Dealextreme-zakupy część druga

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
lumi3
Posty: 143
Rejestracja: poniedziałek 09 cze 2014, 17:57
Lokalizacja: leszno

Post autor: lumi3 »

Witam wszystkich fanów latarek

Pozsiadam kilka latarek led ultrafire jednak skusiłem się na kupno skyray king na dx.com
akurat była promocja http://www.dx.com/p/skyray-new-m6-3-cre ... 650-166994

Może mi ktoś powiedzieć czy ta latarka jest oryginalna lub chociaż dobra podróbka
Kupiłem w sobote i od razu zapłaciłem przez paypal
Na stronie dx mam wyświetlone postępy zamówienia
co oznaczaja co słabo znam angielski wydaje mi się że pisze wpłate otrzymali i zamówienie jest szykowane do wysyłki

2014-06-07 18:39:15

Order Processing

Order is being processed.



2014-06-07 18:39:15

Payment Confirmed

Payment verified.



2014-06-07 18:39:04

Order Received

Order has been created, awaiting payment.



mam jeszcze pytanie paypal zablokował mi dwa razy po dolarze na karcie kredytowej mam pytanie czy mi to zwrocą

Czekam na odpowiedz i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wtorek 10 cze 2014, 23:57 przez lumi3, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Witaj.

Tego jaką latarkę dostaniesz nie wie nikt, klonów latarki sky ray king jest tyle że głowa mała, a jakość tak samo bywa bardzo różna.
Aktualnie Twoje zmówienie jest w przygotowaniu.
Te zablokowane dolary zostaną Ci za jakiś czas zwrócone/odblokowane, z resztą przy podpinaniu karty pod konto paypal była informacja o tym.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
lumi3
Posty: 143
Rejestracja: poniedziałek 09 cze 2014, 17:57
Lokalizacja: leszno

Post autor: lumi3 »

Dzięki za szybką odpowiedz
wiem że czas dostawy jest różny ale chyba nie dwa miesiące?

Mam jeszcze pytanie posiadam latarkę ultrafire c8 czy king będzie swiecić
lepiej czyli mocnej i bardziej efektywnie niż c8 od ultrafire
Ostatnio zmieniony środa 11 cze 2014, 00:00 przez lumi3, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Czas dostawy może być od 2 tyg. do 2 miesięcy ;) na prawdę ciężko to określić. Standardowo proponuję miesiąc cierpliwości.
A czy king zaświeci lepiej (mocniej) od C8? Jeżeli trafisz na dobrą sztukę to zdecydowanie tak.
King da więcej światła, jednak w zasięgu nie będzie spektakularnej różnicy, o ile Twoja UF C8 jest przyzwoitej jakości.

Jakie aktualnie posiadasz akumulatory do swoich latarek?
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
lumi3
Posty: 143
Rejestracja: poniedziałek 09 cze 2014, 17:57
Lokalizacja: leszno

Post autor: lumi3 »

Akumulatorki ultrafire czerwone oraz ogniwa panasonic cgr18650cg.Wiem że muszą być lepsze i zabezpieczone.Ale jak [shadow=red]dostane[/shadow] kinga to będe musiał popatrzeć za jakimiś lepszymi ale jakie proponujesz powiedzmy 20zł za sztukę
Ostatnio zmieniony wtorek 10 cze 2014, 23:53 przez lumi3, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

To czy potrzebujesz zabezpieczone czy nie definiuje sprzęt w jakim są wykorzystywane, jeżeli latarka nie posiada zabezpieczenia czy też ostrzeżenia o słabym stanie akumulatora to lepiej mieć ogniwa zabezpieczone.
Dodatkowo do kinga należy mieć ogniwo z wypukłym biegunem dodatnim, jednak ten warunek spełnia większość tych zabezpieczonych.
Tylko... aktualnie chińskie sklepy ogniw nie wysyłają, chociaż nie wiem jak akurat z tym stoi DX.
Ogólnie mówiąc każde markowe ogniwo będzie dobre, znacznie lepsze niż ultrafire i inne podobne.
Markowe mam na myśli panasonic, samsung, sanyo, sony, lg.
Na DX w oko wpadły mi takie:
http://www.dx.com/p/sanyo-2600mah-18650 ... 5dEVXbwGso
http://www.dx.com/p/samsung-2600mah-186 ... 5dEPHbwGso
Dobre, w miarę tanie ogniwa, z układem zabezpieczającym po stronie dodatniej.

