Konto bankowe - jaki bank ?

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
lord_craven
Posty: 415
Rejestracja: środa 27 lut 2013, 12:32
Lokalizacja: Leżajsk

Post autor: lord_craven »

LED1234 pisze:mBank nie do końca taki darmowy
Może zależy od konta.
Gonza pisze:Nie wiem gdzie znalazłeś te opłaty za prowadzenie konta w mBanku, ale zwykłe eKonto jest bez opłat, jedynie opłata za kartę 4 zł miesięcznie, chyba że w miesiącu dokonasz płatności na minimum 100 zł. Mam tam konto kilkanaście lat i żadnych opłat.
Dokładnie.
GanzConrad pisze:i nie wyniosłeś się od nich po akcji bankomatowej (chyba 2008r)?
Ano nie. Ale ja z bankomatu mało korzystam. Średnia mi wychodzi raz na dwa miesiące.
Mactroniki: HLS-K1 mod by ElSor, EPIC HLS-NL3, BPM-2SL Walle.
SF L2P mod by Greg i FandyFire UV-S5 mod by Dariusz70
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Ja mam t-mobile bankowe. Jak zakładałem konto to był jeszcze AliorSync. Generalnie jestem zadowolony, bo w zasadzie wszystko free z czego korzystam i bez żadnych kombinacji ani ekwilibrystyki . Jedynie denerwujące było na początku to, że nie wszędzie, gdzie chciałem sobie na już uruchomić (zapłacić) jakąś usługę, był na liście banków współpracujących, np. Paypal, czy jeszcze kilka innych opcji (weeb.tv itp.) ale wszystko można było załatwić kartą.
amisiek
Posty: 570
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 18:50
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: amisiek »

mBank ma sporo za uszami.
GanzConrad pisze:i nie wyniosłeś się od nich po akcji bankomatowej (chyba 2008r)?
Mnie nie dotyczyła, feralnego dnia nie robiłem żadnej transakcji kartą, także mi się to nie zdarzyło. Wkurzyli mnie prowizjami przy transakcjach za granicą. Czarę goryczy przelał nowy serwis transakcyjny, w którym NADAL jest mnóstwo błędów. Do tego wykorzystywanie wtyczki Silverlight wewnątrz serwisu traksakcyjnego - karygodny błąd, dyskwalifikuje bank ze względów bezpieczeństwa.
dziobnij

Post autor: dziobnij »

Również polecam T-Mobile Usługi Bankowe. Mam tam konto od samego początku (Alior Sync).

Zalety (bez żadnych warunków):
0 zł za konto.
0 zł za konta walutowe (przydatne przy zakupach zagranicznych bez podwójnego przewalutowania).
0 zł za kartę debetową.
0 zł za karty debetowe do kont walutowych.
0 zł za wypłaty z bankomatów na całym świecie.
0 zł za 10 przelewów ekspresowych.
Natychmiastowe, darmowe przelewy do/z Kantoru Aliora.
Możliwość zgłoszenia pisemnej reklamacji bezpośrednio z systemu transakcyjnego.
Bank w 100% online (dosłownie wszystko załatwiam bez wychodzenia z domu).

Wady:
Obrzydliwy biało-różowy system transakcyjny.
Biało-różowa karta debetowa (wstyd pokazywać w sklepie).
Tylko 3 darmowe wpłaty gotówki we wpłatomacie Euronet w miesiącu.

