Czołówka z zieloną diodą

Oświetlenie montowane na głowie
jaś
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 23 paź 2014, 14:26
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Czołówka z zieloną diodą

Post autor: jaś »

Witam wszystkich bardzo serdecznie, na imię mam Jaś i mam problemy nie tylko z obsługą komputera dlatego do Was piszę, już kolejny raz i nie wiem czy "dociera". Jak tak napiszę dalej. Pa Jan

[ Dodano: 23 Październik 2014, 21:09 ]
Dotarło, zatem piszę. Poszukuję latarki czołowej takiej jak Streamlight BUCKMASTERS CAMO TRIDENT HP, ten model jest dostępny w kraju lecz moim zdaniem nowszy jest lepszy ale nie ma go w Polsce, może zatem coś podobnego, lekkiego i z diodą zieloną lub czerwoną do praktycznego wykorzystania. Najlepiej jeszcze z białą diodą o ciepłej barwie. Do wykorzystania jak latarka Streamlight. Dziękuję i pozdrawiam Jan
Hetman
Posty: 450
Rejestracja: czwartek 06 wrz 2012, 03:21
Lokalizacja: PL

Post autor: Hetman »

Ze wszystkimi naraz? Bo ja mam problemy ze zrozumieniem. Najlepiej byłoby się pobawić samodzielnie w moda, największym problemem będzie sterownik, musisz napisać soft i podrutować trochę na pająka.

No i przy okazji ciekawi mnie to praktyczne wykorzystanie.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Bardziej potrzebujesz czerwone czy zielone? Bo białe to rozumiem raczej obowiązkowo.
Ten Streamlight to po za pewnie jakością wykończenia to kicha straszna za te pieniądze.
jaś
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 23 paź 2014, 14:26
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Post autor: jaś »

Wolałbym zielone ale czerwone też ujdzie. Dzięki za odpowiedzi.
PK
Posty: 60
Rejestracja: środa 05 lut 2014, 21:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: PK »

Nie wiem do jakich celów potrzebujesz tej latarki, ale może ta opisana w tym wątku zaspokoi Twoje potrzeby http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=13409 W zestawie z czołówką otrzymujesz 3 gumowe nasadki z kolorowymi szybkami( czerwona, zielona i niebieska). Nakładasz je po prostu od zewnątrz i światło zmienia swoją barwę. W razie chęci zakupu tu jest aktualna aukcja http://www.ebay.com/itm/CREE-Q5-300LM-L ... lgo=origal
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Ta czołowka jest dobra, ale jako podstawa do modyfikacji. Bez poprawek bym jej nie polecał.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
jaś
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 23 paź 2014, 14:26
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Post autor: jaś »

Ad, Hetman: Ze wszystkim naraz? a jak w.g. Ciebie powinienem się przywitać, zrobiłem to tak jak umiałem najgrzeczniej i na dodatek szczerze. Czego nie rozumiesz postaram się wyjaśnić, nie rozumiesz praktycznego zastosowania, kolejny forumowicz zapytuje do jakich celów potrzebuje a wystarczy przeczytać to co napisałem cyt. do wykorzystania jak przytoczona w poście latarka. W opisie latarki na na jakiejkolwiek stronie polskiej czy amerykańskiej jest opis, jak ktoś chce pomóc to powinien się z tematem zaznajomić. Pytanie było o kolorowe diody nie o filtry, to wielka różnica. Są takie diody w Polsce i szanowni adwersarze są wśród Was forumowiczów osoby które modyfikują latarki z takimi diodami. Efekty wspaniałe, trzeba to zobaczyć, światło nie do zabawy. Wszystkich czytających szczerze pozdrowiłem, nawet tych którzy mnie zniechęcili do tego forum. Pozdrawiam Jan
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

jaś pisze:Ad, Hetman: Ze wszystkim naraz? a jak w.g. Ciebie powinienem się przywitać, zrobiłem to tak jak umiałem najgrzeczniej i na dodatek szczerze.
Nie chciałbym tu robić za adwokata, ale ja pytanie
Hetman pisze:Ze wszystkimi naraz? Bo ja mam problemy ze zrozumieniem.
Zinterpretowałem jako zapytanie, czy ze wszystkimi kolorami diod naraz, a nie że witasz się ze wszystkimi naraz. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.

