Czołówka do wszystkiego.

Oświetlenie montowane na głowie
kobuz
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 22 maja 2014, 09:07
Lokalizacja: Poznań

Czołówka do wszystkiego.

Post autor: kobuz »

Witam. Potrzebna mi latareczka na bunkry i do warsztatu i czasami w góry, miałem mactronica epica ale przeszkadzał mi trochę zasobnik no i kabel się sypie a to wkurza jak potrzeba światła to ona zgaśnie i trzeba kablem poruszać, nie ma też stabilizacji napięcia no itrochę więcej światła by się przydało.Mam ogniwa 18650 i ładowarkę także celowałbym w coś z mocną obudową i na 18650 budżet to ok.200-300pln, co myślicie o fenixie hl55 bo tak z opisu by mi pasował mniej więcej, czy jeszcze macie jakieś inne ciekawe pomysły.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

ArmyTek Wizard Pro
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

ElSor pisze:ArmyTek Wizard Pro
+1. Jak lubisz zimne światło, to były ostatnio w polsce zimne po 299zł, a jak wolisz neutralne (piękna barwa w tych latarkach jest) to musisz szukać wersji Warm (choć, tak naprawdę to 4000K), które zdaje się, że w Polsce najtaniej po po 370zł niestety, ale za to nowsza wersja, niż tych za 299. Choć mam tę starszą wersję i nie mam się do czego przyczepić praktycznie.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
kobuz
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 22 maja 2014, 09:07
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kobuz »

Jakoś nie przemawiają za mną te niesymetryczne dyfuzory nie ma nic co świeci centralnie jak w mactronicu i mocy to 500lm by starczyło bo te ponad 1000lm to ta latarka pewnie przez krótki czas generuje, barwę światła to chciałbym aby jak najbardziej odwzorowywała rzeczywiste kolory .
Hetman
Posty: 450
Rejestracja: czwartek 06 wrz 2012, 03:21
Lokalizacja: PL

Post autor: Hetman »

Nitecore HC50 ale ten fenix też niczego sobie :P ...
kobuz
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 22 maja 2014, 09:07
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kobuz »

Ale nigdzie nie pisze jaką barwę daje ta czołówka fenix HL55 i jakoś żadnych opinii i recenzji nie mogę o niej wyszukać , i gdzie najlepiej to zamówić bo w PL to gwarancji pewnie i tak nie uznają to może lepiej nie przepłacać i kupić za granicą, chociaż ten armytec też ładnie świeci tylko ta cena za wersję warm , i nie podoba mi się szeroki rozkład światła ma być w miarę wąsko i daleko, w mactronicu epic tylko 2 razy użyłem dyfuzora także to zbędny gadżet.
Hetman
Posty: 450
Rejestracja: czwartek 06 wrz 2012, 03:21
Lokalizacja: PL

Post autor: Hetman »

Jak ktoś daje paragon to i gwarancja jest ;) . Według ulotki to tam jest xm-l2 z binu t6 a jaki tint to już się nie chwalą, pewnie jakiś neutralny ale zawsze możesz spytać sprzedawcy :) .

PS: raffcio na knivesach miał, używał w górach i bardzo sobie chwali.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

kobuz pisze:Ale nigdzie nie pisze jaką barwę daje ta czołówka fenix HL55
Znając życie, to jak się sprzedawca nie chwali neutralnym to będzie coś z okolic 1C, bo to jednak markowy sprzęt.
kobuz
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 22 maja 2014, 09:07
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kobuz »

Mam zmodyfikowanego przez maciex93 convoy M2 i tam jest dioda o barwie 4C i taka mi najbardziej by odpowiadała a 1C to pewnie sporo gorzej będzie z oddawaniem kolorów, zadzwonię jeszcze do sprzedawcy żeby się upewnić.
ODPOWIEDZ