Konto bankowe - jaki bank ?

....nie pasujące gdzie indziej...
LED1234
Posty: 273
Rejestracja: piątek 10 paź 2014, 20:56
Lokalizacja: Podkarpacie

Konto bankowe - jaki bank ?

Post autor: LED1234 »

Witam. Zamierzam założyć sobie konto w banku, niestety nie mam pojęcia jaki będzie najlepszy.
Konto chciałbym założyć głównie ze względu na allegro, żeby nie motać się z druczkami na poczcie.
Nie zależy mi na wysokim oprocentowaniu ponieważ nigdy nie będę miał na koncie mega dużych pieniędzy. Chodzi mi głównie o to aby nie mieć gotówki w portfelu tylko kartę i za pomocą niej płacić praktycznie za wszystko (allegro oraz inne "miastowe" sklepy).
Zależy mi na tym aby prowadzenie konta było darmowe, wpłaty i wypłaty także nie mam o tym zielonego pojęcia. Ktoś pokieruje mnie we właściwą stronę ?:)
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

http://www.t-mobilebankowe.pl/ zero opłat za prowadzenie, karty, darmowe walutowe, dostęp do http://kantor.aliorbank.pl/ i przelewy w czasie rzeczywistym.
Karta zbliżeniowa jest.
Ostatnio zmieniony niedziela 21 gru 2014, 22:59 przez maciex93, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

mam/miałem różne konta i najbardziej chwalę sobie Millennium:
https://www.bankmillennium.pl/klienci-i ... a-osobiste
Awatar użytkownika
lord_craven
Posty: 415
Rejestracja: środa 27 lut 2013, 12:32
Lokalizacja: Leżajsk

Post autor: lord_craven »

Od dwunastu lat mBank. Jak miesięcznie zrobisz bodajże 100 zł obrotu na karcie, to konto bez opłat.
Mactroniki: HLS-K1 mod by ElSor, EPIC HLS-NL3, BPM-2SL Walle.
SF L2P mod by Greg i FandyFire UV-S5 mod by Dariusz70
LED1234
Posty: 273
Rejestracja: piątek 10 paź 2014, 20:56
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: LED1234 »

Kartami z tych banków mogę płacić zbliżeniowo ?
missieek
Posty: 139
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 21:58
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: missieek »

Z mBank-u - na pewno możesz zbliżeniowo płacić.
Mam tam konto od niedawna - zmieniłem z PKO BP, które pozostaje chyba nadal w epoce PRL-u.
Awatar użytkownika
przemek1602
Posty: 286
Rejestracja: poniedziałek 21 lip 2014, 22:36
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: przemek1602 »

Od dwóch lat mam BZWBK opłata za kartę 1zł na miesiąc, wszystkie przelewy za darmo.
LED1234
Posty: 273
Rejestracja: piątek 10 paź 2014, 20:56
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: LED1234 »

mBank nie do końca taki darmowy - "Zwolnienie z opłat za prowadzenie konta i karty oraz wypłaty z bankomatów w przypadku min. 1 000 zł wpływów miesięcznych na konto i min. 1 płatności kartą do konta w miesiącu".
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Zobacz mój post, edytowałem.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
LED1234
Posty: 273
Rejestracja: piątek 10 paź 2014, 20:56
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: LED1234 »

Właśnie T-Mobile wygląda ciekawie, niby z tego co widzę ma praktycznie wszystko za darmo.
Niestety chyba u mnie w mieście nie ma placówki tego banku, zaraz sprawdzę.
Gonza
Posty: 85
Rejestracja: czwartek 31 lip 2008, 19:45
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Gonza »

Nie wiem gdzie znalazłeś te opłaty za prowadzenie konta w mBanku, ale zwykłe eKonto jest bez opłat, jedynie opłata za kartę 4 zł miesięcznie, chyba że w miesiącu dokonasz płatności na minimum 100 zł. Mam tam konto kilkanaście lat i żadnych opłat.
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Posty: 518
Rejestracja: sobota 08 lis 2014, 04:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cpt.Nemo »

Calineczka pisze:mam/miałem różne konta i najbardziej chwalę sobie Millennium:
Ale trzeba sie trochę nagimnastykować żeby był bezpłatne, bo inaczej :

"Zwolnienie z opłat za prowadzenie konta i karty oraz wypłaty z bankomatów w przypadku min. 1 000 zł wpływów miesięcznych na konto i min. 1 płatności kartą do konta w miesiącu. Do karty dołączone jest opcjonalne ubezpieczenie za 2,99 zł miesięcznie. Opłata 4,99 zł za „Pakiet Bardzo Pomocny" nie jest pobierana przez pierwszych 12 miesięcy od otwarcia konta. Szczegóły oferty znajdują się w Regulaminie ogólnym otwierania i prowadzenia rachunków bankowych dla osób fizycznych w Banku Millennium SA oraz Cenniku usług, dostępnymi na stronie Cenniki i regulaminy."
amisiek
Posty: 570
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 18:50
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: amisiek »

Wyniosłem się z mBanku z racji na serwis transakcyjny oraz prowizje od transakcji kartą za granicą. mBank jest to tani bank w podstawowej opcji, ale wystarczy jedna wypłata za granicą i już Millenium czy PKO BP jest tańsze. A do tego lepsze (ma lepszy serwis transakcyjny dla osoby, która podchodzi do bankowości w klasyczny sposób i nie ma nic wspólnego z Facebookiem itp)

Millenium będzie za darmo - miesięczne wpływy ponad 1000zł i kilka transakcji płatnych kartą. Wtedy jest bez problemów.
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GanzConrad »

lord_craven pisze:Od dwunastu lat mBank
i nie wyniosłeś się od nich po akcji bankomatowej (chyba 2008r)? Nie wszystkich dotyczyła, dlatego przypomnę:
Na skutek awarii systemu kart visa, wszyscy którzy korzystali z bankomatu danego dnia zostali obciążeni 16-krotną kwotą wypłaty. Nie zadziałały podstawowe zabezpieczenia:
- przekroczona maksymalna ilość wypłat jednego dnia
- debet na koncie, które nie posiadało możliwości debetu
- przekroczony limit kwoty wypłat dziennych.
Na domiar złego, oficjalna informacja pojawiła się smsem dopiero dzień po tym jak trąbili o tym w wiadomościach. Dotyczyło to tylko mBanku i Multibanku, zabezpieczenia wszystkich innych banków zadziałały. Raczej nic się nie zmieniło bo ostatnio czytałem w necie o podobnej akcji. Prawie tydzień bez środków na koncie zanim się zebrali i anulowali błędne transakcje...
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Posty: 518
Rejestracja: sobota 08 lis 2014, 04:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cpt.Nemo »

amisiek pisze: Millenium będzie za darmo - miesięczne wpływy ponad 1000zł i kilka transakcji płatnych kartą. Wtedy jest bez problemów.
Tez od lat mam i używam Millenium. Także i z uwagi ma szybkość transakcji i wygodę obsługi z telefonu czy tabletu. Z mBanku zrezygnowałem jakoś z rok temu.
Warto znaleźć w Internecie aktualny ranking banków zależnie czy się jest uczniem/studentem czy osobą pracującą bo różnie bywa :)

http://www.ekontobankowe.pl/ranking-kont-osobistych

http://www.tanie-konto.pl/porownanie-kont-osobistych/

http://www.forum-bankowe.pl/tematy1/kto ... vt5339.htm
ODPOWIEDZ