Latarka na rower i do domowych zastosowań

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
cwancisz
Posty: 173
Rejestracja: piątek 08 lis 2013, 15:05
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: cwancisz »

Wiadomo Panie Zbychur, ja nie mowie ze twoja oferta jest zła:-) . Wiem ze to nie ten dział, ale tak z ciekawości (z ciekawości bo na dzień dzisiejszy nie planuję żadnych zaupów latarkowych) skolko taka latarka jak proponujesz i jaki mod? A co do porównania convoy i solarforce to zdecydowanie jeśli chodzi o wykończenie solarforce wygrywa, ale tylko moim skromnym zdaniem:-) .Jakoś anodyzacja w solarforce sprawia wrażenie solidniejszej. A co do reszty aspektów, to już chyba kwestia gustu. Każdemu wg potrzeb, jak to mówią.
Ostatnio zmieniony niedziela 15 cze 2014, 09:34 przez cwancisz, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

To dokładnie ta latarka
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?p=149312#149312

Co do ceny, to niebawem będzie w sklepiku, tu nie miejsce na takie rzeczy ;)
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

cwancisz pisze:A co do porównania convoy i solarforce to zdecydowanie jeśli chodzi o wykończenie solarforce wygrywa, ale tylko moim skromnym zdaniem:-) .Jakoś anodyzacja w solarforce sprawia wrażenie solidniejszej.
Miałem SF L2P gregowe, teraz mam kilka Convoyów. Anoda wg mnie podobna, jakość wykonania podobna ale Convoy ma tą zaletę, że odprowadzania ciepła nie musisz poprawiać jakimiś podkładkami/foliami itp tylko dajesz pastę i gotowe. Rozkład światła L2P (czyli typowego modułu D26) z XM-L nie podchodził mi zupełnie na rowerze - ani szerokie ani wąskie światło, do chodzenia była ok ale seria S jest mniejsza ;)
cwancisz
Posty: 173
Rejestracja: piątek 08 lis 2013, 15:05
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: cwancisz »

Także jak widać, różni ludzie mogą mieć różne odczucia co do tej samej rzeczy. Mi np rozkład światła w l2p na rowerze odpowiada wyśmienicie. I nie tylko mi, bo kilku znajomych też jej używa i sobie chwalą.

Ps.
Zbychur, ładne światełko Ci wyszło, nie powiem.
Jeep
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 12 cze 2014, 20:15
Lokalizacja: llb

Post autor: Jeep »

Lux ten baton ale za sporawy na bajka

pomijam kwestię że nie mam czasu na nim jeździć :evil:

Panowie poza mną, mam pomysł kupić bratu na imieniny coś

do domu i na ryby

wybór już szerszy?
Ostatnio zmieniony niedziela 15 cze 2014, 13:20 przez Jeep, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Jeep, Celowałbym w Twoim przypadku w któryś Convoy, M1 lub M2. Solidniejsza budowa od serii S, wysoka jakość i umiarkowana cena. W sklepiku można znaleźć wersje modowane. Na ryby natomiast to chyba jakaś fajna czołówka (wolne ręce).
Jeep
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 12 cze 2014, 20:15
Lokalizacja: llb

Post autor: Jeep »

Jou,

Skłaniam się jednak w stronę Solarforce l2

Mam nadzieję że to spoko wybór
Awatar użytkownika
mars27
Posty: 51
Rejestracja: niedziela 29 gru 2013, 16:50
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: mars27 »

bardzo dobry, warty każdej złotówki. Bierzesz tu z forum? Pytaj Grega, on Ci doradzi, pomoże w wyborze diody, sterownika itp.
Jeep
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 12 cze 2014, 20:15
Lokalizacja: llb

Post autor: Jeep »

Jou,

sprawdzam oferty :)

wezmę od forumowicza zapewne

sterownik 2.8, dioda umiarkowna ciepła,bez nadmiaru trybów z których nie będę korzystał

na alledrogo rozrzut cen masakryczny :mrgreen:

Zakupiona solaforce l2, z ładowarką, ogniwem samsunga, uchwytem na rower w dobrej cenie

ze stronki solarforce.eu

spoko ziomek z moich okolic :mrgreen:
ODPOWIEDZ