Czołówka w góry: daleko świecąca, baterie na głowie, do500zł

Oświetlenie montowane na głowie
Pasza
Posty: 6
Rejestracja: sobota 29 cze 2013, 16:18
Lokalizacja: Inowrocław

Czołówka w góry: daleko świecąca, baterie na głowie, do500zł

Post autor: Pasza »

Witam wszystkich, gdyż jest to mój pierwszy post na forum.
Problem jak w opisie: potrzebuję czegoś mocnego z czołówek do zastosowań wspinaczki górskiej w górach wysokich. Posiadam stary model Myo Xp i nie spełnia on tej funkcji- zbyt słaby zasięg światła naraża mnie na słabe rozeznanie w terenie i okresowe złe wybieranie dalszego kierunku wspinaczki.
Poprzeglądałem forum i podoba mi się Fenix HP30, tylko nie pasuje mi że baterie są osobno, podejrzewam że kabelek i baterie przy pasie lub w plecaku będą mocno ograniczać moje ruchy. Wolałbym by baterie były na kasku.
Fundusze 300-500zł.
Byłbym wdzięczny jak by ktoś coś doradził. Fajnie by było, aby światełko było dostępne w Polsce.
P33
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 29 sty 2013, 00:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: P33 »

ZebraLight H600w

Przy takim budżecie nie zastanawiałbym się ani chwili.
Gdyby jednak zasięg nie był aż takim priorytetem to zastanowiłbym się też nad Armytek Wizzard Pro.

Do 500 złotych spokojnie kupisz latarkę z ogniwem i odpowiednią do niej ładowarką.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

No właśnie wchodząc w ten wątek też chciałem zaproponować Feniksa jakiegoś z największym możliwym reflektorem - jeżeli ma być ten zasięg, ale zastanawiam się, czy taki duży zasięg (mocny spot) nie będzie Cię oślepiał przy wspinaczce? Chyba, że tylko chwilowo ręcznie będziesz włączał MAX, ale czy to wygodne... Może Petzl Nao z dwoma optykami i automatycznie dostosowywanym światłem by starczył... Ten z 2014 roku niby 500lm ma.

Zasięgi porównaj sobie na tej stronie: http://fonarevka.ru/# w scenerii Parking 7 headlamp. Zasięg bardzo duży faktycznie ma Zebra H600

Pozdrawiam.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Barba
Posty: 41
Rejestracja: piątek 07 gru 2012, 13:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Barba »

Jest jeszcze jedna lampka godna uwagi: http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=7606
Tu cennik: http://www.midiled.pl/
Sibit
Posty: 66
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 16:37
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle

Post autor: Sibit »

w 120% polecam kostkę, sam używam, tylko nie pamietam jaką optykę wybrałem. Na szlaku mamy dzień w nocy :-) W skrócie Jest Moc ;-)
Ja szukałem kilka tygodni dobrej czołówki aż wpadłem na forum i poczytałem o Kostkach... Wybór był oczywisty.
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Może Petzl Nao? Nowoczesna czołówka, która sama steruje światłem. Teraz jest nowa, mocniejsza wersja.
Link do recenzji pierwszej wersji:
http://www.light-test.info/index.php?op ... 54&lang=pl
Awatar użytkownika
Browar
Posty: 651
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 18:33
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Browar »

Przy wspinaczce automatyczny dobór natężenia oświetlenia jest nie do przecenienia, bierz najnowsze Nao Petzla i zamów sobie dodatkowe aku.
pozdrav
GoBo
Posty: 36
Rejestracja: piątek 28 lis 2014, 11:51
Lokalizacja: Silesia

Post autor: GoBo »

Ten Petzl to chyba możesz zobaczyć w Decathlonie. Głowy nie dam czy ten sam model ale warto sprawdzić.
MarekP
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek 20 sie 2012, 09:59
Lokalizacja: Jura

Re: Czołówka w góry: daleko świecąca, baterie na głowie, do5

Post autor: MarekP »

