Nożyk do 50zł

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
lorak
Posty: 195
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 18:17
Lokalizacja: Nowosielce

Post autor: lorak »

Do mnie dzisiaj dotarł Enlan Bee 01b. Całkiem dobry nożyk, jedynie słabo naostrzony i głownia przy czubku z jednej strony delikatnie zjechana. Ale jak za taką cenę jest bardzo przyzwoity.
grzebyk
Posty: 27
Rejestracja: piątek 08 lut 2008, 02:42
Lokalizacja: Poznań

Post autor: grzebyk »

Do mnie dziś dotarły 2 Sanrenmu 7010, całkiem fajny nożyk
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

To tylko ja miałem pecha...
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

Po nowym roku zamawiam coś takiego - wypatrzyłem i zbiera dobre opinie :)
http://www.fasttech.com/products/0/1000 ... eviews-tab
troszkę większy niż SRM 7010
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Dostałem dzisiaj nożyki.

Sarenmu 7010. Malutki, ale ładnie leży w dłoni, do EDC chyba idealny :) Mam problemy z otwieraniem, tzn chodzi dobrze ale muszę się nauczyć.

Ganzo G704G. Do EDC chyba ciut za duży ale wrzucić do plecaka i zabrać ze sobą ideał. W dłoni leży BARDZO fajnie, z otwieraniem nie mam najmniejszego problemu.

Obydwa przyszły tak nieostre jak wzrok w noworoczny poranek :mrgreen: Muszę je doprowadzić więc do ładu i się pobawić, przygotuję jakieś plastry i opatrunki. Ale już teraz widzę że jednak ganzo to jest to, sarenmu trochę za mały. A tym bardziej że mam dłonie pianisty, a co powiedzieć o kimś kto ma dłoń jak bochen chleba?
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Mój 7010 przyszedł bardzo dobrze naostrzony, test z kartką zaliczył na 5 :D
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Mój też na 5... 5/10 :D

Ok jednak sanrenmu wymiata, nie zamierzam się z nim rozstawać <cwaniak>
madkeinam
Posty: 505
Rejestracja: środa 25 gru 2013, 22:40
Lokalizacja: Radwanice

Post autor: madkeinam »

Też dotarł do mnie dziś Ganzo G704-G. Trochę większy i cięższy niż się spodziewałem, ale to tylko plus dla niego :-) Chciałem coś większego niż Sanrenmu ale takiego co by jeszcze do kieszeni pasowało, ten Ganzo idealnie się wpasowuje w kieszeń bojówek, myślę, że się polubimy :-) Sprawia wrażenie tępego a jest ostry, test kartki przechodzi bardzo ładnie... czasem, raz na kilkanaście razy, kartka nie przechodzi tego testu, nie współpracuje :-P
Awatar użytkownika
Wojto
Posty: 718
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 23:04
Lokalizacja: Mcz

Post autor: Wojto »

Mój Ganzo też sprawia wrażenie niezbyt ostrego ale tnie wszystko bez problemu.
Pewnie przez to że jest naostrzony pod wysokim kątem i ostrze jest grube, dzięki temu nie tępi się tak szybko. Kupiłem ostatnio papier ścierny 2500, naostrzyłem go, a potem wypolerowałem ostrze o pas skórzany z pastą polerską, teraz krawędź ostrza jest lustrzana. Chociaż moim zdaniem niewypolerowane ostrze tnie lepiej (mimo że nie goli) ponieważ te mikro-ryski na ostrzu działają jak piła podczas cięcia :)
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

Wojto pisze:wypolerowałem ostrze o pas skórzany z pastą polerską
Jak taki proces wygląda?
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

No słuchajcie to chyba peszka miałem bo moje obydwa noże miały problem z przecięciem paczki w której przyszły, musiałem na prawdę użyć siły, same jakoś się nie zatapiały w tą żółtą taśmę, a myślę że powinny.

Aha a po dłuższej zabawie z ganzo (zamykanie otwieranie), ostrze delikatnie wgniotło się w miejscu gdzie jest ta środkowa tulejka, wyraźnie się o nią obijało, zobaczyłem to dopiero później. Wiadomo przeostrzy się trochę materiału zbierze i problem przestanie występować, ale nie polecam silnie wymachiwać przy zamykaniu.
Awatar użytkownika
Wojto
Posty: 718
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 23:04
Lokalizacja: Mcz

Post autor: Wojto »

hoka pisze:
Wojto pisze:wypolerowałem ostrze o pas skórzany z pastą polerską
Jak taki proces wygląda?
Tak samo jak ostrzenie, pod skórzany pas podkładam coś sztywnego i ostrzę. Na youtube po wpisaniu "Knife stropping" widać takie deski z przyklejoną skórą do nich.

Co do obijania się ostrza o środkową tulejkę to ja nie mam z tym problemu, ja mam przestrzeń ok. 3mm między ostrzem a tulejką. Widocznie inaczej Twój się zamyka ;/
madkeinam
Posty: 505
Rejestracja: środa 25 gru 2013, 22:40
Lokalizacja: Radwanice

Post autor: madkeinam »

Wojto pisze:Co do obijania się ostrza o środkową tulejkę to ja nie mam z tym problemu, ja mam przestrzeń ok. 3mm między ostrzem a tulejką. Widocznie inaczej Twój się zamyka
Mój też nie dotyka niczego ostrzem i nie widzę, żeby się dało.
Wojto, zachowujesz jakoś specjalnie kąt ostrzenia czy tak "na oko"?
Awatar użytkownika
Wojto
Posty: 718
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 23:04
Lokalizacja: Mcz

Post autor: Wojto »

Na oko, jak się ma stabilną rękę to może bardzo dobrze wyjść. Idealny kąt to na czymś takim można osiągnąć :D http://www.banggood.com/Professional-Fi ... 82659.html
to jest też ciekawe: http://www.banggood.com/Knife-Sharpener ... 46161.html
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Przy normalnym zamykaniu nie dotyka, zaglądałem, ale odstęp może 1mm. Przy silnym machnięciu jednak ta blokada jest za miękka i się trochę poddaje, także polecam zamykać "normalnie".
ODPOWIEDZ