Skilhunt H02 mini mod

co i jak zrobiłem...
Awatar użytkownika
darol
Posty: 283
Rejestracja: wtorek 03 gru 2013, 20:16
Lokalizacja: Zawiercie

Skilhunt H02 mini mod

Post autor: darol »

W pierwszej chwili miałem pomysł na recenzję, ale w obliczu tego co można zobaczyć na forum blf
http://budgetlightforum.com/node/32215 z pewnością wypadłaby blado :wink: .
Postanowiłem "odczarować" tę czołówkę opisując podmianę leda.
Skilhunt H02 jest na naszym forum mało znany, a raczej warto pomyśleć o tym modelu poszukując czołówki, bo to zacne światełko.
Osobiście dłuższy czas szukałem światełka uniwersalnego, które może być kiedy trzeba czołówką, kiedy chcemy pozwala na montaż do roweru, ale zapnie się też do plecaka czy podczepi choćby pod metalową maskę auta kiedy musimy sprawdzić coś przy silniku.
Jestem fanem cieplejszych odcieni ledów i na horyzoncie oczywiście w takim przypadku pojawia się Armytek Wizard Pro Warm jednak cena troszkę powstrzymała mnie przed nagłym zakupem i chyba dobrze bo znalazłem tytułową latarkę.

Seryjnie H02 sprzedawana jest z zimną diodą coś w okolicach tintu 1A 6500-7000K jednak przy zakupie liczyłem na możliwość nieskomplikowanej wymiany i się nie pomyliłem, ale do rzeczy.

Obrazek

Banggood wysyła teraz najnowszą wersję z nierdzewną koronką przykręcaną 4 wkrętami,
a nie tak jak wcześniej koronką pierścieniową do której należało dorobić kluczyk, by ją odkręcić.

Obrazek

Pod koronką jest kolimator uszczelniony silikonowym oringiem.

Obrazek

Dioda z podłożem nie wyjdzie przez otwór po kolimatorze, nic nie jest przyklejone, dioda na paście silikonowej.

Obrazek

Żeby dostać się do wnętrza trzeba zdemontować pierścień i pociągnąć płytkę za sprężynkę.

Obrazek

Głowica jest ciekawie drążona, czerwona elipsa pokazuje przegrodę na której spoczywa podłoże leda, pod nią mieści się poprzeczna płytka sterownika.
Sterownik składa się z dwóch połączonych ze sobą płytek.

Obrazek

Dioda zamontowana jest na typowym podłożu 16mm. podmiana zawęża się do przelutowania przewodów i nałożenia lepszej pasty.
Odprowadzanie ciepła bardzo dobre po chwili w trybie turbo czujemy wyraźnie przyrost temperatury.

Po tym zabiegu mam uniwersalne światełko z moim ulubionym tintem 4C za połowę ceny wizarda.

Bardzo podoba mi się UI jest prosty i funkcjonalny.
Na wyłączonej latarce:
- krótki klik włącza ostatnio używany tryb
- klik dłuższy 0,5 sek uruchamia tryb low
- szybki dwuklik tryb turbo
Dwuklik na włączonym dowolnym trybie uruchamia stroboskop.
Pomiędzy 4 trybami przełączamy się krótkimi klikami.
Latarkę wyłączamy dłuższym ponad 0,5 sek klikiem.

W sieci narzekano na dziwną niektórych zdaniem rozpiętość mocy w poszczególnych trybach.
Dla mnie osobiście jest bardzo fajnie: tryb low ma 5 lumenów idealnie nadaje się do poświecenia na mapę czy książkę,
mid to już 280 lumenów jak dla mnie pierwszy użyteczny w terenie,
high 550 lumenów i turbo 820 lumenów.
EDIT:
"Mała poprawka po zgłębieniu tematu.
W teorii starsza wersja ma mieć w lumenach:
820/ 550/ 280/ 5

Wersja new to:
820/ 380/ 110/ 5

Zmierzone prądy w wersji new to:
2,3A/ 1,2A/ 0,46A/ 0,02A
Przyjmując, że 2,3A to 820 lumenów ( raczej są to "chińskie" lumeny) i licząc z proporcji chociaż to pewnie nie miarodajna metoda wychodzi bardziej:
820/ 428/ 164/ 7 "

Kolimator ma 16,8 mm. szerokość oceniam na 45 - 50 stopni.
Latarkę świetnie montuje się w obrotowym, typowym uchwycie rowerowym takim jak np. do convoy s2, s3.
H02 posiada dość mocny magnes pozwalający zapiąć ją do metalowych powierzchni.
W zestawie otrzymujemy bardzo stabilny uchwyt na głowę z paskami w dwóch płaszczyznach,
ja na co dzień używam taśmy pojedynczej tylko na obwodzie głowy.
Masa latarki nie jest zbyt duża dodatkowo nie odstaje zbyt daleko co powoduje,
że jest stabilna próbowałem krótkich podbiegów myślę, że nie ma z tym problemu.

