Wybór telefonu, poradźcie

....nie pasujące gdzie indziej...
Voit
Posty: 259
Rejestracja: piątek 05 gru 2008, 19:56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Voit »

megabit jeśli często korzystasz z mobilnego internetu, poczty, Facebooka, to może Galaxy Note II?
Bardzo udany smartfon. Bawiłem się takim kilka dni...
Na początku wielkość ekranu dziwi i szokuje. Później obsługa internetu na ekranie mniejszym niż 4" wydaje się bardzo uciążliwa i męcząca.



krzycho_ pisze:Na niekorzyść Samsunga jest też AMOLED o ile na początku jest wow :grin:

Później przebajerowane kolory zaczynają przeszkadzać ;)
...Czy to kolejny "merytoryczny" argument poparty jakąkolwiek wiedzą lub doświadczeniem w temacie na który się wypowiadasz?
Awatar użytkownika
Misiakus
Posty: 47
Rejestracja: sobota 29 mar 2008, 22:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Misiakus »

Na AMOLED'ach lepsza czerń ale za to te co miałem w ręku miały paskudnie zimną biel. A niektóre to .... takie zielonkawe bielopodobne coś zamiast białego. Do tego jak ktoś planuje mieć telefon 1-2 lata i w tym samym miejscu ekranu na przykład białe cyfry zegara czy inne często wyświetlane dane to jak w telewizorach AMOLED będzie tam miał wypalone pole (nie pamiętam jak to się nazywa ale ekran się tam "wypala" ?). Widziałem kiedyś na Jutubie test chyba Note 2 po roku używania i pokazywali właśnie efekt wyświetlania w tym samym miejscu zegara. Szarawe miejsce z cyframi widocznymi bez względu co było wyświetlane.

G2 jest ciekawym smartfonem jak przeżyjesz małą pamięć bez możliwości rozszerzenia kartą i brak wymiennej baterii. U mnie za to odpadł jak szukałem sobie telefonu ale ogólnie sporo dobrych opinii znalazłem. Ja mam w Optimusie G 32GB z czego 25GB dostępne i dla mnie to na styk z tendencją do za mało.

Na S4 mini byłem kiedyś mocno napalony ale gdzie nie brałem go do ręki to nie było znośnej bieli a do tego jakieś rozsądne kolory dostawałem po podkręceniu podświetlania ponad 60% a lubię mieć tak 20-40 a max tylko na większe słońce rezerwuję. I tylko z tych 2 powodów nie został kupiony.

Reszty nie miałem w ręku to się nie wypowiadam :)
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Mam SGS3 i generalnie dobry telefon ALE straaasznie zamula po jakimś tam czasie. Trzeba by alternatywne oprogramowanie wgrywać, rootować itp. Może, o ile wyjdzie na niego kolejna oficjalna wersja andka, będzie lepiej. Za te zamułki na takim telefonie DUŻY minus ode mnie...
luzik
Posty: 279
Rejestracja: wtorek 15 paź 2013, 20:32
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: luzik »

Calineczka Archidroid 1.7.18 na pokład i nic nie muli! Soft wyczyszczony ze zbędnych śmieci. Bateria trzyma super i nic więcej nie trzeba! Polecam! Sam używam! Będzie Pan zadowolooooooonyyyy :mrgreen: http://forum.xda-developers.com/devdb/p ... l/?id=7902
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

luzik, AAAA aparat, nawigacja gry i ta kupa nikomu nie potrzebnych whats app'uw ,viberów i innych śmieci będzie chodzić ???
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

To nie lepiej wrzucić Cyanogenmoda, który na SGS3 jest i ładnie chodzi?
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
luzik
Posty: 279
Rejestracja: wtorek 15 paź 2013, 20:32
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: luzik »

fotorondo pisze:luzik, AAAA aparat, nawigacja gry i ta kupa nikomu nie potrzebnych whats app'uw ,viberów i innych śmieci będzie chodzić ???
Jest oddzielny plik ze śmieciami gdzie możesz sobie wybrać co chcesz doinstalować tutaj: http://forum.xda-developers.com/devdb/p ... l/?id=7900 PawelG a używałeś rom o jakim piszę? Wypróbuj to pogadamy… Ale jak ktoś chce oparty na Cyanogenmodzie w miarę sprawny soft proszę bardzo http://forum.xda-developers.com/devdb/p ... #downloads Tyle, że z moich doświadczeń wynika, że 1.7.18 jest lepszy a przewaliłem softu troszkę :razz:
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

luzik, Widzę ze jadąc na narty zostawię tel. do zmodowania a wracając odbiorę :)
luzik
Posty: 279
Rejestracja: wtorek 15 paź 2013, 20:32
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: luzik »

Spoko! Dasz radę sam to zrobić. To nic trudnego... :wink: Jak taki zgred prawie 60 letni jak ja sobie poradził, to każdy da radę! Wystarczy trzymać się tylko tego http://forum.android.com.pl/f551/kompen ... ei-300314/ :mrgreen: Ups! Ale odbiegamy chyba troszkię od temata
ODPOWIEDZ