Każdy potrzebuje co innego, ale na chwilę obecna to idealny bank dla mnie. Jest jeszcze system rekomendacyjny. Jak założysz konto z czyjegoś linku polecającego, wpłacisz na swoje konto 500 zł i zapłacisz raz w sklepie kartą na dowolną kwotę, to polecający dostaje 50 zł i może ci odpalić 25 zł, ale ja nie oferuję takiej usługi, żeby nikt mnie o nic nie posądzał :mrgreen: Nawet jeżeli nie masz placówki u siebie w mieście, to bez problemu możesz założyć konto robiąc przelew z innego banku, albo zwyczajnie zamawiając darmowego kuriera.
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Ja proponuję zerknąć do porównywarki, gdzie można wprowadzić swoje dane i zobaczyć, co się opłaca :)
http://kontomierz.pl/porownywarka-kont- ... sage_id=-1
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
Awatar użytkownika
wikrap1
Posty: 355
Rejestracja: wtorek 30 lis 2010, 17:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: wikrap1 »

lord_craven pisze:
LED1234 pisze:mBank nie do końca taki darmowy
Może zależy od konta.
Dziewczyna założyła konto w MBanku. Konto bez karty, bez niczego, samo konto, wszystko za darmo. Ale cwaniaki włączyli "wypłaty ze wszystkich bankomatów" które dla zmyłki przez rok były niepłatne, a po roku (gdy zainteresowanie kontem spadło) zaatakowały z ukrycia. Dziewczyna leniwa i "kiedyś to załatwi" to zdążyli jeszcze trochę nabić. Łącznie prawie 30zł.

Powiedzcie mi jak można klientowi bez karty do konta pobierać opłaty za "wypłaty ze wszystkich bankomatów"? Jak można to włączyć bez wiedzy klienta? Jak konsultant w takiej sprawie może stwierdzić, że łaskawie wyłączy funkcję, nie proponując od razu reklamacji itp.?
-Moim zdaniem to wszystko świadczy o podejściu do klienta. Ich system powinien nie dopuszczać w ogóle takiej możliwości. A tu zdaje mi się mamy do czynienia z cwaniactwem, że może klient nie zauważy, a jak zauważy, to może nie będzie mu się chciało robić z tym porządku..

I szczęście, że zmieniłem netbooka na porządnego laptopa, bo ich nowy system lekkością nie powala. Jeden z moich znajomych rozwiązał umowę z MBankiem tylko z powodu nowego serwisu :P

Teraz korzystam głównie z BZWBK. System online użytecznością i "ciężkością" podobny do nowego Mbanku, ale przynajmniej nie koszą dzikich opłat z ukrycia, nie cwaniakują. Przynajmniej na razie. :razz: Założyłem konto w promocji dla studentów, gdzie prowadzenie konta i karta są za free. Nie wiem jak jest normalnie.
SF L2 XM-L T5 4B
Armytek Wizard WR
dziobnij

Post autor: dziobnij »

mBank miał różne wpadki wizerunkowe. Przykładowo mnie się w nim nie podoba to, że niektóre rzeczy można włączyć samodzielnie w serwisie transakcyjnym, ale żeby je wyłączyć, to trzeba dzwonić na mLinię, więc nie jest to bank internetowy, tylko prawie internetowy. Dodatkowo nie wszystko da się załatwić u ekspertów online (darmowa rozmowa) i czasami trzeba dzwonić przez telefon na mLinię płacąc za połączenie, bo inaczej "nie da się".

Co do BZWBK to też nie jest tak różowo. Kusili ludzi aby zakładać "Konto Godne Polecenia", które było bezwarunkowo bezpłatne i do tego oferowali bezwarunkowo bezpłatną kartę debetową i naklejkę zbliżeniową. Nachapali klientów i teraz od stycznia wprowadzają opłatę za kartę debetową w wysokości 7 zł miesięcznie, której nie da się uniknąć. Ile klientów zorientuje się po kilku miesiącach, że bank ich doi ich na 7 zł miesięcznie?
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

