Jaką macie choinkę

...czyli nasze światełka okiem obiektywu... Tu chwalimy się naszymi latareczkami i wszystkim innym , co rozświetla nasze życie ;-)
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

rider, nie za gęsta ??
rider
Posty: 61
Rejestracja: czwartek 25 mar 2010, 22:18
Lokalizacja: Choszczno

Post autor: rider »

Jest taka śliczna że nic już więcej jej nie trzeba ;) żeby było śmieszniej mi wpadła tylko ta w oko przez 3 miesiące pobytu gdzie widziałem setki tysięcy choinek, (na tym polu 80tyś) a starszy przyjechał i po 2 tyg mówi że znalazł śliczną choinkę do domu, okazało się że to ta sama :mrgreen: żadnej sugestii nie było z mojej strony bo każdy z nas osobno tam chodził. Ja szukałem dla dziewczyny ale ostatecznie musiała trafić do nas do domu :wink:
Awatar użytkownika
jarroq
Posty: 100
Rejestracja: środa 26 lut 2014, 07:41
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: jarroq »

Na szybko :)
Obrazek
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

Cięte choinki do doniczek? Chyba ze złej strony się do tego zabieracie :rotfl: Kupuje się choinkę doniczkową, taką do wsadzenia. Przesadza do dużej donicy z uchwytami i na Święta wnosi do domu. Tydzień przed wniesieniem do domu i tydzień przed wystawieniem przyzwyczaja się w chłodnej piwnicy. inaczej może zmarnieć od szoku temperaturowego. Jak po 3-4 sezonach zrobi się za duża, wsadzamy do ogrodu i kupujemy następną :razz:
rider
Posty: 61
Rejestracja: czwartek 25 mar 2010, 22:18
Lokalizacja: Choszczno

Post autor: rider »

Chyba choinka mniejsza od doniczki w której miała by być nie miała by ciętych korzeni (jodła). :roll: Trzymanie kilka lat choineczki wielkości 20cm żeby urosła do 60cm i out?
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

Nie wiem, srebrna jodła w donicy trzyma się całkiem nieźle. I zaznaczam, że mówimy tu o sadzonkach, a nie wykopanych z plantacji i wsadzonych do doniczki. Donica z uchwytami 50x50, ziemia z perlitem jak podeschnie nie jest ciężka ;) Jak kupiona miała ok. 60cm, teraz jakieś 120cm po 3 latach (rośnie wolniej niż wsadzona, ale nie choruje).
rider
Posty: 61
Rejestracja: czwartek 25 mar 2010, 22:18
Lokalizacja: Choszczno

Post autor: rider »

kilka postów wyżej pisałem że z kujakiem łatwiej bo ma inny układ korzeni, jodła kaukaska ma jeden prowadzący który poprostu trzeba uciąć bo jej nie zmieścisz do donicy, nawet mała sadzonka kaukaskiej swoje odchoruje po przesadzeniu, kujak faktycznie szybciej rośnie i nie obmarzają pędy wiosną, kilka srebrnych średniej wielkości mogę oddać za czekoladę do mi zawadzają :wink:
madkeinam
Posty: 505
Rejestracja: środa 25 gru 2013, 22:40
Lokalizacja: Radwanice

Post autor: madkeinam »

To i ja sobie w końcu przywiozłem :-D Jak na głupka na mnie patrzyli jak pakowałem :-P
Obrazek
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
madkeinam pisze:To i ja sobie w końcu przywiozłem :-D Jak na głupka na mnie patrzyli jak pakowałem :-P
No, jak chciałeś z tym łańcuchem na kole jechać, to się nie dziwię ;)

Życzę Wszystkim Wesołych Świąt.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Voit
Posty: 259
Rejestracja: piątek 05 gru 2008, 19:56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Voit »

...Z Córką w niedzielę kleiliśmy takie choinki:

Obrazek

A dziś po powrocie z pracy w domu zastałem taką:

Obrazek


Wesołych Świąt!
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Własnoręcznie wystrugana + taśma diodowa na bokach.

Obrazek

Obrazek
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
ODPOWIEDZ