w poszukiwaniu czołówki do prac monterskich

Oświetlenie montowane na głowie
pandamix
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 15 lut 2015, 13:04
Lokalizacja: Parczew

w poszukiwaniu czołówki do prac monterskich

Post autor: pandamix »

Witam mam na imię Damian,zarejestrowałem się tutaj na forum żeby mieć rozeznanie w latareczkach i nie kupować szajsu najtańszego po opiniach sprzedających na portalach aukcyjnych,jak że nazbierało mi się baterii 18650 dość dużo a potrzebuje źródła światła na głowę to poszukuje coś w tym kierunku żeby mieć dość dużo światła podczas prac monterskich,strumień światła szerokie nie skupione tak do 150zł,zastanawiam czy czy dobrym wyborem by było kupić convoy i uchwyt na głowę choć nie wiem gdzie taki dokupić,czy kupić specjalną czołówkę w tej chwili mam jaką czołówkę z koszykiem na baterie z tyłu głowy 2x18650 ale jakością wykonania nie grzeszy,nie raz coś kabelek który łączy diodę z koszykiem nie łączy,szukam gotowca bez zabawy w lutowanie i inne modyfikacje,chce kupić latarkę żeby świeciła,nie chce również kupować niczego po za krajem,ewentualnie mogę odkupić od kogoś,interesuje mnie również nowy sprzęt
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Convoy ma taką zaletę że jest latarką, ale czołówka będzie pewniej leżała na głowie. Musi się wypowiedzieć właściciel uchwytu na głowę. ;)
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Jetbeam HC20 do sprzedania w sklepiku za 150 zł.
Wartość sklepowa 170-180 zł.
Gotowa do użytku bez żadnych przeróbek.
Zasobnik na ogniwo przy czołówce, żadnych kabli.
Baterie można włożyć w dowolną strone, sterownik rozpoznaje polaryzacje.

Jest jedno ale, czołówka posiada reflektor więc rozkład światła nie wiem czy będzie ci odpowiadał.
Zawsze można zamontować jakiś kolimator.
pandamix
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 15 lut 2015, 13:04
Lokalizacja: Parczew

Post autor: pandamix »

niestety hc 20 sprzedane z tego co widzę chyba że nie o to ogłoszenie mi chodzi,macie jakieś jeszcze propozycje?z przyzwyczajenia jednak chyba wołał bym obudowę na baterie z tyłu głowy,dodam że obecna czołowka jest na 2x18650
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

W sumie to ja też mam jedną wolną.
Wysyłam Ci PW.
Karolcio
Posty: 93
Rejestracja: środa 23 sty 2013, 15:32
Lokalizacja: Tarnów

Re: w poszukiwaniu czołówki do prac monterskich

Post autor: Karolcio »

pandamix pisze:czy czy dobrym wyborem by było kupić convoy i uchwyt na głowę choć nie wiem gdzie taki dokupić
Kupisz np. tu:
https://www.fasttech.com/products/1258004
Czy się sprawdza - jeżeli chcesz mieć latarkę EDC z opcją (pseudo)czołówki - jak najbardziej tak. Oczywiście chodzi o relatywnie lekkie Convoye, ja używam z S2+, rozkład światła jest bardzo ok do świecenia z głowy. Ja używam do prac przy aucie, odwalania śniegu, schodzenia z gór z kijami i plecakiem, majsterkowania itp. Do biegania i innych sportów trzeba mieć klasyczną i znacznie lżejszą czołówkę.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Do prac monterskich tylko latarka z szeroką optyką TIR (albo z mega małym reflektorem), standardowy reflektor Convoya będzie za bardzo raził spotem.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
paolo1976
Posty: 196
Rejestracja: piątek 06 sty 2012, 04:34
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: paolo1976 »

Właśnie kupiłem Convoya S2+ z tą opaską na głowę i przyznam szczerze, że choć sam Convoy jest latarką genialną, to w połączeniu z uchwytem, jako czołówka średnio się sprawdza. Może na spacery, gdzieś w góry, ale do prac monterskich raczej nie.

Baaaardzo brakuje możliwości regulacji kątem świecenia w dół. Przy precyzyjnych pracach w małej odległości od twarzy, mamy dobrze oświetlony dalszy plan i bardzo brakuje możliwości skierowania światła bardziej "pod nos".

Jeśli opaska, to tylko taka:

Obrazek

Sam mam zamiar taką kupić do Convoya S2+ a tę "moro" sprzedać.

Pozdrawiam Paweł.
Kochający tata swojej najukochańszej na świecie córeczki ***** Latarka - obecnie 3W plastikowy "no name" na 3 xAAA za 6zł z Biedronki
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Ja próbowałem kombinacji z tą tanią opaską i Roche F12 i niestety nie jest to najszczęśliwsze połączenie.
Może jednak zdecydujesz się na zakup zagranicą lub dasz ogłoszenie w sklepiku z prośbą o pomoc i zakupisz http://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_139649.html
Z kodem SH02 jej cena to niecałe $35, a naprawdę warto, convoy nawet w najlepszej opasce się do niej nie umywa.
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=15947
ODPOWIEDZ