Convoy C8

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Awatar użytkownika
przemek1602
Posty: 286
Rejestracja: poniedziałek 21 lip 2014, 22:36
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: przemek1602 »

Czyli piguła tak czy siak nieaktualna bo teraz trapezowe gwinty- już od jakiegoś czasu przyszło mi kilka C ósemek z taką pigułą. Według mnie najbardziej szkoda że nie ma włącznika, jak wyżej wspomniałeś i drugi fakt który mnie boli to, to że nie ma styku z mosiądzu oraz tego plastiku który zakrywał całą płytkę włącznika :)
maro21
Posty: 407
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 19:34
Lokalizacja: Jasło

Post autor: maro21 »

Zakupił ktoś wersje szarą?
Jak anodyzacja?
Gwinty?
Włącznik?
Podzieli się ktoś informacjami;)
Ganzo G718B
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Tak się składa że ja. :)
Generalnie wrażenie bardzo dobre, gwinty super, włącznik się przyjemniej klika od tegi co siedział w starej wersji convoy s2. Z anodyzacją to nie wiem bo nie testowałem pod tym kątem. :)
szudarXL
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 14:22
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: szudarXL »

Teraz czekam aż ktoś namierzy mosiężną pigułę do nowej wersji c8.
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

Albo zalutować Nocyigon/Simk PAD do aluminiowej.
Była już dyskusja i instrukcje.

Oczyszczoną powierzchnię piguły pokrywamy pastą lutowniczą. Tak aby nie było dostępu powietrza.
Nakładamy MCPCB i podgrzewamy pigułę (dobrze jest docisnąć MCPCB).

Bardziej by się przydały przedłużki na drugie ogniwo. Mam przedłużki do starej wersji ale nie ma już dostępu do poprzednich C8.
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
Awatar użytkownika
Zee
Posty: 44
Rejestracja: niedziela 05 maja 2013, 12:15
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: Zee »

Również mam szarą wersję C8. Powłoka jest gładka, błyszcząca, lekko satynowa. Bardzo miła w dotyku. Na plus to, że się nie brudzi i nie pozostają odciski palców :mrgreen: czego nie mogę powiedzieć o czarnej matowej, którą też miałem w rękach. Gwinty trapezowe (za wyjątkiem gwintu koronki), świetnie spasowane, przesmarowane. Włącznik to miniaturowy OMTEN 1288 w białej obudowie.
maro21
Posty: 407
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 19:34
Lokalizacja: Jasło

Post autor: maro21 »

No zamówiłem 2 x C8 szare dla znajomych.
Zee - mam C8 czarną ale matową i zero brudzenia na niej :mrgreen:
Ganzo G718B
Awatar użytkownika
Zee
Posty: 44
Rejestracja: niedziela 05 maja 2013, 12:15
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: Zee »

maro21 pisze:Zee - mam C8 czarną ale matową i zero brudzenia na niej :mrgreen:
Jak przypadkowo upaćkałem pastą termo to ciężko było wyczyścić bo pasta wnikła w matową strukturę :razz: I łapiąc latarkę lekko ubrudzonymi czy spoconymi dłońmi matowa brudzi sie znacznie łatwiej niż szara :mrgreen:
szudarXL
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 14:22
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: szudarXL »

Hej!
Kupiłem c8 i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony wykonaniem.
XM-L2 U2 A1 (lubię zimne światło) sterownik 2,8A i wszystko fajnie się kręciło. Pobór prądu z baterii był na poziomie 2,5 A mierząc moim kiepskim miernikiem.
Ponieważ miałem wolne body M1 to przeniosłem tam sterownik i diodę osadziłem na paście MX-4.
Pobór prądu w M1 jest na podobnym poziomie czyli załóżmy, że wszystko OK.
Do body C8 wsadziłem taki zestaw:
http://allegro.pl/led-cree-xm-l2-u3-2a- ... 68365.html
http://allegro.pl/sterownik-driver-led- ... 58580.html

No i szału nie ma. Pobór prądu (to samo ogniwo i miernik co wcześniej) około 1,8 A.
Co można z tym zrobić? Chciałem z tej C8 zrobić najmocniejszą latarkę z posiadanych a tu ZONK!
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

XM-L2 U3 zasłynęły z tego że miały wysokie napięcie przewodzenia co przekładało się na szybki spadek prądu. Poza tym piszesz że masz kiepski miernik i zapewne również kiepskie cienkie przewody do niego, dlatego masz taki efekt.
Naładuj ogniwo, dorób nowe przewody, przekrój tak z 2mm2 i długość 10-15cm i wówczas mierz prąd.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
szudarXL
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 14:22
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: szudarXL »

Dziękuję za podpowiedź!
Faktycznie przewody zaniżały trochę wynik ale najwięcej chyba ogniwo. Po naładowaniu do pełna wartość prądu pobieranego z akumulatora wynosi 2,95 (wg mojego miernika). Jaki jest faktyczny prąd na diodzie to nie wiem. Czyli diodę mogę zalutować do tej C8. Convoy C8 ma dobre odprowadzanie ciepła więc 3 ampery chyba mogą być?
Tylko chodzi mi po głowie jeszcze pytanie: skoro ta XM-L2 U3 jest taka specyficzna to może potrzebuje inny sterownik i jakieś mocne ogniwo???
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

2,95A i tyle idzie w diodę, to jest sterownik liniowy i prąd z ogniwa=prąd w diodę.
Dioda ma wysokie napięcie przewodzenia dlatego prąd szybko spada.
C8 dobrze doprowadza ciepło 3A a nawet 3,5A to nie problem w tej latarce.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
maro21
Posty: 407
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 19:34
Lokalizacja: Jasło

Post autor: maro21 »

Miałem do porównania szarą i czarną wersje z BG jakieś 2min i zauważyłem, że szara jest lżejsza.
Ogólnie wykonanie bardzo dobre, gwinty ładne trapezowe, dioda była przesmarowana pastą ;)
Ganzo G718B
Awatar użytkownika
lumenoman
Posty: 71
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2015, 19:29
Lokalizacja: Będzin

Post autor: lumenoman »

Czy zalanie cyną miejsca łączenia sprężynki właczniku z tą metalową częścią dało by polepszenie warunków pracy?
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Powiększyłoby styk z ogniwem pod warunkiem, że byłoby równe. Nie wiem czy takie połączenie będzie trwałe. Może lepiej takie coś:
https://www.fasttech.com/products/1616/ ... diy-2-pack
ODPOWIEDZ