Latarka uniwersalna EDC X1 | LED XM-L2 1050lm 3x XP-L 1800lm

czyli zakupy u grega...

Moderator: greg

ODPOWIEDZ
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

kubiako pisze:Witam serdecznie, czy w latarce można stosować ogniwa Samsung 28A- 4,3V
Witamy.

Można
malyk9
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 16 kwie 2013, 01:15
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Latarka uniwersalna EDC X1 | XM-L 700lm, XM-L2 900lm

Post autor: malyk9 »

Cytat z pierwszego postu tego wątku, prąd maksymalny 2,8A, zakres napięcia zasilania 2,8-4,5V
greg pisze:EDC X1 custom z powłoką HA III
Latarka wyposażona jest w sterownik 8xAMC7135 z autorskim oprogramowaniem:
• prąd maksymalny 2,8A
• pełna stabilizacja prądu przy napięciu zasilania Vf LED + 0,15V, przy najnowszych markowych ogniwach do 80-85% pojemności Li-ion
• 1-5 trybów pracy sterownika, liczba samodzielnie konfigurowana przez Użytkownika
• każdy z trybów indywidualnie programowalny przez Użytkownika
• pamięć ostatniego trybu z opcją szybkiego wyboru trybu
• niskie tryby realizowane poprzez szybki PWM 9,3kHz - brak migotania niskich trybów
• ochrona ogniwa ustawiona na około 2,8V - przejście w niższy tryb pracy
• zasilanie: wyłącznie 1x ogniwo Li-ion 18650, preferowane bez zabezpieczenia (ogniwo nie jest w komplecie)
• zakres napięcia zasilania 2,8-4,5V
• zabezpieczenie termiczne - kontrola temperatury głowicy latarki, ochrona elektroniki przed przegrzaniem - istotna funkcjonalność sterownika przy dużej mocy i małych gabarytach latarki
Awatar użytkownika
owies
Posty: 38
Rejestracja: niedziela 15 gru 2013, 16:20
Lokalizacja: mam wiedzieć ?

Post autor: owies »

Witajcie, chciałbym prosić o namiar na sklep online albo chociaż o podanie wymiarów oringu znajdującego się pod zakrętką włącznika ? Przypuszczam że w mojej okolicy silikonowe będą rarytasem nie osiągalnym.
EDC X1 by greg
XM-L2 T6 3C / TIR narrow / extended
Astrolux A01

Nareszcie widzę... :)
Awatar użytkownika
Strzała
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 11 cze 2013, 12:52
Lokalizacja: Radom

Latarka uniwersalna EDC X1 | LED XM-L2 900lm

Post autor: Strzała »

Witam.
Od dłuższego czasu używam Gregową Solarforce L2P extended v2.0 z LED XM-L2 U2 1C, przeważnie jako taktyczne oświetlenie w robocie - lasa, poszukiwania ludzi itp, u kolegów z ekipy widoczne efekt (WOW) - latarka włączona na 100% mocy :D, używana również na rower po mieście, robiła dużą robotę 100% zadowolenia, fakt podniesiona zbyt wysoko potrafiła oślepić pieszego, ale to za razem pozytyw, bo od razu się zatrzymywali i ustępowali miejsca. Przeważnie jazda w szarówce po zmroku. Ale i w dzień strobo. robił swoje.

PS. nie jeden kierowca zastanawiał się czy to aby nie jakiś uprzywilejowany pojazd nie jedzie za nim. (mina kierowcy bezcenna) :D

Ale do rzeczy, Jestem w trakcie zamawiania EDC X1, optyka TIR narrow + szkło UCL, driver extended v2.0, LED XM-L2 T6 3C. Myślę, że jeżeli te dwa światełka będę razem na kierownicy to będzie to bardzo dobre połączenia w rowerek po mieście i na bezdroża. :D ...podpowiedzcie jeszcze tylko dla upewnienia się, brać jednak wąsko czy szeroko...? ;)

[ Dodano: 23 Maj 2014, 08:50 ]
No i latareczka EDC X1 od Grega już w rękach. Nie mogło być inaczej jak w przypadku L2P, po testach na razie w domowych warunkach zadowolenie z twarzy nie schodzi.. :D Latarka spełnia moje oczekiwania i z pełną świadomością polecam wszystkim, optymalny dobór optyki, rower las bieganie, wyprawy taktyczne - (soczewka TIR wąska) ;)
Dla tych co wola dalej i jaśniej chyba mogę polecić reflektor OP lub SMO oraz XM-L2 U2 1C. ale to już kwestia gustu ;)
Właśnie ...Greg pytanie, czy taki zestaw w X1 jest możliwy -> SMO z XM-L2 U2 1C + oczywiście extended 2.0...???

