Laptop do 2ooo zł do prac biurowych i filmów

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Laptop do 2ooo zł do prac biurowych i filmów

Post autor: ElSor »

Moja mnie męczy, żebym jej jakiś laptop wybrał, bo jej netbook już nie może. Potrzebny będzie do Office'a, YouTuba, WWW, GG, Skype i przeglądania zdjęć więc nic niezwykłego. Dobrze gdy podziała >3h na baterii z aktywnym WiFi. Po spędzeniu kilku h w sklepach i kilku nocy w necie wybrałem 2 propozycje finalnie.
1. http://www.x-kom.pl/p/213286-notebook-l ... -m230.html Plusy na jego korzyść w "biurowym" zastosowaniu to jedynie mocniejszy procesor.
2. http://www.x-kom.pl/p/218930-notebook-l ... vd-rw.html Plusy na jego korzyść w "biurowym" zastosowaniu to dysk SSD i matowa matryca. Może nieco pojemniejsza bateria ze znacznie oszczędniejszym prockiem da też zauważalnie dłuższe czasy pracy.

Nie wiem który wybrać, teoretycznie Lenovo będzie szybszy ale SSD w Acerze da dużego kopa. i5 4210 U od M chyba tylko różni częstotliwość taktowania i prądożerność (mój i7 I gen ma 1,6-2,8GHz i wystarcza, więc nowy i5 U o podobnym taktowaniu także powinien wystarczyć). Grafik nie porównuję, bo są nieistotne przy zastosowaniu biurowym (lenovo ma lepsze obie, Acer ma tylko tą z procka). Pojemność dysku także nie ma większego znaczenia, bo obecnie w netbooku może 60GB i tak jest wykorzystane więc taki 128GB wystarczy a zawsze można kupić zewnętrzny jakiś.
Awatar użytkownika
dominos96
Posty: 146
Rejestracja: wtorek 24 wrz 2013, 18:26
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: dominos96 »

Ja sobie sprezentowałem tego:
www.x-kom.pl/p/203783-notebook-laptop-1 ... -braz.html
Amelionowa obudowa :mrgreen: , procek całkiem dobry, grafika najlepsza w tym przedziale cenowym, bateria przy graniu trzymie spokojnie 2 godziny, dysk hybrydowy, podświetlana klawiatura, matowa matryca.
Grafike zawsze dobrze jakąś mieć, bo na tych zintegrowanych niekiedy potrafi YT się ściąć.
ObrazekObrazekObrazek
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Scenic »

ElSor pisze:Może nieco pojemniejsza bateria ze znacznie oszczędniejszym prockiem da też zauważalnie dłuższe czasy pracy.
Procesor nie pracuje na maxa cały czas.

Z tych dwóch wybrałbym jednak acera. Do pracy biurowej wydajność będzie ok.

Porównując karty graficzne to leonovo ma 2 prawie tak samo wydajne karty co jest moim zdaniem bez sesnu.

Acer ma trochę mniej wydajną [ ale niewiele]
Jedynie co przemawia za leonovo to wydajniejszy procek o te 20% .

Za to acer ma SSD.
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

plusem acera jest matowa matryca. Dla mnie to duży plus, ale YMMV.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Ja mam uraz do dysków hybrydowych - szwagier takie coś ma - instalacja jest skomplikowana (dysk WD) - trzeba przejść proces aktywacji dysku SSD, dopiero instaować system. Za pierwszym razem tego nie zrobiłem i ubiłem dysk :/

A komputer mimo najnowszej i5 + wydajnych podzespołów chodzi tragicznie bo...bo dysk ciągle mieli i przerzuca dane.
ILPT
Awatar użytkownika
dominos96
Posty: 146
Rejestracja: wtorek 24 wrz 2013, 18:26
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: dominos96 »

Nie, nie, nie. Działa to jak normalny hdd, tylko elektronika przenosi częściej używane dane do flasha. Te 8GB są niewidoczne dla użytkownika.
ObrazekObrazekObrazek
artwal
Posty: 19
Rejestracja: niedziela 06 kwie 2014, 19:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: artwal »

Ja pracuje na dysku SSD na stacjonarce i uwierzcie, że jest to piękna sprawa. Jak przesiadam się na lapka ze zwykłym dyskiem to samo uruchomienie już mnie denerwuje.
Awatar użytkownika
dominos96
Posty: 146
Rejestracja: wtorek 24 wrz 2013, 18:26
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: dominos96 »