BZWBK ma często różne ciekawe haczyki.
Cały czas namawiają mnie do podpisania nowej umowy, albo przejścia na inne konto.
Wszytko z tego powodu, że przy obecnym koncie praktycznie za nic nie płacę.
Najlepsze jest namawianie na podpisanie nowej umowy na kartę, boli ich to, że mam starą umowę, gdzie za prowadzenie karty płacę 24 zł co 4 lata :mrgreen:
Dzięki za informację o koncie godnym polecenia, bo prawie się na nie zdecydowałem.
No cóż, dalej muszą się ze mną męczyć i dawać to co przewidzieli w umowie, albo mi ją wypowiedzieć.
Czemu płacę za kartę 24 zł co 4 lata?
Ponieważ w starej umowie, dokładnie taka kwota z takim interwałem była przewidziana, ot ktoś miał drobne niedopatrzenie.
Teraz już we wszystkich umowach jest punkt, że opłaty zgodne z tabelą opłat.
Ostatnio miałem styczność z iPKO i ich interfejsem.
Nie jest super intuicyjny, ale oferuje więcej opcji, niż ten z WBK.
dziobnij

Post autor: dziobnij »

Jeszcze jedna bardzo ważna rzecz: Konto wyższej jakości w Alior Banku. Absolutny brak opłat za wszystko (włącznie z powiadomieniami sms!), ale ma jedną bardzo szczególną cechę: bank daje gwarancję, że konto nie będzie miało zmienionych warunków przez 5 lat! Normalnie założycie bezpłatne konto, a bank zmieni warunki za kilka miesięcy i figa z makiem. Albo bulisz, albo zmieniaj konto i wszędzie podawaj nowy numer. Także taka gwarancja to perełka, 5 lat spokoju. Wada jest jedna. Trzeba zarabiać minimum 2500 zł na rękę i przelewać je na konto. Ewentualnie jak ktoś tyle nie zarabia, to może przelewać kasę z innego konta, a następnie przelać wszystko z powrotem :mrgreen: Zrobi się to w kilkanaście sekund i mamy wszystko za 0 zł na 5 lat.
LED1234
Posty: 273
Rejestracja: piątek 10 paź 2014, 20:56
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: LED1234 »

Jeszcze jestem uczniem. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to pracę zacznę od mniej więcej sierpnia. Jeśli będę pracował wtedy część wypłaty będzie wpłacana na konto. Jak na razie konto służyć mi będzie tylko dla wygodnych przelewów, których nie będzie więcej niż kilka w miesiącu na niewielkie kwoty. Czasem przelewów może nie być wcale. Zależy mi na tym żeby mieć kartę w portfelu a nie gotówkę, płacić karta w sklepach niekoniecznie zbliżeniowo. Konta nie będę łączył z jakimś facebookiem czy czymś innym bo mi to nie potrzebne.

dziobnij - powiedz mi coś więcej o tym prezencie w postaci 500zł :D jaki jest haczyk w tym wszystkim ?;)
dziobnij

Post autor: dziobnij »

Haczyków nie ma. Ktoś cię "zaprasza do banku" (zaproszenie na maila), wpłacasz na swoje konto minimum 500 zł, robisz jednorazową transakcję kartą w sklepie na dowolną kwotę (np. kupujesz pączka :mrgreen: ) i zapraszający dostaje 50 zł. Jeżeli się z nim wcześniej dogadasz, to możecie się podzielić po połowie. Tylko trzeba to wszystko zrobić w ciągu 60 dni od założenia konta. Później kasa przepada.
LED1234
Posty: 273
Rejestracja: piątek 10 paź 2014, 20:56
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: LED1234 »

Rozumiem. Muszę jeszcze wszystko przemyśleć, zrobić porównania i na spokojnie może po nowym roku założę sobie konto :) Jeśli ma ktoś jeszcze jakieś propozycje proszę pisać chętnie poczytam :wink:
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Zaglądałeś w porównywarkę, do której dałem linka?
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
LED1234
Posty: 273
Rejestracja: piątek 10 paź 2014, 20:56
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: LED1234 »

Tak. Na pierwszym miejscu T-Mobile Usługi Bankowe
dziobnij

Post autor: dziobnij »

No to masz swą odpowiedź :mrgreen:
ODPOWIEDZ