Jakie to mocowanie palnika?

...wszystko związane z lampami wyładowczymi, HID i nie tylko...
GozDD
Posty: 134
Rejestracja: wtorek 23 paź 2012, 12:33
Lokalizacja: Częstochowa

Jakie to mocowanie palnika?

Post autor: GozDD »

Witam

Udało mi się po okazyjnej cenie kupić dwie soczewki od biksenonowych reflektorów. Mam jednak problem ze identyfikacją mocowania palnika. Czy jest to D1S czy jeszcze coś innego? Jeśli tak, to czy da się rozebrać tę metalową obudowę i "na chama" przylutować przewody czy trzeba stosować jakieś specjalne przejściówki?
Obrazek

Pozdrawiam,
Damian
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

A gdzie ty tutaj chcesz lutować przewody ?

Według mnie to D1S i mocno zniszczone piny dotykające puszki z zapłonnikiem.

Do czego w ogóle to ma być używane ?
ILPT
GozDD
Posty: 134
Rejestracja: wtorek 23 paź 2012, 12:33
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: GozDD »

Piny są w stanie idealnym, na zdjęciu tylko tak wyszły, bo złapałem ostrość na sam cokół.
Myślałem nad rozebraniem puszki i wlutowaniem się z przewodami do wyprowadzeń, żeby nie kupować zbędnych przejściówek. Doszukałem się jednak, że D1S ma wbudowany zapłonnik, więc nie zasili się palnika, nawet z odpowiednią wtyczką, z chińskiej przetwornicy. Ale z tego co widzę to D2S ma taki sam cokół, dobrze myślę?

Do czego? Sam jeszcze nie wiem... Jak uda się to upakować do w miarę niedużej obudowy to może coś na rower :twisted: Na razie chce zobaczyć na własne oczy jak to świeci, bo tej pory miałem do czynienia tylko z chińskimi zamiennikami zwykłych żarówek.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

D2S też wejdzie, nie trzeba kombinować.

Na rower nadają się samochodowe halogeny przeciwmgielne na H3. Pięknie wchodzi w to palnik H3 + przetwornica typu mini i mamy gotowy zestaw.

W tej co ty masz, zanim to porządnie uszczelnisz to minie kupę czasu i kupę roboty.
ILPT
GozDD
Posty: 134
Rejestracja: wtorek 23 paź 2012, 12:33
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: GozDD »

No to świetnie, palniki tańsze i roboty mniej.

Nikt nie powiedział, że będzie łatwo :wink: Mam frezarkę CNC, więc zrobienie obudowy nie powinno być dużym problemem. No i tutaj mam biksenona - jednym przyciskiem mogę podnieść przesłonę i mieć "długie". Właściwie tylko mnie skłoniło do zakupu. Ostatnia kwestia to inne odcięcie przy przeciwmgielnych, jednak na rowerze nie robi to dużej różnicy.

Obrazek
Tak to wygląda od spodu. W zaznaczonym miejscu ładnie mieści się przetwornica slim.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Odcięcie z xenonu jest praktycznie takie samo jak z przeciwmgielnego, różni się w niewielkim stopniu.
ILPT
GozDD
Posty: 134
Rejestracja: wtorek 23 paź 2012, 12:33
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: GozDD »

Skoro już mam te soczewki to przy nich zostanę. Ale z czystej ciekawości - możesz rzucić jakimś linkiem z takimi przeciwmgielnymi?
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

ILPT
GozDD
Posty: 134
Rejestracja: wtorek 23 paź 2012, 12:33
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: GozDD »

Przyznam szczerze - niegłupie. Ale i tak trzeba myśleć na obudową na przetwornice.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

A po co ? Obudowy są szczelne (zalane sylikonem) więc nie straszna im praca w wodzie itd.
ILPT
GozDD
Posty: 134
Rejestracja: wtorek 23 paź 2012, 12:33
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: GozDD »

Zastanawiałem się gdzie w takim razie umieścić przetwornicę, ale zawsze można wozić jakąś małą torbę na kierownicy. Zaczynasz mnie przekonywać... :) Jak uda się sprzedać moje soczewki z chociaż małym zyskiem, to kupie te przeciwmgielne. A jak nie to zostanę przy swoich.
Ostatnio zmieniony środa 21 sty 2015, 17:22 przez GozDD, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Kup jakąś sakwę i będzie po kłopocie.
ILPT
ODPOWIEDZ