Jacob a60

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
lorak
Posty: 195
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 18:17
Lokalizacja: Nowosielce

Jacob a60

Post autor: lorak »

Witam.
Latarka mało popularna na forum, a wydaję się być nie najgorszą propozycją.
Obrazek
Latarka dotarła w zwykłym kartonowym pudełku z założoną zawieszką na nadgarstek.

Kilka danych:

- dioda: XR-E Q5
- zasilanie: 1*18650
- trzy tryby: High-Low-strobo
- brak pamięci trybu
- waga: 195g
- wymiary: 170mm x 55mm x 55mm

Obrazek
Obrazek

Latarka składa się z czterech głównych części, gwint przy włączniku i przy reflektorze anodyzowany. Brak standardowej, wkręcanej piguły do jakiej jestem przyzwyczajony.
Reflektor głęboki o wymiarach 50mm x 45mm, szybka bez powłok, dosyć kiepskiej jakości o średnicy 50mm.

Obrazek

Dioda na 16mm podłożu dociskana wątpliwie przez plastikowy element. Powierzchnia pod miejsce na diodę pokryta anodyzacją. Nałożona pasta termoprzewodząca. Kiepsko widać na zdjęciu bo lampa błyskowa spaskudziła wszystko.

Obrazek
Obrazek

Tym rzem dostałem ze sterownikiem pierwszym z lewej, poprzednio (zakup w innym sklepie) latarka przyszła z zielonym, chyba się trochę różnią, ale to może ktoś coś o nich powie co zna się na rzeczy, ja nie mam pojęcia co są warte.
średnica sterownika to niestety 20mm, dociskany jest aluminiowym , wkręcanym pierścieniem.


Obrazek
Włącznik również posiada aluminiowym wkręcany pierścień, plastikowy element i czapeczkę na sprężynę.

Obrazek
Wnętrze włącznika, trochę słabo widać, ale chyba najgorszy nie jest.

Latarka jak za cenę 10-15$ wydaje się być całkiem niezła, anodyzacja jest dosyć trwała.
Gwinty też nie najgorsze, pokryte anodyzacją. Body dosyć masywne, z grubymi ściankami.
Lampkę można postawić na włączniku. Na pewno podstawowy atut to sporych rozmiarów reflektor, ale żeby nie było za kolorowo jest on plastikowy. Szybka również wygląda na nie najlepszą.

Latarkę troszkę zmodyfikowałem kosztem gorszego skupienia niż w przypadku diody XR-E, ale efekt końcowy jest całkiem przyzwoity.

Obrazek
Wymieniłem diodę na XP-L V6 2C na podłożu Noctigon. Z racji że plastikowym reflektorem nie za bardzo mogłem ją docisnąć, więc dorobiłem otwory i dokręciłem podłoże dwiema śrubkami. Trochę nierówno, ale spełnia swoje zadanie. Z powodu małego podłoża śrubki są blisko diody i uniemożliwiają wsunięcie jej głębiej w reflektor, który opiera się na nich.

Obrazek
Sterownik podmieniony na Nanjg 105 3.04A wlutowany w mosiężny pierścień i dokręcony rozwierconym, aluminiowym pierścieniem, który dociskał oryginalny driver.

Z powodu zniszczenia oryginalnego reflektora zastosowałem, niestety również plastikowy, krótszy o 3mm. Z tego powodu spiłowałem głowicę latarki, w której gwint był o wiele dłuższy i mogłem ją wkręcić głębiej żeby zniwelować brak kilku milimetrów nowego reflektora. Widać to na zdjęciu porównawczym (nad napisem na głowicy).
Jedynie nieszczęsne paproszki których nie sposób usunąć z powierzchni reflektora psują całość. (Może ktoś ma jakiś sprawdzony sposób jak się ich pozbyć z reflektorów SMO ;) )
Problem był z wycentrowaniem, ponieważ jak już pisałem reflektor nie opiera się o podłoże, ale w miarę się udało podkleiłem go delikatnie do głowicy po wycentrowaniu żeby się nie obracał i zakręciłem koronkę z szybą.
Obrazek

Latarka świeci całkiem dobrze, a skupienie jest wystarczające. Co mnie bardzo cieszy nagrzewa się bardzo szybko i równomiernie. Trochę chałupnicza modyfikacja, ale efekt końcowy całkiem niezły. Pomału się nią nacieszę i niestety rozsądek karze ją wystawić do sprzedania bo obawiam się, że kolejna latarka mi się nie przyda, chociaż nigdy nic nie wiadomo :mrgreen:
Zdjęcia porównawcze postaram się jeszcze dodać.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
robak1989
Posty: 102
Rejestracja: środa 29 paź 2014, 23:50

