Zakup wyrzynarki do prac przydomowych

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
vin324pl
Posty: 1000
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Myślenice

Zakup wyrzynarki do prac przydomowych

Post autor: vin324pl »

Od dłuższego czasu chodzi za mną zakup wyrzynarki - do drewna.
Nie chciałbym utopić kasy w jakąś podłą marketówkę która padnie po pół roku od zalegającego na niej kurzu...
Widełki cenowe 300-400 zł, za tyle można kupić używaną makitę ale boje się kupować " po okazji" bo nie wiadomo jak ktoś się obchodził z danym sprzętem.
Dużo bajerów ma skill ale nie słyszałem o nim pochlebnych opinii....

A że majsterkowiczów na tym forum nie brakuje , to zwracam się o pomoc do Was ;-)
Zestaw rowerowy:
Światła mijania/drogi publiczne - L2P 2,8A noctigon + daszek/ s2+ 3*xpl optyka owalna
Światła drogowe/teren - C8 3*xp-l 4,2A ledil 35mm
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Jak szukałem czegoś podobnego 3 lata temu to bardzo chwalony był czerwony Einhell TH-JS 85. Niedrogi, kupiłem, działa bardzo fajnie, dużo lepszy od taniego "syfku", który wcześniej miałem - tyle, że porównania nie mam ze sprzętem wyższej klasy i dużo nią nie pracowałem.

http://www.ceneo.pl/26801631
Awatar użytkownika
vin324pl
Posty: 1000
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: vin324pl »

Ok dzięki, przyglądnę się temu.
Wygląda ciekawie i chyba się skuszę :mrgreen:
Zestaw rowerowy:
Światła mijania/drogi publiczne - L2P 2,8A noctigon + daszek/ s2+ 3*xpl optyka owalna
Światła drogowe/teren - C8 3*xp-l 4,2A ledil 35mm
Awatar użytkownika
vin324pl
Posty: 1000
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: vin324pl »

A jakie brzeszczoty byście do niej polecili, coś w miarę dobrego
Zestaw rowerowy:
Światła mijania/drogi publiczne - L2P 2,8A noctigon + daszek/ s2+ 3*xpl optyka owalna
Światła drogowe/teren - C8 3*xp-l 4,2A ledil 35mm
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Do niej pasują oba typy mocowania. Do płyt wiórowych brałem BOSH clean cut, czy coś takiego. Ząbki są odwrócone, więc trzeba dociskać, ale za to krawędzie idealne.
Awatar użytkownika
Browar
Posty: 651
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 18:33
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Browar »

Mam zabytkową Makitę z 1982r, ojciec przywiózł z kontraktu.
Jest pancerna choć musiałem wyremontować łożysko ślizgowe, remont polegał na jego odwróceniu ;) Nawet są do niej części, przynajmniej niektóre. Chyba będę ją używał dożywotnio. Porównywałem ze współczesną i nie wiem czy bym coś polecił, jeśli już to Metabo. Brzeszczoty mam ori japońskie, nie chcą się tępić a nie ma tak że leżą nieużywane.
pozdrav
Awatar użytkownika
donpablox
Posty: 99
Rejestracja: niedziela 29 lis 2009, 22:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: donpablox »

Z tanich to możesz zainteresować się Makita 4329. Lepsze modele są juz w okolicy 800zł. Nie uznaje einchel, parkside itp.
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

Ponieważ mam lekkie doświadczenie w temacie powiem tyle-kup sobie w lidlu i trzymaj gwarancję. Mam dwa bosche najdroższe modele i oba są tak samo złe. Jedynie festool daje radę na dłużej
Awatar użytkownika
donpablox
Posty: 99
Rejestracja: niedziela 29 lis 2009, 22:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: donpablox »

Jakie modele tych Bosch-y posiadasz fxxx?
neutrinus
Posty: 534
Rejestracja: piątek 09 wrz 2011, 16:16
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Post autor: neutrinus »

Dewalt DCS331 ma znakomite opinie, sam przymierzam się do niego.

