prośba o radę w sprawie latarki

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Współczynnik odwzorowania barw, słońce ma 100, dobre ledy 92-96, XM-L2 T6 4C ma 75.
Im wyższa wartość CRI tym lepiej.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
phantom
Posty: 690
Rejestracja: piątek 06 mar 2009, 14:46
Lokalizacja: biegun

Post autor: phantom »

dbx pisze:O, to nie chciał bym walczyć z takim promieniem :) on naprawdę przeszkadza.
Jak finanse się polepszą pomyślę jeszcze o Olight X6, chyba że macie bezpośrednie porównanie i wyprowadzicie mnie z tego pomysłu :):) bo może być tak jak piszecie z TK75, albo gorzej ze względu na moc. Nie wiem jak w przypadku X6 jest z rozproszeniem ?
X6 będzie mieć zasięg podobny do TK75. Taki promień jest nieodzowny w przypadku mocnych latarek, a im mocniejsza tym gorzej. Co więcej - w TK75 i X6, ze względu na zimny odcień światła, będzie on jeszcze mocniej raził niż w K40M.
dbx pisze:Widziałem ten filmik, najlepiej świeci T6 4C.
Dobrze świeci też 3B - trochę mniej przebarwia na żółto.
Defcio
Posty: 308
Rejestracja: wtorek 25 maja 2010, 22:36
Lokalizacja: Piła/Nowy tomyśl

Post autor: Defcio »

A mi się podoba ta całkowicie z prawej, świeci zauważalnie słabiej dla naszego oka ale ta fantastyczna barwa :). Jak wymieszana żarówka z lampą sodową.
Ni-Cd Man.
Awatar użytkownika
phantom
Posty: 690
Rejestracja: piątek 06 mar 2009, 14:46
Lokalizacja: biegun

Post autor: phantom »

Lampa sodowa ma tragiczną barwę i żenująco słabe oddawanie barw. Żarówka przebarwia wszystko na żółto-pomarańczowo. Niezbyt przyjemne, nienaturalne światło, głównie dla fanatyków.
Defcio
Posty: 308
Rejestracja: wtorek 25 maja 2010, 22:36
Lokalizacja: Piła/Nowy tomyśl

Post autor: Defcio »

Bez przesady, ostatnio byłem w lesie z kolegą co ma XML-A w barwie chińskiej czyli chłodnej ale bez przesady, gdy zaświeciłem mu "kryptona" 4,8V 0,75 A który był wiele razy słabszy od razu mówi - ale kolory tzn o drzewa i liście chodziło.
A Sodowa to faktycznie czar, ma parametry okropne, coś jak prawie niebieska chińska dioda.
Ni-Cd Man.
dbx
Posty: 76
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 22:52
Lokalizacja: Polska

Post autor: dbx »

pytanie w sprawie j/n:
S2+ xz modułem 3 x XP-G2 S3 3C i zasilaniem 3,15A lub 3,5A

1. czy podane zasilanie nie jest za wysokie ?
2. szukałem, nie znalazłem; jak świeci latarka z takimi parametrami i optyką ?
3. jak świeci w porównaniu z fabryczną wersją S2+ ?
4. czy kolimatory są montowane tylko poprzez modyfikacje ?
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Rozumiem, że chcesz kupić latarkę od Dariusza70 tak?
1. Więc na pewno co byś nie wybrał to kupisz coś sprawdzonego
Ja bym brał raczej 3,15A bo to już duże prądy, dużo ciepła i duże zapotrzebowanie na energie.
3. Świeci dalej i mocniej ;-)
4. Sorki ale troszkę nie rozumiem pytania. Jeśli ci o to chodzi to chyba nie ma fabrycznych convoyów z kolimatorami.