Post autor: robak1989 »

Poszukaj śrubek z mniejszymi łebkami, czasami z odzysku przeróżnej elektroniki w domu można takie wziąć. Czekam na zdjęcie z terenu :-)
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Dzięki za reckę. Latarka fajna mogłaby by być konkurencja do c8, tylko ten reflektor..
bobone
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 20:19
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: bobone »

Oskalpuj leda to sie poprawi skupienie. A te paproszki to wydmuchaj przez jakąś rurke od napojów czy coś tylko uważaj żeby nie napluć. Body naprawde fajne.
Awatar użytkownika
paolo1976
Posty: 196
Rejestracja: piątek 06 sty 2012, 04:34
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: paolo1976 »

Dobrze, że zmieniłeś ten oryginalny "driver", bo jego zadaniem jest tylko włączanie i zmiana trybów. Mam ten model i jest to zwykły Direct Drive bez stabilizacji prądu. Ja go miałem w latarce Police 50W z Cree XR-E Q5. Od razu go wywaliłem i dałem inny na 2 x AMC7135.
Kochający tata swojej najukochańszej na świecie córeczki ***** Latarka - obecnie 3W plastikowy "no name" na 3 xAAA za 6zł z Biedronki
Awatar użytkownika
darol
Posty: 283
Rejestracja: wtorek 03 gru 2013, 20:16
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: darol »

W tej latarce bardzo dobrze skupia się xp-g trzeba jedynie pod podłoże leda włożyć mały dystans zrobiony np. z aluminiowej monety. Wtedy oryginalny reflektor dociska "leda" i pozwala go prawidłowo wycentrować. Daje to niezły zasięg nawet przy 2A - powyżej 300 metrów.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Możesz się pokusić o XP-L. :twisted:
Awatar użytkownika
marcus
Posty: 257
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 13:33
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: marcus »

przecież dał xp-l v6
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

no tak... zasugerowałem się ostatnim postem. :oops:
lorak
Posty: 195
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 18:17
Lokalizacja: Nowosielce

Post autor: lorak »

darol pisze:W tej latarce bardzo dobrze skupia się xp-g trzeba jedynie pod podłoże leda włożyć mały dystans zrobiony np. z aluminiowej monety.
Z XP-G całkiem dobre skupienie wychodzi. Dzisiaj postaram się wrzucić zdjęcia z XR-E, XP-G2 i XP-L.
bobone pisze: A te paproszki to wydmuchaj przez jakąś rurke od napojów czy coś tylko uważaj żeby nie napluć.
Z tą rurką niezły pomysł, bo każde dotknięcie reflektora SMO kończy się rysami.
Awatar użytkownika
marcus
Posty: 257
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 13:33
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: marcus »

albo odkurzaczem, chociaż małe szanse bo to sie zwykle mocno trzyma
Awatar użytkownika
vin324pl
Posty: 1000
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: vin324pl »

Jak dioda jest na noctigon to zeby podnieść diodę najlepiej spolerować 5 groszy i zalutować calość do siebie. Do 20mm Noctigon pięknie pasuje 5 gr. Do 16 można sprobowac 2 grosze w ostateczności.
Zestaw rowerowy:
Światła mijania/drogi publiczne - L2P 2,8A noctigon + daszek/ s2+ 3*xpl optyka owalna
Światła drogowe/teren - C8 3*xp-l 4,2A ledil 35mm
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

vin324pl pisze:/.../spolerować 5 groszy i zalutować /.../
nieśmiało zwrócę uwagę, że musi to chyba być 5 groszy sprzed 2014, bo od pewnego czasu stalowe robią (http://www.nbp.pl/home.aspx?f=/banknoty ... html#e2014). Te nowe magnes przyciąga.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
mirekwalczyk
Posty: 4
Rejestracja: piątek 20 mar 2015, 08:29
Lokalizacja: Toruń

Post autor: mirekwalczyk »

Tam jest taka karta plastikowa, która mi pękła przy otwierania :(
Ostatnio zmieniony poniedziałek 30 mar 2015, 17:08 przez mirekwalczyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
mirekwalczyk pisze:Tam jest taka karta plastikowa, która mi pękła przy otwierania :(
A czego ta wypowiedź dotyczy...

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
ODPOWIEDZ