http://www.dewalt.com/tools/cordless-sa ... s331b.aspx
mjasiek
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 02 paź 2011, 22:11
Lokalizacja: Pawłowice

Post autor: mjasiek »

donpablox pisze:Z tanich to możesz zainteresować się Makita 4329. Lepsze modele są juz w okolicy 800zł. Nie uznaje einchel, parkside itp.
Również polecam Makitę 4329 używkę, nie musi być konieczna nówka. Sporo dłubie w drewnie i sam skusiłem się na używkę czego przy Makicie nie żałuję bo wymieniłem tylko rolkę za całe 5zł :mrgreen: Pomacaj w marketach wyrzynarki i zobaczysz jakie są różnice chociażby w prowadzeniu brzeszczota w wynalazkach noname z blaszaną stopą, a taką Makitą, która ma odlew aluminiowy. Wspomniana Makita do obejrzenia w każdej castoramie.
pawel1984
Posty: 15
Rejestracja: środa 01 kwie 2015, 23:05
Lokalizacja: Zakliczyn

Post autor: pawel1984 »

Ja tam kupuje zawsze najtańsze 2 już zajeździłem w okresie gwarancyjnym + taki że nie bawią się naprawę tylko dają nowe odrazu.
lechowiec
Posty: 118
Rejestracja: sobota 01 mar 2008, 17:26
Lokalizacja: Kłodzko

Post autor: lechowiec »

Wyrzynarki marketowe mają podłej jakości element roboczy napędzający mechanizm posuwu brzeszczota. W zasadzie ciężko tam cokolwiek nazwać mechanizmem. Gdzieś mi jeszcze nawet zalega egzemplarz rozmontowany. Jakakolwiek naprawa tego jest nieopłacalna i bezcelowa. Mechanizm i tak nie wytrzyma większych obciążeń przy cięciu np grubszego drewna. Cięcie paneli to max.
Kup najlepiej coś używanego ale sprawnego i porządnej firmy najlepsze na jakie Cię stać. To będzie prawdopodobnie większy ale za to jednorazowy wydatek i będziesz miał coś konkretnego spełniającego swoją funkcję.

Najciekawszą wyrzynarką jaką widziałem jest Maffel P1 cc. Precyzyjny system prowadzenia brzeszczotu pozwolił wyeliminować zabezpieczenia przeciwodpryskowe. Można wycinać bardzo małe otwory. Duża moc i dobre prowadzenie brzeszczotu pozwala wycinać nawet w grubych belkach (prace ciesielskie). Ciekawie mają też rozwiązany stół uchylny i cyrkiel. Brzeszczot można montować w obie strony co też jest przydatne. No i nie trzeba po wymianie brzeszczotu regulować szczeliny mechanizmu prowadzącego brzeszczot jak to jest przy klasycznych ambitniejszych rozwiązaniach.

Osobiście używam akumulatorowej wyrzynarki Festool PSC420EB. Silnik bezszczotkowy, wymienne stoły i dostępne akcesoria systemowe zadecydowały o tym wyborze. Jest pancerna czyli tak jak lubię. Zrobili też stroboskopowe podświetlenie brzeszczotu. I mocy też mi jeszcze nie zabrakło nawet przy pracach w grubym drewnie. Jest ok.
tow.molibden
Posty: 50
Rejestracja: wtorek 04 maja 2010, 20:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tow.molibden »

Hej,
Ja swego czasu kupiłem na allegro Skila i jestem bardzo zadowolony - użyłem go do kładzenia deski podłogowej w mieszkaniu, potem do innych prac. Spisał się bardzo dobrze. Cena to było właśnie ok. 400 złotych, ale warto.
Gregor887
Posty: 335
Rejestracja: wtorek 04 wrz 2012, 14:12
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gregor887 »

vin324pl, kupiłem kiedyś Kinzo. Przeciąłem do tej pory kilkadziesiąt kilometrów blachy aluminiowej 2mm, założyłem kilka podłóg, ciąłem nawet blachę stalową. Po tym wszystkim jest trochę głośniejsza, ale zero problemów. Ma regulację obrotów, możliwość podłączenia "odsysacza".
ODPOWIEDZ