Temu ja cały czas daje system w uśpienie, jedynie jak chce jakieś aktualizacje zrobić to go wyłącze.
Zresztą ja potrzebuję dużo miejsca, a systemu na osobnym dysku nie bardzo podobało by mi się stawiać, chyba że by przenieść użytkowników, program files itp na drugi dysk. Ale czy to jest odczuwalne w czymś oprócz włączania komputera. :neutral:
ObrazekObrazekObrazek
piotrekk6
Posty: 59
Rejestracja: piątek 14 lut 2014, 17:37
Lokalizacja: Lublin

Post autor: piotrekk6 »

ElSor, A nie myślałeś nad 17"? Do zastosowań biurowych chyba byłby lepszy. Sam mam 15" i jeżeli chcę pracować na dwóch oknach, to ta matryca jest o wiele za mała. Kumpel ma 17" i szczerze mówiąc mu zazdroszę. Chyba że masz zewnętrzny monitora jakby co albo 15" ci wystarcza. No i 2k zł to nie jest zbyt szerokie pole do popisu.

Druga sprawa to rozdzielczość matrycy. Wszędzie stosują 1366 x 768, gdzie ta wartość się nie zmienia od kilku lat. Mamy coraz mocniejsze procesory, wydajniejsze grafiki, a matryca dalej ma niską rozdzielczość. Taka Xperia Z na 5" ma wyższą rozdzielczość (full hd) niż ja w lapku na 15". Jako ciekawostkę powiem że kumpel (inny niż ten od 17") miał starego laptopa składaka i miał na nim nieco wyższą rozdzielczość, nie pamiętam dokładnych wymiarów i już nawet czcionki były gładsze niż na moim lapku za 2900.

Jakbym miał teraz kupować laptopa na pewno wziąłbym 17" w ostateczności 15" z matrycą fullhd.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Wiem ile daje SSD, bo sam zmieniałem HDD na SSD w swoim lapku. Bardziej zastanawia mnie, czy i5 w wersji U jest wart zakupu, bo np mama ma jakiegoś totalnie budżetowego laptopa (~800zł) z P 2030M i o dziwo podczas instalowania na nim "zestawu startowego" byłem zdziwiony, że chodzi rewelacyjnie, jak się patrzy na cenę. Tym razem jednak jest do wydania ponad 2x więcej i dobrze, gdyby procesor też był wyraźnie wydajniejszy a komp znacznie szybszy, wtedy też sam mógłbym spać spokojnie, wiedząc, że pieniądze zostały wydane optymalnie. Mam wrażenie, że wydajność i5xxU jest podobnay, jak w i3 czy też we wspomnianym Pentiumie od mamy ale oferuje w zamian niższy pobór mocy za wyższą cenę zakupu.
piotrekk6, ma być 15", bo 17 jej za duży. Pomiędzy FHD i 1366x768pix ona nie widzi różnicy a skoro tak, to na siłę nie będę namawiał, bo za to też trzeba dopłacić. Sam mam 17" i FHD i rozmiar jeszcze ew mógłbym zmienić na mniejszy ale rozdzielczość tylko na większą, byle, by były 2 dyski min 4 rdzenie i bateria na min 2h pod obciążeniem ale takie to >4,5k zł kosztują i raczej nie oferują diametralnej poprawy szybkości względem mojego 3 czy 4 letniego z i7 Q720, 6GB, 60GB SSD i 500GB 7200 HDD. Grafikę też mam jakąś AMD i może tutaj ew nVidia z CUDA coś by mogła przyśpieszyć ale już nie mam takich potrzeb (obróbka zdjęć czy też CAD).
macgap90
Posty: 401
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2011, 12:02
Lokalizacja: Głowno

Post autor: macgap90 »

A ja nie polecam Acera żadnego nie nikomu :) za dużo się tego na naprawiam.