PS.. już planuje następny zakup ;D

Polecam i Pozdrawiam.
EDC X1, optyka TIR narrow + szkło UCL, driver extended v2.0, LED XM-L2 T6 3C by. Greg
Solarforce L2P XM-L U2 1C driver extended v2.0. by. Greg -
...i nastała jasność. :D
zivago
Posty: 1
Rejestracja: piątek 21 mar 2014, 01:28
Lokalizacja: trójmiasto

Post autor: zivago »

Witam,jestem tu nowy i chciałem się przywitać więc witam serdecznie!
Głównie interesuje mnie temat "nożowy"
ale stwierdziłem ostatnio,że bardzo brakuje mi jakiegoś światła uniwersalnego i oczywiście szybko się skapnąłem,że raczej ciężko mieć jedną latareczkę "do wszystkiego".He he zupełnie jak z nożami,chciałem jeden a mam kilkanaście i kilka pomysłów na kolejne :)
Latarka to latarka,cha.. nigdy bym nie przypuszczał,że to tak "szeroki" temat .
Dzięki za to forum i mega pozdro !!
ArcGoPro
Posty: 8
Rejestracja: piątek 20 cze 2014, 11:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ArcGoPro »

witam wszystkich forumowiczów nazywam się jan jestem z warszawy ursynów.
Moja przygoda z latarkami zaczęła się od się od szperacza MacTronic przez chińskie ultrafire 7 sztuk () i teraz staje na tym czekam na wysyłkę i zobaczymy co z tego będzie.
Do tych co mają jesteście zadowolenie z zakupu \?


[hide]4 dzień czekania na wysyłkę na allegro będzie pewnie negatywny ale[/hide]
Nieaktualne sory niezauważylem ze ma urlop
jak niedługo dotrze x1 z baterią to wielki pozytyw na allegro i tutaj zdjęcia z miasta jak to świeci


Chyba będzie lepiej niż się spodziewałem ponoć na 2600 mha 100 % trzyma aż 55 minut
Awatar użytkownika
Strzała
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 11 cze 2013, 12:52
Lokalizacja: Radom

Post autor: Strzała »

Moja X1 od Grega na ciągłym 100% przy wieczornej jeździe na rowerze wytrzymała około 1,5h na aku. NCR18650B 3,7V 3400mAh "Panasonic" ale nie jestem pewny czy aku. był w pełni naładowany. Następnym razem zrobię solidniejszy test i po pełnym naładowaniu zobaczymy ile wytrzyma jazdy. aż do przejść automatycznie w niższy tryb :D
EDC X1, optyka TIR narrow + szkło UCL, driver extended v2.0, LED XM-L2 T6 3C by. Greg
Solarforce L2P XM-L U2 1C driver extended v2.0. by. Greg -
...i nastała jasność. :D
ArcGoPro
Posty: 8
Rejestracja: piątek 20 cze 2014, 11:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ArcGoPro »

Doszło wieczorem foty jak swieci

Wersja XM-l2 T6 3C
Ostatnio zmieniony wtorek 08 lip 2014, 12:08 przez ArcGoPro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

ArcGoPro, proszę nie zamieszczać tak wielkich zdjęć! Usunąłem!
Forum ma mechanizm do dodawania obrazków , proszę z niego korzystać.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Od 11.08.2014 obowiązuje gwarancja 24 miesiące na latarki X1 oraz Solarforce mojej produkcji.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
torazyna
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 19 sie 2014, 20:27
Lokalizacja: bb

Post autor: torazyna »

Cześć,
czy udało się komuś pobić szkiełko w tej latarce? A może to jakaś nietłukąca się wersja?
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Witaj. Póki co do mnie nie dotarła jeszcze ani jedna informacja o zbiciu szkła w X1. Zatem zakładam, że takie zdarzenie nie miało miejsca.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
andrzejwodejszo

Post autor: andrzejwodejszo »

wielkie dzięki za X1 w wersji standard - rewelacja jak na tak małe rozmiary - Narrow okazał się dobrym wyborem do naszych szybkich nocnych jazd rowerowych - wide jest nieco za szeroki i minimalnie brakuje zasięgu - narow jest IDEALNY. Polecam rowerzystom lubiącym jeździć także szybko z górki :D

Proszę jeszcze raz o wrzucenie instrukcji do programowania sterownika standard. ( niby nie ma strobo, a jednak ostatnio coś włączyłem i strobo działało :) - mogę prosić o listę wszystkich komend jakie mogę wrzucić w sterownik :) ? Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Witaj andrzejwodejszo, dziękuję za info. Odnośnie instrukcji drivera X1 standard, jest w pierwszym poście tego wątku.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Artz
Posty: 41
Rejestracja: czwartek 01 lis 2012, 14:40
Lokalizacja: Skawina

Post autor: Artz »

Czy w najbliższym czasie planowana jest jakaś "premiera" nowej latarki - jeszcze fajniejszej, mocniejszej itp ?
5 latarek Grega.
ODPOWIEDZ