Linki śmierci, czyli "Mój kraj taki piękny..."

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
mars27
Posty: 51
Rejestracja: niedziela 29 gru 2013, 16:50
Lokalizacja: Beskidy

Linki śmierci, czyli "Mój kraj taki piękny..."

Post autor: mars27 »

Linka śmierci Krzeszowice==>Pozdrowienia dla pana z siekierą...
Bezpośrednio z YT
Znalazłem ostatnio taki filmik. Według mnie za rozwieszanie tych linek powinno się karać tak jak uczynił to ten crossowiec. Owszem, rozwieszający miał trochę racji, że jeżdżąc takimi maszynami niszczy się las, płoszy zwierzynę, no ale bez przesady... Opona ma kilka cm szerokości, to nie spychacz czy ciągnik że pozostawia głębokie koleiny, a zwierzyna spłoszy się, ale pobiegnie chwilę z dala od hałasu i się uspokoi. Z tego co wiem to jeżdżenie po lasach motocrossami i quadami jest zabroniona, ale chłopaki (i dziewczyny) z racji braku miejsca wjeżdżają mimo to w las. To już swoją drogą. Ale atakowanie z siekierą w ręku? Rozwieszanie linek? Przecież to próba spowodowania śmierci... Niech ludzie i leśnicy walczą z motocrossami itp, ale nie w ten sposób. Są przecież normalne zapory leśne itd. A nie stalowe linki które mogą zabić :\
Ostatnio zmieniony sobota 27 gru 2014, 12:35 przez mars27, łącznie zmieniany 2 razy.
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

Wg mnie racja leży po środku.
Las to nie tor crossowy, ale rozwieszanie linki w lesie to idiotyzm najwyższych lotów.
Awatar użytkownika
Dromik
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 22:55
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Kontakt:

Post autor: Dromik »

fotorondo, tak, nie powinno się jeździć po lasach, ale to tak jak by w fotoradarach zamiast lamp błyskowych montowali karabiny. Kara proporcjonalna do przewinienia.
Awatar użytkownika
mars27
Posty: 51
Rejestracja: niedziela 29 gru 2013, 16:50
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: mars27 »

Dokładnie, to powinno być karane bezwzględnie. Taka linka zagraża również zwierzętom, rowerzystom. Biegnące zwierzę nie zobaczy linki, i np. taki jeleń wpląta się porożem, lub przynajmniej porani. A rowerzysta, który ma prawo jeździć po lesie, gdyż nie jest pojazdem silnikowym, Również może nie zauważyć i się "nadziać". Czysta głupota, idiotyzm. Same szkody, zero pożytku, ale ludzie i tak robią swoje. :|
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Taka linka powinna być karą dla gościa na 2 kółkach. U mnie w mieście jeszcze nie tak dawno pół parku miejskiego było zrytego przez łosie na motorach i quadach.
ILPT
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

skaktus pisze:Taka linka powinna być karą dla gościa na 2 kółkach.
Dla mnie i dla większości 2 kółka to rower.
Precyzyjniej formułuj swoje myśli, bo tak to wychodzą bzdury, to po pierwsze.
A po drugie kara dla takich powinna być konfiskata sprzętu co najbardziej zaboli, a nie narażanie na utratę zdrowia czy nawet życia.
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Posty: 518
Rejestracja: sobota 08 lis 2014, 04:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cpt.Nemo »

skaktus pisze:Taka linka powinna być karą dla gościa na 2 kółkach.
O ile ja znam prawo to karę wymierza Sąd, a to co robi gościu z siekierą to zwykła bandytka i terroryzm. Próba zabójstwa nie jest w Polsce nic nie znaczącym czynem tylko karanym przestępstwem.
Awatar użytkownika
mars27
Posty: 51
Rejestracja: niedziela 29 gru 2013, 16:50
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: mars27 »

