co z tym nowym regulaminem?

...sprawy techniczne i organizacyjne dotyczące forum...propozycje, uwagi, wnioski, pochwały ;-)...etc

czy usuwać z forum userów którzy nie chcą NIC pisać?

Czas głosowania minął czwartek 17 sty 2008, 07:56

TAK
5
12%
NIE
36
88%
 
Liczba głosów: 41
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Kisi, rozumiem twoje argumenty.Ciesze sie, ze Ty tez chyba troche mnie rozumiesz. Co do Guru to są tu takowi, chyba ze zle zrozumialem pewnego maila ktorego dostalem...
Masz racje, to przykre, ze wyciagam batoga i ponaglam, popedzam...nie uwazam zebym byl alfą i omegą...dlatego dałem ankietę-oświadczam że jej wyniki beda decydujące.
Wiem, ze roznie z czasem...wiem ze w zyciu sa wazniejsze sprawy...i wiem, ze mozna czasem napisac kilka slow skoro ma sie czas na odwiedzanie i czytanie forum.Chyba, ze ktos to robi bezmyslnie i nie nasuwaja mu sie zadne pytania.
Tak z ciekawosci poustawialem rozne filtry a panelu administracyjnym, popatrzcie, poczytajcie, wyciagnijcie wnioski.Sa userzy -zero odwiedzin, zero postow, zero minut na forum....
PO CO?
ten screenshot to nie jest lista do odstrzlu, to tylko statystyki.
Jak kazdy bedzie tak myslal-ze nie ma po co pytac...nie bedzie odpowiedzi, nie bedzie tresci, nie bedzie wartosci forum.
Slucham-jak pobudzic forum do zycia?Nie tylko dla mnie...dla Was?Dla Nas?
Pomysly?
czy ktos z Was mi w tym pomoze?


Obrazek
Awatar użytkownika
QUADIC
Posty: 4
Rejestracja: piątek 14 gru 2007, 09:43
Lokalizacja: Bialystok

Re: co z tym nowym regulaminem?

Post autor: QUADIC »

Calineczka pisze: Tak sie sklada, ze to forum powstalo po to, by MIłOśNICY światełek dzielili się tu swobodnie swoja pasja, z naciskiem na DZIELILI. Darmozjadom dziękujemy, jak chcesz tylko ciągnąc-internet jest wielki, idź sobie gdzie indziej. Z założenia TU SOBIE POMAGAMY a to oznacza dzielenie się wiedza a nie udowadnianie sobie wzajemnie braku wiedzy, głuopoty, niedoświadczenia.
Dlatego jednym z warunków współżycia na tym forum jest rozamwianie ze soba w postaci pisania postów.
Nikt nie wymaga żeby to był post na dzień czy tydzień, ale jakieś sensowne słowo od czasu do czasu jest mile widziane.Jako admin widzę, że mamy co najmniej kilka osób NIC nie piszących-i to takie osoby będę usuwał.
Wiesz co trochę mnie zaskoczyłeś tym tekstem. Przeczytaj go jeszcze raz i zastanów sie nad nim głeboko!!!!
Przypomniało mi sie takie zdarzenie z życia wzięte:
....Proboszcz pewnej podwarszawskiej parafii podczas kazania stwierdził, że osoby które nie wpłaca pieniędzy lub nie pomogą przy budowie dzwonnicy nie maja co liczyć, że podczas ich pogrzebu dzwony zaostaną uruchomione.... żałosne!!! Prawda?
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

dałem NIE , bo za mało jest możliwości wyboru- przydałoby się np Usuwać po roku nie udzielania się
Forum jest za świeże i dopiero się rozwija, żeby bawić się w usuwanie kont, zwłaszcza, że wiele osób obserwuje, patrzy i dopiero po czasie cos napisze, lub zada pytanie.
Na razie jest tu za mało osób znających się troszkę lepiej na latarkach i potrafiących doradzić - sama elektronika to za mało, bo to jedynie część latarki, ważna ale są i inne ważne tematy - dobór diody, reflektora, zasilania itd.
Zaprzestańmy nalot teraz i odczekajmy do minimum pół roku
dani79

jak mi usuniecie to juz napewno do was nie wroce

Post autor: dani79 »