[ Dodano: 18 Styczeń 2015, 22:01 ]
2. W drugim poście Dariusza masz zdjęcia, jeśli o to chodziło:
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=14000
dbx
Posty: 76
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 22:52
Lokalizacja: Polska

Post autor: dbx »

Zapytałem Dariusza70 o możliwości. Czy kupię na pewno, nie wiem.
Chcę, aby druga latarka, świeciła obszernym, jednakowym światłem, użytecznym na ok. 50m, czyli, że na 50 metrze, będę wyraźnie widział co oświetlam. Jednak cecha podstawowa, to jednolita plama świetlna.
Musi też mieć max. 3 tryby pracy, żadnych esoesów, migawek :)

"3. Świeci dalej i mocniej ;-)"
widziałeś ?
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Wersji XP-G2 nie widziałem ale Dariusz pisze, że jest wyraźnie więcej lumenów, ponieważ te trzy diody osiągają lepszą sprawność od XM-L.
Dioda XP-G2 ma większą jasność powierzchniową luminoforu (czy jakoś tak :razz: ) więc zazwyczaj skupia się lepiej od XM-L
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Sprawność lepsza z racji traktowania diod niższym prądem.
Jasność powierzchniowa też większa od XM-L /2 ale tutaj wszystko się mieści w tej samej obudowie więc w kwestii zasięgu lepiej sprawdzi się jedna dioda XM-L2 czy też XP-G2 niż 3 diody XP-G2.

Prąd w diody to tylko kwestia czasu działania na ogniwach, w praktyce między 900 a 1100 lm nie zobaczysz różnicy, więc lepiej sugerować się czasem działania.
dbx
Posty: 76
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 22:52
Lokalizacja: Polska

Post autor: dbx »

Posiadam aku NCR18650PF. Jak uważacie, dobre są do K40M, czy są lepsze ?
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Bardzo dobre, może nie największa pojemność bo są pojemniejsze akku na rynku np 3350mAh, ale duża wydajność prądowa, a w tej latarce to się przyda ;)
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
dbx
Posty: 76
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 22:52
Lokalizacja: Polska

Post autor: dbx »

O! Z tego wynika, że szczęście, za waszą radą, dopisało, i mam w komplecie to, czego oczekiwałem :)
Teraz kolej na następną latarkę, która będzie świeciła trochę inaczej od K40M. Chcę, by dawała jednolicie rozproszone światło. Może nie tyle rozproszone, co bez zaznaczonego punktu. Może dawać odcięcie na krawędziach, ale niekoniecznie musi tak być. Wolałbym, żeby krawędzie były miękko zakończone. Plama światła musi być szeroka i tak samo odległa. Brak zaznaczonego punktu świetlnego nie będzie raził w oczy przy świeceniu blisko siebie, oraz angażował oczu do patrzenia w najjaśniejsze miejsce. Poza tym, szeroki sposób świecenia, jest wygodny również z tego względu, że nie potrzeba latarką wachlować na boki a jedynie "wędrować" oczyma.
:)
Otrzymałem w tym temacie 3 oferty sprzedaży, ale każda dotyczyła latarki Convoy. Może są inne świecące tak, jak oczekuję ? Z tego, co już wiem, Convoy'e się grzeją i nie są przez to wygodne do trzymania w ręku. Posiadają również ograniczenia czasu świecenia w trybie max. co może być irytujące /raczej takie będzie :) /
Oczywiste jest, by możliwości latarki były duże i "plama" świetlna była jak największa. Ważne też, by miała jak najmniej trybów świecenia, max. trzy lub dwa.


Ciekawe czy ktoś zaproponuje Led Lenser ? :zly:
Ostatnio zmieniony środa 21 sty 2015, 23:07 przez dbx, łącznie zmieniany 1 raz.
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Każda mocna latarka będzie się grzała, fizyki nie oszukasz.
Jeżeli mocna latarka z diodą się nie grzeje, to znaczy, że dioda nie ma styku z obudową.
Efekt jest taki, że w takiej latarce dioda szybko będzie do wymiany.
Te latarki nie grzeją się aż tak, żeby nie dało się ich w ręku utrzymać, bez przesady.
Jak jest za ciepło, to zawsze można przełączyć na niższy tryb.
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
dbx
Posty: 76
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 22:52
Lokalizacja: Polska

Post autor: dbx »

PawelG. pisze: Jak jest za ciepło, to zawsze można przełączyć na niższy tryb.
Nie chcę z powodu gorącej obudowy, przełączać na niższy tryb, oraz, by sama się przełączała.
ODPOWIEDZ