Pasza pisze:Poprzeglądałem forum i podoba mi się Fenix HP30, tylko nie pasuje mi że baterie są osobno, podejrzewam że kabelek i baterie przy pasie lub w plecaku będą mocno ograniczać moje ruchy. Wolałbym by baterie były na kasku.
Fundusze 300-500zł.
Jesli spodobał Ci się HP30, ale chcesz baterie na głowie to... wybierz HP15 UE, model na 2015 rok (pewnie pod koniec stycznia będzie już w sprzedaży). Parametry nieznacznie gorsze od HP30, ale masz pojemnik na głowie (4xAA).
Załączniki
hp15vxcgf.jpg
hp15vxcgf.jpg (120.85 KiB) Przejrzano 7758 razy
hp15aadds.jpg
hp15aadds.jpg (177.34 KiB) Przejrzano 7758 razy
hp15aaa.jpg
hp15aaa.jpg (122.39 KiB) Przejrzano 7758 razy
hp15abb.jpg
hp15abb.jpg (143.71 KiB) Przejrzano 7758 razy
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Scenic »

Używam fenixa hp 30 na co dzień. Głównie w niej biegam i mi nie przeszkadza kabel.

Jedynie co mi przeszkadzało w niej to zimna barwa diody ale już mam wymienioną na inną.

W razie czego mam do sprzedania w sklepiku ;) [ obecnie mam dwie]
Ostatnio zmieniony wtorek 13 sty 2015, 20:35 przez Scenic, łącznie zmieniany 1 raz.
Pasza
Posty: 6
Rejestracja: sobota 29 cze 2013, 16:18
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Pasza »

Dzięki serdeczne Wam wszystkim za rady. Jak coś zakupię, to zdam relację :)
Luigi
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 03 lut 2011, 15:35
Lokalizacja: Wawa/Kania Nowa

Post autor: Luigi »

Petzl nao to dobry wybór, ale trudno wymienny akumulator może być problemem przy dłuższych wyprawach.
Z fenixów to jeszcze ciekawy jest HP25 (2 diody - flood i spot).
Armytek wizard pro - mam i polecam, świetna lampka, tylko zasięgu może brakować.
Sky Ray King (XML T6 3C) DRY (XML T5 4B) Zebralight H600 FW (XML) Yezl S7 SS (XPG S2 2T) Ultrafire C3 SS (XML T6 3C) Klon TK35 (XML U2 1C) Solarforce L2P (XML T5 4B) Ultrafire A3 (XRE Q5), LedLenser P5 (XRE) Jetbeam Raptor RRT-0 (XPG R5)
cebek
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 10 lut 2014, 19:22
Lokalizacja: Kowary

Post autor: cebek »

Z fenixem HP 25 to radził bym uważać, i kupować z zaufanego źródła. Kupiliśmy trzy takie i już wszystkie trzy poszły do naprawy.
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Scenic »

cebek pisze:Z fenixem HP 25 to radził bym uważać, i kupować z zaufanego źródła. Kupiliśmy trzy takie i już wszystkie trzy poszły do naprawy.
Mój fenix hp 30 też był w naprawie ale serwis spisał się dobrze/. Tylko długo się czeka [ około 1 miesiąc najmniej ]

Chociaż za awaryjnej czołówki jej nie uważam. Tamtej używałem od prawie roku i "tylko"raz była w serwisie. Drugą też hp30 użytkuje 2 miesiące i wszystko z nią ok.
cebek
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 10 lut 2014, 19:22
Lokalizacja: Kowary

Post autor: cebek »

Scenic pisze:
cebek pisze:Z fenixem HP 25 to radził bym uważać, i kupować z zaufanego źródła. Kupiliśmy trzy takie i już wszystkie trzy poszły do naprawy.
Mój fenix hp 30 też był w naprawie ale serwis spisał się dobrze/. Tylko długo się czeka [ około 1 miesiąc najmniej ]

Chociaż za awaryjnej czołówki jej nie uważam. Tamtej używałem od prawie roku i "tylko"raz była w serwisie. Drugą też hp30 użytkuje 2 miesiące i wszystko z nią ok.
Dlatego napisałem żeby kupować z zaufanego źródła :P
ODPOWIEDZ