Jak widać jestem bardzo zadowolony :) na chwilę obecną to u mnie światełko numer 1.
Ostatnio zmieniony czwartek 30 paź 2014, 10:55 przez darol, łącznie zmieniany 1 raz.
ericandor
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek 24 lut 2014, 11:32
Lokalizacja: polska

Post autor: ericandor »

A masz możę fotkę drivera?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
darol
Posty: 283
Rejestracja: wtorek 03 gru 2013, 20:16
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: darol »

Drivera nie fotografowałem, bo żeby to zrobić dobrze trzeba go odlutować od leda i włącznika, a potem najlepiej obie płytki rozlutować.
Mnie zależało głównie na podmianie diody, więc tak daleko nie doszedłem, ale zrobili to nasi koledzy z rosyjskiego forum latarkowego.
Myślę, że się nie obrażą jak tu podlinkuję http://forum.fonarevka.ru/showthread.php?t=22957 w poście #6 są fotki.
zxcvb
Posty: 160
Rejestracja: sobota 07 wrz 2013, 20:36
Lokalizacja: Kraków

Post autor: zxcvb »

Zastanawiałem się dłuższy czas nad tą latarką, brałem też pod uwagę Wizarda. Podobnie jak autor chciałem wykorzystywać ją na rowerze i czasami jako czołówkę. Obawiałem się tylko o możliwość demontażu głowicy celem wymiany diody i ew. optyki. Dla mnie lepszym rozwiązaniem wydaje się być okrągły pierścień głowicy - można odkręcić jednym ruchem ręki.
Dzięki wielkie za temat.

P. S.: Włącznik jest typowo mechaniczny czy może jest to mikrowłącznik?
Awatar użytkownika
darol
Posty: 283
Rejestracja: wtorek 03 gru 2013, 20:16
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: darol »

zxcvb pisze:Zastanawiałem się dłuższy czas nad tą latarką, brałem też pod uwagę Wizarda. Podobnie jak autor chciałem wykorzystywać ją na rowerze i czasami jako czołówkę. Obawiałem się tylko o możliwość demontażu głowicy celem wymiany diody i ew. optyki. Dla mnie lepszym rozwiązaniem wydaje się być okrągły pierścień głowicy - można odkręcić jednym ruchem ręki.
Dzięki wielkie za temat.

P. S.: Włącznik jest typowo mechaniczny czy może jest to mikrowłącznik?
Okrągła koronka, którą H02 miała w poprzedniej wersji posiadała 3 wgłębienia i do rozkręcenia potrzebny był kluczyk - raczej nieosiągalny, należało go sobie stworzyć, fakt teoretycznie prostym ruchem można było w ten sposób koronkę zdemontować.
Jak dla mnie jednak montaż w nowej wersji jest lepszy, ponieważ nie ma niebezpieczeństwa "ukręcenia" leda - ruch obrotowy koronki mógłby przekręcić kolimator, a on kręci diodą itd. Przy wkręcaniu piguł mam często takie obawy ( może niesłuszne ), a zasada z ruchem obrotowym jest podobna.
Włącznik to microswitch.
arekm
Posty: 736
Rejestracja: niedziela 22 sty 2012, 15:25
Lokalizacja: Polska

Post autor: arekm »

Jest też wersja H02R. Inny reflektor na zdjęciach ale w sumie więcej nie mogę o tej wersji znaleźć. Co więcej H02 z banggood wygląda inaczej niż ta tutaj.

http://www.banggood.com/SKILHUNT-H02-Cr ... 28449.html
http://www.banggood.com/SKILHUNT-H02R-C ... 44766.html

Wychodzi na to, że ta z tego wątku to H02R ale z kolimatorem z H02 banggoodowego.
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Ogólnie mamy takie wersje tej czołówki Skilhunt:
H02 (najstarszy, wycofywany),
H02New (nowa wersja, kolimator, poprawione tryby)
H02R (nowa wersja, gładkie szkiełko, lepszy zasięg, poprawione tryby w stosunku do H02)

Szczegóły na stronie producenta:
http://www.skilhunt.com/products.php?xi ... 5,%&ting=3
Awatar użytkownika
darol
Posty: 283
Rejestracja: wtorek 03 gru 2013, 20:16
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: darol »

arekm pisze:Jest też wersja H02R. Inny reflektor na zdjęciach ale w sumie więcej nie mogę o tej wersji znaleźć. Co więcej H02 z banggood wygląda inaczej niż ta tutaj.