Owszem, również nie popieram orania pół, parków i lasów crossami i quadami, ale są też tacy co okazyjnie wsiadają, by wyjechać na szczyt góry, mają zloty, jeżdżą z rodzinami. Nie należy oceniać wszystkich po kilku (kilkudziesięciu) idiotach. Tych drugich trzeba karać, ale nie żeby odbijało się na wszystkich, niczemu nie winnych rowerzystach itp. Jeszcze taka sytuacja, w górskim lesie zdarzył się wypadek, wysłano ratowników GOPR na Quadach. Jadą najszybciej jak mogą, żeby uratować człowieka. A tu nagle dzwon, ratownik ciężko ranny, w sztabie nie wiedzą co się stało, bo stracił przytomność a czas leci, poszkodowany umiera, i kto za to odpowie, GOPR że nie dojechał? Lub jeszcze inaczej, zima, narciarze, linki wiszą bo się przecież nie rozpuszczą, ktoś zapragnie zjechać na dziko lasem, również nadzieje się na nią. Zanim dojdzie do siebie, o ile dojdzie, może dojść do wyziębienia. Może rzadko spotykane sytuacje ale jednak realne.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Pisząc kara, chodziło mi o to, że ten kto ryje po parkach jak trafi na taką linkę sam sobie jest winien - bez powodu ludzie czegoś takiego nie wieszają.

Nasz system sądowy działa tak, że taki koleś zapłaci grzywnę 100 zł i tyle. Osobiście jestem przeciwny linkom ze względu na zwierzęta.

Odbieranie motocykla - nie przejdzie.
ILPT
Awatar użytkownika
Dromik
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 22:55
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Kontakt:

Post autor: Dromik »

skaktus, chyba nie rozumiesz, że ściółka leśna nie jest warta czyjegoś życia i to niekoniecznie tego "złego", bo to może być każdy. Trenuje kolarstwo i nie raz nie dwa jechałem przez las ponad 50kmph i myślę, że nie było by to nic przyjemnego spotkać coś takiego. Czy to zmotoryzowani, rowerzyści, pasjonacie jeździectwa czy nawet spacerowicze dla każdego taki "prezent" jest nieprzyjemny jak nie śmiertelnie groźny i nie ma na to, żadnego usprawiedliwienia.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Napisałem że jestem przeciwny linkom.

Napisałem też, że jest jakiś powód ich montowania i tym powodem nie są rowerzyści itd, tylko nieodpowiedzialni ludzie na których nie ma bata. Cierpią na tym inni, czyli ci którzy "korzystają" z lasów czy parków tak jak powinni.
ILPT
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Kumpla znajomy, rowerzysta, przez taką linkę trafił do szpitala na kilka tygodni, bo jakiś debil zawiesił ją na jakiejś ścieżce. Przy >30km/h o świcie nie miał szans nawet jej zauważyć by przyhamować lub ją ominąć. Zrozumiał bym kolczatkę pod liśćmi ale linka to grube przegięcie.
Awatar użytkownika
mars27
Posty: 51
Rejestracja: niedziela 29 gru 2013, 16:50
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: mars27 »

Ściółka się sama wyrówna po czasie, zarośnie. A zdrowia lub życia nie wróci nikt. Zgodzę się z skaktus, sam jest sobie winien motocyklista, i nie powinien tam jeździć po lasach, parkach tym bardziej. Ale jeśli ktoś rozwinie linkę, to duża szansa że "normalni" użytkownicy lasów oraz zwierzęta się zaplączą niestety. Już lepiej szlabany;
Obrazek
w miejscach szczególnie uczęszczanych kamery, bo dla chcącego objechać bramkę motocyklem to nic trudnego, ale można go rozpznać;
Obrazek
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Jak taką kamerą rozpoznasz cyklistę w kasku?
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
mars27
Posty: 51
Rejestracja: niedziela 29 gru 2013, 16:50
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: mars27 »

Nie cyklistę, sam motocykl. Nie mają tablic, ale jeśli leśnik zna się z mieszkańcami, a ten motocyklista nie nie jest obcy tylko miejscowy, istnieje szansa na rozpoznanie, chociaż niewielka. Można też zobaczyć którędy omijają szlaban, tam zrobić jakąś naturalną zaporę może, w sumie to niezbyt dobry pomysł :\ u mnie, w beskidzkich lasach szlabany są w takich miejscach nie nie ma szans ich ominąć, np, z prawej strony wysoka stroma skarpa, z lewej zaraz obok drogi głęboki spad do potoku, nie idzie ominąć, chyba że nad lub pod szlabanem :roll:
Zablokowany