Usuwajac kotna tylko zniechecicie uzytkownikow do pisania czegos. Czasem cisnelo mi sie cos na usta (pod klawiature ;) ) ale nie pisałem bo nie miałem jeszcze konta i jak sobie pomyslałem ze mam przejsc przez ten etap rejestracji i dostawac kolejne spamy na skrzynke pocztowa (jak dla mnie troszke za duzo wysylacie) to wole nie.
W koncu jednak je utworzylem ale jak mi je usuniecie to juz napewno do was nie wroce.
Musicie wziasc pod uwage ze nie wszyscy zyja tym forum. Nie ktorzy chca sie udzielac sporadycznie i powinni miec taka mozliwosc. Poza tym ja osobiscie nie pisze cos mi slina przyniesie na jezyk i nie zadaje pytan bez pelnego przeczytania watku bo moze gdzies juz jest odopwiedz.

[ Dodano: Czw Sty 10, 2008 9:57 am ]
Poza tym jak juz piszemy o forum i regulaminie to odnosze jakies dziwne wrazenie ze nie ktore tematy bardzo nie chcecie poruszac np: recenzja zakupionej VB-16 w porwananiu do "srebnego sprzeracza" ktroy ma "200 lumenów".
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=27
Forum to jak demokracja a nie jak monarchia. A odnosze wrazenie ze u was jest to drugie.
Pomysł z usuwaniem kont jest najlepszym tego przykładem.
wojtek_pl
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek 24 gru 2007, 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wojtek_pl »

A kto powiedział, że na Forum jest / ma być demokracja ??!? :shock: :roll:
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

..ok, widze, że jakims cudem koledzy którzy zazwyczaj nie maja nic do powiedzenia tu mają pole do popisu.
Rozumiem...
Przyjąłem...
Pawelsz-zgadzam się....
Krooger666
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 15 lis 2007, 04:29
Lokalizacja: Warszawa/Białystok

Post autor: Krooger666 »

dziwi mnie troche postawa adminów co do usuwania kont. ludzie często obserwują i w ogóle.. skoro nikt nic nie pisze forum jest w stanie stagnacji.. wiadomo od zawsze że najlepszą polityką na rozwijanie forum jest albo jakiś ciekawy temat włączający w dyskusję mózg :) albo po prostu kłutnia/wojna jak kto woli, z zachcianki propagowania forum.. owszem trzeba to robić.. ale groźba usuwania użytkowników *(ja jestem na liście "do usunięcia") chyba właśnie nei powoduje poszerzania użytkowników forum, tylko do niego zniechęca.. wielu ludzi nie zawsze ma czas.. ja na przykład mam sesję, i miałem święta - powrót do domu i pełno obowiązków.. nawet komputera ze sobą nie brałem z akademika (btw w domu jest jeszcze kilka, ale i na nie nie było czasu) bo po prostu jest mało czasu a duzo roboty..

tutaj wywołaliście burzę.. skoro taka forma aktywności na forum Wam odpowiada to ok.. można raz na tydzień czy dwa napisać jakiegoś nic nie wnoszącego posta - warto bo macie tu sporo wiedzy o powerledach - ja tego szukam, a jak mam czas to coś konkretnego też napiszę, włos mi z głowy z tego powodu nie spadnie, ale musi to być uwarunkowane tym że mam coś wartościowego do napisania i warunki do tego potrzebne.. bo pisanie czegoś na kolanie bez późniejszego tego przeczytania .. raczej nie wypada.. i nic nie wniesie....

