mam wrażenie, że coraz częściej pojawiają się błędy spowodowane właśnie brakiem optymalizacji.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Calineczka pisze:trzeba by zmienić silnik forum. Nie mam czasu ani ochoty w tej chwili podjąć się takiego ogromu pracy i ryzyka utraty jakichś danych z forum. Nasza baza zajmuje...około 4GB danych!
Ło. Nie dość, że kupa godzin pracy, to jeszcze większość dodatków przestała by istnieć w innej wersji, np. jakieś "Pomógł", szybkie odpowiedzi, cytowanie zaznaczenia, zliczanie postów tylko w wybranych forach, widoczne krechy - warany, proste dodawanie zdjęć i ich miniaturek, i pewno wiele innych, których w standardowym phpBB3 (czy też innych np. IPB czy jakoś tak) brakuje i nie ma odpowiedników pod nową platformę (wiem, bo szukałem niektórych sam, bo chciałem na pewnym forum poinstalować) .

I wyobrażam sobie, jak by niektórzy użytkownicy marudzili, że wcześniej było lepiej! :) Przyzwyczajenie robi swoje niestety.

Pamiętam jak kilka lat temu przenoszono forum chusty.info na inną platformę, to posypały się jakieś błędy, i płacono w końcu jakiemuś informatykowi z supportu silnika na który przenoszono forum. Kilka dni roboty było z tego co pamiętam i to nie jednej osoby. Ile kasy, to nie wiem, ale raczej niemało. Swoją drogą potem jeszcze na inny silnik forum przenoszono ;)

Tak, że póki działa, są backupy regularne to lepiej nie ruszać, bo ogólnie ma bardzo dużą funkcjonalność, którą trudno by było uzyskać na innych silnikach.

Pozdrawiam, marmez
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

ElSor pisze:Przeprowadzana jest czasem jej optymalizacja poprzez opcje z ustawień forum albo MySQLAdmina?
jest....
marmez, właśnie tak uważam.... :)
Ds3
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 05 lis 2012, 20:14
Lokalizacja: Rbk

Post autor: Ds3 »

pewno wiele innych, których w standardowym phpBB3 (czy też innych np. IPB czy jakoś tak) brakuje i nie ma odpowiedników pod nową platformę (wiem, bo szukałem niektórych sam, bo chciałem na pewnym forum poinstalować) .
To ciekawe, że skrypt z 2008r. ma więcej bajerów niż te z 2013-2014r. Z tego co mi wiadomo to jest zupełnie na odwrót - korzystałem kiedyś z modyfikacji phpBB by przemo i myślałem, że jest to bardzo rozbudowany skrypt, na dodatek wielu zagubionych i zauroczonych osób z oficjalnego supportu tego skryptu twierdziło dokładnie tak samo jak ty. Mimo wszystko spróbowałem zainstalować myBB i okazało się, że modyfikacja przema ma 1/6 funkcji oryginalnie dostępnych w myBB. Ponadto sama instalacja dodatków do myBB trwa ok. 1min. Wystarczy wrzucić pliki modyfikacji do odpowiedniego folderu i z PA kliknąć na przycisk "instalacja", a później pozostała tylko sama konfiguracja z poziomu PA.


Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Ds3 pisze:
pewno wiele innych, których w standardowym phpBB3 (czy też innych np. IPB czy jakoś tak) brakuje i nie ma odpowiedników pod nową platformę (wiem, bo szukałem niektórych sam, bo chciałem na pewnym forum poinstalować) .
To ciekawe, że skrypt z 2008r. ma więcej bajerów niż te z 2013-2014r. Z tego co mi wiadomo to jest zupełnie na odwrót - korzystałem kiedyś z modyfikacji phpBB by przemo i myślałem, że jest to bardzo rozbudowany skrypt, na dodatek wielu zagubionych i zauroczonych osób z oficjalnego supportu tego skryptu twierdziło dokładnie tak samo jak ty. Mimo wszystko spróbowałem zainstalować myBB i okazało się, że modyfikacja przema ma 1/6 funkcji oryginalnie dostępnych w myBB. Ponadto sama instalacja dodatków do myBB trwa ok. 1min. Wystarczy wrzucić pliki modyfikacji do odpowiedniego folderu i z PA kliknąć na przycisk "instalacja", a później pozostała tylko sama konfiguracja z poziomu PA.

Pozdrawiam!
Jako, że cytujesz moje słowa i podważasz je, to wyjaśnię:

phpBB3 to jest coś kompletnie innego niż myBB i ja w ogóle o myBB nie pisałem.

No i tylko tyle ;)

Dzięki za opinie, gdy będę jakieś kolejne forum stawiał, to przyjrzę się bliżej myBB.

Pozdrawiam
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
ODPOWIEDZ