Mocna lampa trzeciego STOPu

Wszystko co świeci na czterech kółkach;)
Mantom
Posty: 200
Rejestracja: piątek 14 cze 2013, 08:37
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Mantom »

pegasus_sis pisze:Jeżeli zamocuję tę lampkę, będzie przyklejona na 3 przewody grzania szyby. W szybie przystosowanej do STOP przewody omijają to miejsce. Mówić o kącie szyby chodziło mi bardziej o jej wypukłość.
Na forach chwalone są światła DRL produkcji polskiej firmy WAŚ. Jak widzę robią oni także lampy STOP.
Przykład http://www.was.eu/index/product/158
Na Allegro z przesyłką wychodzi ok. 60 zł. http://allegro.pl/was-lampa-hamowania-l ... 74768.html
Ciekawy jestem jak to świeci w praktyce ;)
Co do lamp na półkę montowanych fabrycznie to nie znam auta, które miałoby taką na LEDach. U mnie dali wynalazek z żarówką W16W. Myślałem, aby wsadzić tam diody, ale po informacjach , że w razie wypadku rzeczoznawca to znajdzie i nie dostane odszkodowania dałem sobie spokój.
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Zdaje się, że Peugeot 406 ma stop na półce z diodami :)
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

Te WAŚ też widziałem. Wygląda na to, ze tam siedzą 5mm o wąskim kącie świecenia... co prawda w seryjnych też tak montują, ale szybka takiej lampy mają ryflowane szkło do rozpraszania.
Mantom
Posty: 200
Rejestracja: piątek 14 cze 2013, 08:37
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Mantom »

PawelG. pisze:Zdaje się, że Peugeot 406 ma stop na półce z diodami :)
to taki? http://allegro.pl/trzecie-3-swiatlo-sto ... 87269.html
BTW U mnie przewody grzejne zachodzą na lampę 3 stopu i jakoś to w niczym nie przeszkadza :wink:
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Dokładnie taki.
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

fajna ta lampka :) przykleić do szyby powertape i po kłopocie. Oczywiście bez tego daszka.
Awatar użytkownika
loko_1982
Posty: 23
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 00:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: loko_1982 »

Wygląda na to, że ten trzeci stop jest też trwały. W rodzinie mam 406, które już swoje lata ma (z 16). Przebieg ok. 250 tyś. głównie w mieście i śmiga bezproblemowo łącznie z dodatkowym światłem stopu (nigdy do tego nie trzeba było zaglądać).
Mantom
Posty: 200
Rejestracja: piątek 14 cze 2013, 08:37
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Mantom »

pegasus_sis pisze:fajna ta lampka :) przykleić do szyby powertape i po kłopocie. Oczywiście bez tego daszka.
Do Pabianic nie masz daleko ;)
A dlaczego bez obudowy? Ja bym się nie przejmował tymi przewodami grzejnymi
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

Bez obudowy, bo muszę ją przykleić na górze szyby. Na dole mam wycieraczkę :wink:
Awatar użytkownika
loko_1982
Posty: 23
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 00:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: loko_1982 »

W razie czego, to w 406 też jest mocowana na górze szyby.
Obrazek[/url]

http://www.swiatelka.pl/upload_img/obra ... 094674.jpg
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

Problem rozwiązany, przynajmniej na razie :roll:

Dobra dusza podsunęła pomysł zastąpienia oryginalnego sterownika neonu zasilaczem do neonowych ringów BMW. Zamienniki sprzedają po 25-30zł pod nazwą "inwerter/przetwornica do ringów CCFL".

Oczywiście zamiennik jest gorszej jakości niż oryginalny z lampy. Elektronika zalana masą ale widać, że elementów na płytce jest o połowę mniej :wink: Neon działa jak powinien, jedyny objaw niskiej jakości to delikatne smużenie w rurce (inna częstotliwość?).
Zostawiam rozwiązanie, może ktoś będzie miał podobny problem z Hella NEON.

Obrazek
zrazik
Posty: 94
Rejestracja: środa 26 wrz 2012, 23:29
Lokalizacja: Śląsk opolski

Post autor: zrazik »

Panowie panowie, jedzie się na szrot i kupuje ledowe lampy stop z Vectry B, e36 cupe (ma fajne gumki), volvo 60 sedan czy kombi. Wszędzie flux LED ew super wąski z Sintry/stilo na 5mm diodach

Najlepiej ze wszystkimi mocowaniami i maskownicami i później trochę zabawy przy montażu tego do półki /podsufitki. Jedyny problem by świeciło to jak najbardziej w poziomie.

Mam tak w 3 autach, 2 sedany (półka i podbitka) , 3 ledowy stop z Vectry kombi? wpasowuje się prawie idealnie w miejsce w mondeo mk3 kombi, które bazuje na podzespole na w5w montowanym jeszcze w Scorpio, czy escorcie. Jasność i czas reakcji X2

Stopa takiego idzie dostać już za 10zł

A WAŚ jak dobrze pamiętam ma 5mm wąskie i Fluxy - na busa takiego 3 stopa montowałem - jak ma być mocniejszy to przetworniczka z 12-24V i świeci pełną mocą.
Awatar użytkownika
Joachim
Posty: 281
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 09:18
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: Joachim »

Witam.
Jako ciekawostkę podrzucę tylne światło rymi-stop, do którego przymierzam się jak pies do jeża, i zawsze brakuje ostatecznej decyzji o zakupie. Myślę jednak, że po zmianie samochodu na większy, zamontuję. A jak już zamontuję, nie omieszkam się pochwalić :)
Pozdrawiam.

Convoy S2 i C8 ster. ElSor
Convoy S2+ XP-E2 RED mod smokuxx1987
XinTD X3 mod Maciex93, ster. ElSor v.2 3,55A
UltraFire C8,mod Dariusz70
TrustFire X6, 9A
Trajka Dekers 1kW, 2x20Ah

Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

Kojarzę to światło ;) i nadal nie ma homologacji :razz:
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Szczerze, to ta lampa może bardziej zaszkodzić niż pomagać. Przy jeździe w mieście, jako "ciekawostka" może zbytnio odwracać uwagę od tego co się dzieje wokoło.
Za to sam moduł ESS to bardzo ciekawy pomysł i jeżeli to nadal aktualne, to chyba sam go kupię.
Jechałem kiedyś za nowym mercedesem, który pewnie miał fabrycznie wbudowaną tą funkcję i muszę powiedzieć, że po zobaczeniu błyskającego trzeciego światła stopu, odruchowo zacząłem ostro deptać na hamulec.
ODPOWIEDZ