Co do samej latarki, to lepszym rozwiązaniem od tego BUCKMASTERS CAMO, będzie pewnie Olight H15s, spora ilość światła, dyfuzor, sterowanie gestami, akumulator Li-ion w zestawie i oczywiście diody czerwone. Jest też chyba mniejsza i lżejsza. Jedynym minusem może być chłodna barwa diody, ale jest to czysta biel, bez naleciałości zieleni czy niebieskiego.

http://ostry-sklep.pl/p/124/9619/latark ... tarki.html
chyba najtaniej na polskim rynku.

Możesz też poszukać czegoś ze stajni MacTronic, bo akurat czołówki sprzedają całkiem przyzwoite i w stosunkowo rozsądnych cenach.

Może dlatego że nie szukałem, nie trafiłem na czołówkę z zielonym światłem, czerwone bardzo często spotykane. W tym sreamlight diody czerwone to bodajże zwykłe diody 5mm. One generalnie nadają się co najwyżej do czytania mapy i przy okazji nie powodują odzwyczajenia wzroku od ciemności. Czy taka ilość światła czerwonego, jest do twoich zastosowań wystarczająca?
Hetman
Posty: 450
Rejestracja: czwartek 06 wrz 2012, 03:21
Lokalizacja: PL

Post autor: Hetman »

Zbychur pisze:
jaś pisze:Ad, Hetman: Ze wszystkim naraz? a jak w.g. Ciebie powinienem się przywitać, zrobiłem to tak jak umiałem najgrzeczniej i na dodatek szczerze.
Nie chciałbym tu robić za adwokata, ale ja pytanie
Hetman pisze:Ze wszystkimi naraz? Bo ja mam problemy ze zrozumieniem.
Zinterpretowałem jako zapytanie, czy ze wszystkimi kolorami diod naraz, a nie że witasz się ze wszystkimi naraz. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.

No dokładnie, wydawało mi się, że to wynika z kontekstu :) ...

W ogóle do mnie to proszę powoli i opisowo bo może ja jestem jakiś ograniczony ale dalej czuję się w tyle za dyskusją.


Dla przytłaczającej większości forumowiczów jedynym zastosowaniem podanej przez Ciebie w przykładzie lampki jest wywalenie do śmietnika, wiec jeśli chcesz to możemy Ci więcej złomu podlinkować. A jak uważasz, że są jakieś inne, to fajnie gdybyś się podzielił z nami informacją, na pewno pomoże doradzić skuteczniej.

Są diody rgbw i jak Ci ktoś napisze soft to możesz sobie zrobić nawet pełną paletę z mieszaniem. Tyle że filtry są i tańsze, i prostsze, nie było ich w założeniach projektu i jakoś mi umknęły ale to naprawdę świetne rozwiązanie za ułamek ceny - może jednak wystarczy?

Z czerwonych doświetlajacych masz nitecore hc50 ale dużej mocy tego czerwonego się nie spodziewaj. Wystarczy? Czy nie to zastosowanie?
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GanzConrad »

Hetman pisze:Są diody rgbw i jak Ci ktoś napisze soft to możesz sobie zrobić nawet pełną paletę z mieszaniem
szczerze wątpię aby autor wątku wiedział o czym mówisz, ale mimo to pozwolę sobie podpowiedzieć, że dużo taniej wychodzą 2 różne diody (LED RGB + W). Poza tym można wrzucić 3W white + 3W RGB zamiast 4W RGBW
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Myślę że tu w grę wchodzi gotowe rozwiązanie. Jednak autor wątku jakoś się nie odzywa.
ODPOWIEDZ