Generator ozonu DIY

Czyli wszystko co potrzebne prawdziwemu DIY'owi;) Porady, pytania i opisy używanego przez nas sprzętu.
Tomek11
Posty: 137
Rejestracja: wtorek 20 sie 2013, 12:51
Lokalizacja: W-w

Post autor: Tomek11 »

Issac pisze:Tomek11,

Wg twoich wyliczeń, po lokalnej burzy wszyscy w zasięgu 2km od uderzenia powinni umierać dusząc się w agonii.
Wiesz jak tworzy się ozon i z czego ? Ty piszesz o jednym wyładowaniu w określonej przestrzeni. ... jego moc (wyładowania) ma dużo mniejsze znaczenie bo dotyczy tylko określonej ilości tlenu !
Istotne jest ile powietrza/tlenu bedzie miało kontakt z wyładowaniami które tworzą się na płytkach i ruch powietrza wymuszany jest przez wentylator. Stale dostarczamy tu tlen do wyładowań.
Tomek11
Posty: 137
Rejestracja: wtorek 20 sie 2013, 12:51
Lokalizacja: W-w

Post autor: Tomek11 »

Ozon wyczuwamy już podobno od wartości 0,04 mg/m3
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Czemu nie edytowałeś pierwszego postu tylko napisałeś 4 jeden pod drugim?
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Dziś równo po tygodniu dotarł do mnie zamówiony z eBaya generator DIY. :o
Gdybym wiedział, że tak szybko to pójdzie to bym dokupił śledzenie do bezprzewodowego włącznika z Banggooda, a teraz muszę czekać.
Pytanie pierwsze gdzie jest instrukcja?!
Domyślam się, że te cieńsze kable, które wychodzą z zasilacza muszą iść razem z wentylatorem do wyjścia bezprzewodowego włącznika. W takim razie te dwa grube/ niebieskie idą do dwóch płytek, ale który gdzie przylutować? Płytki łączyć szeregowo przewodem?
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

piciex, Tak grubsze do płytek i równolegle ;)

Tomek11, nadal przytaczasz same suche fakty ignorując wszystko inne. My nie wtłaczamy ozonu do próżni by później tam wchodzić i nim oddychać, tylko do pomieszczeń gdzie gaz ma mnóstwo rzeczy z którymi może reagować chociażby z powietrzem które sterylne nie jest, a do tego zachowujemy niezbędne środki bezpieczeństwa :roll:

Jak na razie to od Ciebie wypływa "wiedza ludowa" więc nie mam zamiaru dłużej tej rozmowy ciągnąć.
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Rysiu., sorry równolegle. :oops:
A dorabialiście kable, czy ciachnąć w połowie te co są?

Układ "na sucho":
Obrazek
belushi
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek 27 wrz 2010, 15:45
Lokalizacja: Rzeszow

Post autor: belushi »

Ale się jazda zrobiła...

Do Tomka- ozonowałem już kilka razy i jakoś żyje. Minimum ostrożności i jakoś się udaje.
Równie dobrze mogę napisać, że kupiłem piłę do drzewa i jeszcze nic sobie nią nie uciąłem. Linka z wikipedii nie przytoczę, bo mało jest badań nad obciętymi palcami piłą spalinową Stihl.

B
i podstawowe zasady BHP
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

piciex, ja użyłem tych co są, tzn. najpierw, przymocowałem podstawki w takiej pozycji w jakiej miały się znaleźć a potem ułożyłem przewody i zaznaczyłem w którym miejscu potrzebuje je oskalpować (na 6-stej stronie tematu na zdjęciu w miarę dobrze widać) ;)
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

A układ tych płytek (pod kątem) jest jakoś naukowo uzasadniony, czy taki miałeś kaprys?
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Czy naukowo to nie wiem, ale zanim przykleiłem permanentnie podstawki tak że nie dało się ich już oderwać to pobawiłem się z różnymi ustawieniami tak by maksymalnie wykorzystać podmuch :)

I po temperaturach wyszło mi że najchłodniej jest przy "pi razy drzwi" 45st do osi, plus owiewka :mrgreen:

Obrazek
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

arekm można wiedzieć jak ułożyłeś płytki w swoim ozonatorze? Pytam bo mam farelkę o podobnym kształcie? Są równolegle do wylotu, czy będzie tam miejsce na uzyskanie jakiegoś kąta? I czy zmieściły się na wysokość- poziomo, czy przytwierdzałeś do bocznych ścianek?
Coś takiego planuję: http://www.sherwoods.ie/product/heaters ... el-hte3323
arekm
Posty: 736
Rejestracja: niedziela 22 sty 2012, 15:25
Lokalizacja: Polska

Post autor: arekm »

Poziomo, jedna nad drugą przy czym jedna mocowana z lewej, druga z prawej więc nachodzą na siebie w jakichś 80%, a nie w całości.

Zamocowane do "podłogi" dystansami typu http://www.old.nowyelektronik.pl/opisy/dystans_wew.jpg różnej dugości. Im prościej tym lepiej - zasada KISS/BUZI 8-)

Kąt by się dało zrobić ale nie wiem po co oraz dość upierdliwe - trzeba by kątowe mocowania wymyślać.
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Dzięki, też o takim układzie myślałem.
Wprawdzie jeszcze tego nie dostałem, ale już ze zdjęć widzę, że raczej nie znajdzie się tam miejsce dla zasilacza płytek w strumieniu powietrza z wenylatora. Czy to jest problem? On chyba nie musi być chłodzony? Widzę, że niektórzy mocowali swoje radiatorem na wierzchu, a inni stawiali na radiatorze.
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

I dodatkowe pytanie: jaki bezpiecznik zastosować?
Awatar użytkownika
Issac
Posty: 819
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 15:33
Lokalizacja: Jestem

Post autor: Issac »

piciex,
Ja użyłem 0,5A

Wentylator ma na obudowie opis - 40W, więc płytki biorą nie więcej niż 75W
ODPOWIEDZ