http://www.banggood.com/SKILHUNT-H02-Cr ... 28449.html


Wychodzi na to, że ta z tego wątku to H02R ale z kolimatorem z H02 banggoodowego.
Banggood na tą chwilę sprzedaje aktualną wersję, ale nie zmienili foto w ofercie, tam pokazana jest starsza wersja z okrągłą koronką.
Crocodil
Posty: 57
Rejestracja: wtorek 07 paź 2014, 11:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Crocodil »

Fajna ta latareczka - może służyć jako EDC, czołówka i jak piszesz na rower :) Zastanawiam się czy nie kupić jej na prezent bratu (i oczywiście najpierw samemu trochę się pobawić :mrgreen: )

Według producenta ta latarka przy niskim napięciu miga co ma pozwalać zapobiec nadmiernemu rozładowaniu ogniw. Jak się to sprawdza w praktyce i jak latarka sprawdza się na rowerze?
Awatar użytkownika
darol
Posty: 283
Rejestracja: wtorek 03 gru 2013, 20:16
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: darol »

U mnie na rowerze robi za "krótkie" i solo sprawdza się dobrze przy niższych prędkościach w terenie, albo po prostu w mieście. Ogólnie zawsze mam minimum 2 latarki na rowerze, jedną świecącą szeroko, drugą o większym zasięgu. Taki zestaw pozwala mi komfortowo jeździć w różnych warunkach, a w teren dodatkowo zapinam jeszcze światełko na kask - to moja wizja oświetlenia rowerowego.
Zabezpieczenie w h02 ostrzega mruganiem i przy okazji zrzuca tryb do słabszego przy którym napięcie na ogniwie jest wyższe od około 3,15V. Trybów mocniejszych nie możemy wtedy używać, latarka wyłącza je z pętli.
arekm
Posty: 736
Rejestracja: niedziela 22 sty 2012, 15:25
Lokalizacja: Polska

Post autor: arekm »

darol pisze: Banggood na tą chwilę sprzedaje aktualną wersję, ale nie zmienili foto w ofercie, tam pokazana jest starsza wersja z okrągłą koronką.
Jesteś pewien? Banggood pisze " Dear sir, Thank you for your reports. Yes,the pictures on our website are correct."

Może Ci się pomyliło z drugim produktem tj H02R, który banggod też sprzedaje?
Crocodil
Posty: 57
Rejestracja: wtorek 07 paź 2014, 11:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Crocodil »

darol pisze:U mnie na rowerze robi za "krótkie" i solo sprawdza się dobrze przy niższych prędkościach w terenie, albo po prostu w mieście. Ogólnie zawsze mam minimum 2 latarki na rowerze, jedną świecącą szeroko, drugą o większym zasięgu. Taki zestaw pozwala mi komfortowo jeździć w różnych warunkach, a w teren dodatkowo zapinam jeszcze światełko na kask - to moja wizja oświetlenia rowerowego.
Zabezpieczenie w h02 ostrzega mruganiem i przy okazji zrzuca tryb do słabszego przy którym napięcie na ogniwie jest wyższe od około 3,15V. Trybów mocniejszych nie możemy wtedy używać, latarka wyłącza je z pętli.
Wygląda na to że mam pomysł na prezent świąteczny dla brata ;) Sam bym się nad tą lampką zastanowił ale kupiłem już EDC X1 od grega (na rower) oraz Olight H15S Wave (do biegania).
Awatar użytkownika
darol
Posty: 283
Rejestracja: wtorek 03 gru 2013, 20:16
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: darol »

arekm pisze:
darol pisze: Banggood na tą chwilę sprzedaje aktualną wersję, ale nie zmienili foto w ofercie, tam pokazana jest starsza wersja z okrągłą koronką.
Jesteś pewien? Banggood pisze " Dear sir, Thank you for your reports. Yes,the pictures on our website are correct."

Może Ci się pomyliło z drugim produktem tj H02R, który banggod też sprzedaje?
Czy jestem pewien hmmm, po prostu kupując produkt z okrągłą koronką na zdjęciu otrzymałem wersje 'new' z koronką na 4 śruby i stąd taki wniosek.
arekm
Posty: 736
Rejestracja: niedziela 22 sty 2012, 15:25
Lokalizacja: Polska

Post autor: arekm »

Dobra, banggood zaktualizowało zdjęcia na

http://www.banggood.com/SKILHUNT-H02-Cr ... 28449.html

Do tego działa też kod SKH02 - ~30PLN rabatu.
zxcvb
Posty: 160
Rejestracja: sobota 07 wrz 2013, 20:36
Lokalizacja: Kraków

Post autor: zxcvb »

Testowaliście może w jakim trybie i jak długo można świecić tą latarką jadąc rowerem (wymuszony przepływ powietrza)?
ODPOWIEDZ