jak zostanę usunięty.. to pewnie znowu się zarejestruję gdy będę miał czas i potrzebe przeczytania tego.. bo prócz elektrody jest to jedyne miejsce (na razie) gdzie można oś ciekawego na ten temat poczytać, później znowu zostanę usunięty.. a w razie potrzeby znowu się człowiek zarejestruje.. tylko po co te utrudnienia ? myślę że sprawa warta przemyślenia, i pewnie temat jeszcze poczytam, za tydzień znowu się pewnie udzielę aby mi konta nie skasowano :)

dzięki i pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
lediko
Posty: 31
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 17:51
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: lediko »

Pisze tą odpowiedź, aby zwiększyć swoją aktywność na forum... ;)

Zgadzam się z argumentami forumowiczów, za NIE usuwaniem nieaktywnych uczestników. Idee przyświecające pomysłowi czystek są idealistyczne, a świat nie jest idealny. Dlatego niestety nie mogą mieć one racji bytu.

Raczej proponowałbym wzorem elektroda.pl aktywnych forumowiczów nagradzać punktami/tytułami/chwałą lub co tylko ciekawego wymyślicie!

Proponuję pomysł czystek przerobić na neutralną "przypominarkę" z prośbą o zwiększenie aktywności na forum.
XLamp, czy nie XLamp... Oto jest pytanie.
Awatar użytkownika
kangoo
Posty: 41
Rejestracja: poniedziałek 12 lis 2007, 11:09
Lokalizacja: Toruń

Post autor: kangoo »

Tak mnie tknęło . Może powodem wielu "czytaczy " jest błąd w nazwie forum ? Po nazwie wpadają tu zainteresowani kupnem/wyborem latarki .A forum jest bardziej elektroniczno / konstrukcyjne . To tak z punktu widzenia użytkownika latarek nie bardzo wnikającego w to co jest w środku (no chyba ,że coś padnie i trzeba reperować :D )
Spoczywaj w pokoju, kolego :(
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

lediko pisze:
Raczej proponowałbym wzorem elektroda.pl aktywnych forumowiczów nagradzać punktami/tytułami/chwałą lub co tylko ciekawego wymyślicie!
wyniki ankiety sa jakie są, myslę że czystek nie będzie :mrgreen:
lediko, zrobiłem moduł "pomógł" i co?
I prawie nikt go nie uzywa.Myslalem ze to troszke rozbuja forum...ale jakos nie dotarlo, a przeciez fajna i przydatna funkcja...(moim zdaniem)
Ciesze sie ze chociaz groźbami Was tu sprowadziłem, hehe...lepsze to niż nic.

Póki co ankieta trwa...ale chyba w wynikach wiele się nie zmieni ;-)

Miłego czytania...a jak ktoś zmieni zdanie-pisania.
:wink:
wojtek_pl
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek 24 gru 2007, 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wojtek_pl »

Póki co wyniki ankiety mówią same za siebie :) Pytanie co z tym zrobi Administrator? :D :razz:
Pozdrawiam
Wojtek
kisi
Posty: 743
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2007, 08:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kisi »