Dobre i bardzo tanie ogniwa dostaniesz na forum: http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=11132
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=13739
Pochodzą z rozbiórek pakietów a więc są bez zabezpieczenia, świetne do latarek które owe zabezpieczenie już posiadają.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
lumi3
Posty: 143
Rejestracja: poniedziałek 09 cze 2014, 17:57
Lokalizacja: leszno

Post autor: lumi3 »

Rozumiem a king ma zabezpieczenie w latarce.czyli mogę używac niezabezpieczone

Ostatnio kupiłem na probe takie
http://allegro.pl/ogniwo-li-ion-18650-b ... 66915.html

i narazie sprawuję się dobrze.
Trochę zmartwiłem się
tym ze do kinga muszą być z wystającym plusem

[ Dodano: 10 Czerwiec 2014, 20:31 ]
maciex93 pisze:o ile Twoja UF C8 jest przyzwoitej jakości
Moja c8 to allegrowa wiec sam nie wiem
Na pewno nie jest to convoy
Ostatnio zmieniony wtorek 10 cze 2014, 23:46 przez lumi3, łącznie zmieniany 8 razy.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
lumi3
Posty: 143
Rejestracja: poniedziałek 09 cze 2014, 17:57
Lokalizacja: leszno

Post autor: lumi3 »

Tak właśnie myślałem ze tak zrobię cyna i będzie git tylko chyba nie można chyba za długo grzać ogniwa
Ostatnio zmieniony wtorek 10 cze 2014, 23:42 przez lumi3, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

lumi3, proszę zwróć uwagę na poprawną pisownię następnym razem i popraw zaznaczone błędy w swoich poprzednich wypowiedziach.
lumi3
Posty: 143
Rejestracja: poniedziałek 09 cze 2014, 17:57
Lokalizacja: leszno

Post autor: lumi3 »

Zamówiłem na dx.com 7 czerwca 13 wysłali.Może mi ktoś powiedzieć jak śledzić paczke bo jakoś nie mogę.Wiem że przesyłka idzie długo wiec czekam,ale jak Sledzić numer mojej paczki
moge podać żeby ktoś sprawdził
PK
Posty: 60
Rejestracja: środa 05 lut 2014, 21:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: PK »

Spróbuj na tej stronie http://www.17track.net/index_en.shtml Obsługuje większość firm pocztowych, a w momencie gdy zostanie już ostatecznie nadana do Polski to najlepiej na stronie Poczty Polskiej.
lumi3
Posty: 143
Rejestracja: poniedziałek 09 cze 2014, 17:57
Lokalizacja: leszno

Post autor: lumi3 »

Nic not found na tej stronie też
Sam niewiem co się dzieje z tym trackingiem
Mój numer paczki RC486083249CN może ktoś sprawdzić
0612
Posty: 51
Rejestracja: sobota 26 sty 2013, 11:00
Lokalizacja: wlkp

Post autor: 0612 »

Również czekam na paczkę. Kupiłem 6 czerwca, baterie, po niecałych czterech godzinach status - Full Shipment. Numer nadania był na China Post ale po paru dniach zmienił się na RP103105453PH chyba Filipiny. No i oczywiście przesyłki zlokalizować nie idzie, obsługa z DX każe czekać bo na pewno jest wysłana i dojdzie - w co nie bardzo wieże.
Najlepsze że 13.06 kupiłem też baterie i już mam je w domu, tyle że szły przez pocztę holenderską "NL" a zakup na DX EU direct.
lumi3
Posty: 143
Rejestracja: poniedziałek 09 cze 2014, 17:57
Lokalizacja: leszno

Post autor: lumi3 »

Witam teraz napisali mi takie cos ze

Thanks for ordering from DX.com.

We’re writing to inform you that the package RX351826368CH from your order 140607001040324499 has failed to pass the airline security check as it contains lithium batteries/knives or products that contain liquid which are now under extra scrutiny in world air cargo services.

We therefore have switched it to another delivery channel to ensure the order is sent to you as soon as possible.

Here is the new package tracking number RX351826368CH.

We will follow the package and strive to make sure the items reach you smoothly and safely.

Your understanding and patience are highly appreciated.

Should you have any questions please feel free to contact us via Live chat or Customer Service Ticket.

Your sincerely,


Co to oznacza że muszą wysłać innym sposobem czy jak

[ Dodano: 8 Lipiec 2014, 22:28 ]
Witam ponownie dzisiaj moja paczka z dx doszła do wer warszawa
Kiedy moge się jej spodziewać u siebie w domu
I najważniejsze pytanie czy moge zapłacić vat i cło od tych rzeczy wartość ok przesyłki 150zł
ODPOWIEDZ