Parę pytań odnośnie modyfikacji tego sprzętu;]

co i jak zrobiłem...
zamiatin
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek 15 wrz 2008, 13:53

Parę pytań odnośnie modyfikacji tego sprzętu;]

Post autor: zamiatin »

Witam, na wstępnie chciałem pochwalić się iż moja 1 latareczka kupiona na DX to Ultrafire C2 na Cree Q5 - (tak nawiasem mówiąc to nie spodziewałem się że po 13 dniach dostanę latareczkę do domu;] ) świeci punktowo

- jako że kupiłem latarkę pod rower i mam zamiar ją zmodyfikować chciałbym dowiedzieć się od WAS co polecacie zmienić w tej latarce.
-Reflektorek jest troszkę porysowany i posiada delikatne ślady odbitych palcó
-jak na 1 ocenę laika latarka wygląda dość solidnie i jest w pełni rozbieralna co widać na zdjęciach mojej galerii
-posiada oringi uszczelniające wiec podejrzewam iż w miarę jazdy na rowerku w małym deszczy nie będzie przepuszczać wody
-nietsty mam też problem z dobraniem się do głowicy na której jest zamontowany drif no i Q5
-chciałbym żeby ta latareczka świeciła tak jak BOCIOLARKA ;] która jak dla mnie daje idealny bim na rwer


Tu znajdziecie zdjęcia: http://picasaweb.google.pl/dariusz.piech/UltraFireC2Q5#

pozdrawiam
mar3
Posty: 64
Rejestracja: piątek 20 cze 2008, 19:02
Lokalizacja: z torcha ;p
Kontakt:

Post autor: mar3 »

Kiedyś taka UF C2 przerobiłem na kolimator - promień główny po tym zabiegu o wiele bardziej się nadawał na rower ;-). Drugiej zmienilem diode, z cree na ssc - to też zmieniło skupienie, a wlasciwie rozproszyło promień główny. Na początek proponuje zmienic reflektor na kolimator - jak wroce do domu to z komp. wyśle link jaki można zastosować.

ed. link

http://www.khatod.com/pdf/pl255a_7090xr ... report.pdf

to był mniej więcej taki kolimator, dokładnie tego co dałem nie mogę coś odszukać :sad:

Możesz podać wymiary reflektorka z C2 ?
kisiel's group member - supersam & jabco team
zamiatin
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek 15 wrz 2008, 13:53

Post autor: zamiatin »

jasne zapomniałem na śmierć o wymiarach refa i diody
Wiec tak:
- dioda 6,75mm śr~
- ref Wysokość: 2.30 ~ Średnica: 3,70 mm~
- Średnica dolnego otworu na diode: 7.1 mm~

Jedno jeszcze pytanie czy na stronie khatod.com znajdę zakładkę shop?? gdzie mam kupic taki kolimatorek PL255A25? to kolimatorek 35mmX20mm o kącie 25* na rower powinno wystarczyć, myślę że bez większych przeszkód będzie pasował:) TYLKO GDZIE GO KUPIĆ ???

/wykonałem jeszcze pomiary i tak:
na high: 3.21 V
na mid: 1.81 V
na low: 0.86 V takie napięcie daje mi drv z 2xCR123A Philips ( bateraia aparatowa ) każda z nich posiada 2.92 V drv pobiera od 3,0 - 8.4 V na wejściu na wyjściu jak widać z pomiarów.

zastanawiam się nad driverkiem ale 7882 jakos mi nie odpowiada - za dużo trybów, chciałbym cos takiego: 100% 75% 50% 25\15 % strob 3 tryby i SOS czy coś możecie polecić?
Macio
Posty: 15
Rejestracja: niedziela 28 gru 2008, 23:52
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Macio »

Witam to mój pierwszy post więc się przywitam, jestem Maciej,
Postanowiłem podpiąc się do tematu, planuje zakup ultrafire c2 diy chciałbym wsadzić tam cree mc-e, jednak mam problem z reflektorem, gdzie dostać, ew czy taki będzie pasował link może ten co dają wraz z body będzie dawał rady. Jeśli nie to jaki by pasował? Interesuje mnie skupienie jakieś 10 15 stopni.

Może jakieś sugestie gdzie kupić jeszcze jakiąś optyke?
ODPOWIEDZ