Calineczka pisze:Kisi, rozumiem twoje argumenty.Ciesze sie, ze Ty tez chyba troche mnie rozumiesz. Co do Guru to są tu takowi, chyba ze zle zrozumialem pewnego maila ktorego dostalem...
Masz racje, to przykre, ze wyciagam batoga i ponaglam, popedzam...nie uwazam zebym byl alfą i omegą...dlatego dałem ankietę-oświadczam że jej wyniki beda decydujące.
Wiem, ze roznie z czasem...wiem ze w zyciu sa wazniejsze sprawy...i wiem, ze mozna czasem napisac kilka slow skoro ma sie czas na odwiedzanie i czytanie forum.Chyba, ze ktos to robi bezmyslnie i nie nasuwaja mu sie zadne pytania.
Polemizowałbym nad tą bezmyślnością, ale jak sadzisz co moze swiadczyć o tym ze ktoś często wpada i przegląda forum ?
Stwórz dział HYDE PARK to wszyscy ci ktorzy w temacie latarek, diod, driverów, źródeł zasilania nie maja nic do powiedzenia bedą tam sobie bajdurzyć - ale czy o to Ci chodzi?
Calineczka pisze: Tak z ciekawosci poustawialem rozne filtry a panelu administracyjnym, popatrzcie, poczytajcie, wyciagnijcie wnioski.Sa userzy -zero odwiedzin, zero postow, zero minut na forum....
PO CO?
ten screenshot to nie jest lista do odstrzlu, to tylko statystyki.
Jak kazdy bedzie tak myslal-ze nie ma po co pytac...nie bedzie odpowiedzi, nie bedzie tresci, nie bedzie wartosci forum.
Czy dla ciebie nie ma różnicy pomiędzy kims kto odwiedza forum pisząc cos sporadycznie od tego co wcale sie nie loguje (martwa dusza) ?
Tak piszesz o zadawaniu pytań, OK - ale nie każdy ma takie zaplecze jak niektórzy tutaj gdzie pod ręką ma soczewki, LEDY takie i siakie, drivery gdzies sie plączą nie wliczając aku i innych rzeczy. Wiesz gdybym ja dorobił sie takiego warsztatu gdzie doświadczalnie mógłby m dobrac diode do danego projektu, do tego odpowiednia soczewke z reflektorem to moglbym cos napisac, ale nie posiadam takiego warsztatu i o co mam pytać: pozostaje mi pytac jedynie gdzie mozna sie zaopatrzyć w te elementy (sprawdzony rzetelny sklep) - taka lista przydałaby sie zwlaszcza początkującym. Tak mi sie wlasnie nasunął ten pomysł o rankingu sklepów internetowych, gdzie co najlepiej kupic.
Calineczka pisze: Slucham-jak pobudzic forum do zycia?Nie tylko dla mnie...dla Was?Dla Nas?
Pomysly?
czy ktos z Was mi w tym pomoze?
Pozwól niech życie na forum toczy sie własnym torem i obserwuj. Nie wyciagaj wniosków po 2/3 miesiacach. Wprowadzając taki regulamin niekoniecznie musisz osiagnąc zamierzony efekt. Spojrz ile nowych uzytkownikow sie zalogowało, czyli doplyw swiezej krwi jest, zas o tym jaka to krew niech zadecyduje czas. Jesli na poczatku zrazisz ludzi zbyt wysoko postawioną poprzeczką za duzo ludzi tu nie za wita, pójdzie fama i reszte sam sobie dośpiewaj.

Nie zamierzam głosować bo nie chce sie wpraszac tam gdzie mnie nie chcą.
Awatar użytkownika
johndoe
Posty: 175
Rejestracja: wtorek 01 sty 2008, 19:51
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: johndoe »

A ja napiszę tak (też żeby podnieść aktywność :grin:)
Proponuję nie kasować na razie kont ludzi, którzy zaglądają na forum, z czasem może zakiełkują im jakieś własne pomysły i zaczną pytać, przedstawiać własne projekty itd.
Za to raz na jakiś czas kasować martwe dusze. Na podstawie screena jaki przedstawiłeś widać, że są ludzie, którzy nieaktywowali konta, bądź przez dłuższy czas się nie logowali (czas takiej nieaktywności myślę, że wyjdzie "w praniu").
Obrazek
robekbis
Posty: 71
Rejestracja: piątek 16 lis 2007, 20:34
Lokalizacja: warszawa

Post autor: robekbis »

Dałem TAK ale nie do końca jestem przekonany o właściwości wyboru. Możemy doczekać się zalewu nic nie znaczących postów pisanych pod presją. I tak zapewne będzie... :cry:
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

....spokojnie Panowie, będzie dobrze...przeobrażacie moje poglądy na ten temat powoli ;-)
ktoś pisał że dobrze by było pisac o sprawdzonych sklepach-do dzieła, zakładać posta w odpowiednim dziale i wypowiadamy się, dzielimy doświadczeniami.... :idea:
ODPOWIEDZ