Za to w tej cenie mamy do wyboru coś takiego klik kupiłem go sobie w wakacje dołożyłem mu ssd i 4GB ramu i z win 8.1 jest bajka. Jest to moje drugie lenovo poprzednie po 6 latach oddałem tacie niech u niego spędzi spokojnie emeryturę bo u mnie swoje wypracował i nigdy mnie nie zawiódł.
Awatar użytkownika
rafalzaq
Posty: 588
Rejestracja: piątek 28 lut 2014, 19:33
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: rafalzaq »

W tej chwili już bym nie kupował żadnego nowego komputera/laptopa bez dysku SSD. A jak już nie trzeba wiele miejsca na pliki to już w ogóle nie ma się nad czym zastanawiać.

W komputerze stacjonarnym mam SSD 240 GB. Na tym siedzi system, praktycznie wszystkie programy i parę gier. Wolnego zostało ponad 50 GB. Same gry zajmują ok 50 GB. Dużo śmieci mam na pulpicie i to też ponad 50 GB zajmuje. Reszta to windows z programami (w tym wirtualna maszyna z drugim windowsem). Mam też zwykły dysk 1 TB, który przyszedł razem z komputerem. Pewnie bym się zmieścił na samym SSD, ale taki zapas miejsca jest po prostu wygodny. Problem jest tylko taki, że jak coż już wrzucę na ten dysk to muszę później tego szukać. :P Nie sądziłem że kiedykolwiek będę miał nadmiar miejsca.

A do laptopa też można dokupić drugi dysk. Wystarczy wyrzucić napęd optyczny i w to miejsce zamontować dysk w specjalnej kieszeni. Napęd można wsadzić do innej kieszeni i podłączać do laptopa przez USB.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

macgap90, podobny do Twojego byłby http://www.x-kom.pl/p/218285-notebook-- ... -m230.html tyle, że błyszcząca matryca i niepotrzebna dodatkowa grafika. Właściwie parametry nie są złe poza zwiększonym zapotrzebowaniem na energię przez procek i grafikę ale to za cenę kilku stówek mniej względem pierwszych moich propozycji.

Co do marki Acer - miałem daaawno temu jakiegoś i używałem go ja, później kumpel a na końcu jego siostra (ogółem ok 5 lat jego historii znam) i nie było żadnej usterki, poza dokupioną kością RAMu. Innego Acera ma obecnie moja, też ok 5 lat i gdyby nie to, że jest to netbook i ma słabe wszytko, poza baterią, to służyć by mógł nadal.
zieloczek100
Posty: 491
Rejestracja: wtorek 02 gru 2014, 11:24
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: zieloczek100 »

Acer ma ogólnie nie najlepszą opinię - loteria może trafić się taki działający wiele lat, a można trafić na jakiegoś wadliwego, zresztą jak ze wszystkim.
Osobiście gdybym miał teraz kupować jakiegoś laptopa byłby to HP, Lenovo lub ewentualnie Dell, ale Dell raczej nie w tym budżecie. Procesory z "u" są to niskonapięciowe procesory, więc np takie i5 z u to taka niewiele słabsza wersja i3 z "m", ale bardzo zbliżona. i5 w laptopach nie ma 4 rdzeni a 2 rdzenie + HT (praktycznie to samo co i5 tyle, że z wyższym taktowaniem, do prac biurowych i5 nie ma sensu, i3 4000m to maksimum)
Z HP
http://www.x-kom.pl/p/168397-notebook-- ... vd-rw.html (ponad budżet i bez SSD, ale jest to fajnie wykonana biznesowa seria) lub wersję z i3 ale jest ciężko dostępna ogólnie
http://www.x-kom.pl/p/180783-notebook-- ... 8750m.html
a z Lenovo to np:
http://www.x-kom.pl/p/203783-notebook-- ... -braz.html# dość wydajna grafika, matowa matryca, dobre wykonanie, najtańszą linią oporu można poszukać Lenonvo B5400 z i3 4000m + dokupić SSD, mamy wówczas nieco gorzej wykonanego wydajnego laptopa z SSD.


Nie napisałeś czy ma być z systemem czy bez, no chyba, że planujesz Linuxa, to wtedy SSD ma niewielki sens.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Osobiście mam i miałem różne modele Della i chwalę. W razie potrzeby mam dobre dojście do serwisu. Z tych Acerów z którymi miałem do czynienia to nic dobrego nie było. Nie mam zaufania do tej marki. Wziął bym pod uwagę wydajność procka, bo może się okazać, że jest wlutowany na stałe w płytę, sam nie wymienisz. A dysk i owszem.
ODPOWIEDZ