Podziel się swoim smutkiem

....nie pasujące gdzie indziej...
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Poczta "od zawsze" płatności za usługi wykonuje jako gotówkowe.
Ja wiem i unikam, ale jeśli nie było jasnej informacji, to może reklamuj w banku (ale może być trudno ich winić za to, że poczta tak tę operację realizuje) albo zgłoś do UOKiK, że poczta narusza obowiązek rzetelnego informowania konsumenta.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

pisz reklamację na pocztę. Pal licho, że to 5 zł. Dla zasady :)
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

ptja pisze:jeśli nie było jasnej informacji
Kiedyś pytałem o ew opłaty, to dostałem odpowiedź w stylu "tak jak wszędzie indziej". Rozwalają mnie też ich wpłaty/przelwey, nie korzystam ale często stojąc w kolejce 30min słyszę: "standardowy czy szybki", przy czym szybki u nich to jak wszędzie indziej "standardowy 1 dniowy" a normalny chyba 3-5 dni. Oczywiście za ten "szybki" dodatkowo się płaci. Dodatkowo wprowadzili sprzedaż gazet, kolorowanek, krzyżówek i innych pierdół i taka "baba" przyjdzie i zamiast stać 5 min przy okienku, to stoi 10min i dopytuje czy to takie czy owakie a może są inne, po ile ... :evil:
ptja pisze:zgłoś do UOKiK, że poczta narusza obowiązek rzetelnego informowania konsumenta
Chyba to będzie lepsze niż:
fxxx pisze:pisz reklamację na pocztę
5zł x kilka osób na dzień x ileś placówek i ładna kasa idzie niepotrzebnie w piach.
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Z pocztą jest jeszcze jedna ciekawostka: nigdzie nie mają kas fiskalnych. O ile do usług pocztowych nie jest wymagana, to do sprzedaży towarów - owszem. Kiedyś drążyłem temat, ale mam wrażenie, że organy skarbowe nie czepiają się poczty, bo zdają sobie sprawę, że ten wymóg jest bardzo kosztowny dla przedsiębiorców i szkoda by nim "dobiijać" państwowego molocha. Oczywiście nie są równie wyrozumiali dla prywatnych przedsiębiorców: http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/ ... l?cookie=1
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

ptja pisze: organy skarbowe nie czepiają się poczty
Ale coś za coś. W zamian zwalają na pocztę obowiązek ściągania abonamentu RTV. Mnie zawsze proponują powidomienie SMS czy przesyłka doszła. Ja zawsze dziękuję i mówię, że sprawdzę sobie na trackingu. Wtedy pada pytanie - Na czym? - No, na śledzeniu. -Acha, ale SMS-em dowie się pan szybciej. :)
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Zbychur pisze:
ptja pisze: organy skarbowe nie czepiają się poczty
Ale coś za coś. W zamian zwalają na pocztę obowiązek ściągania abonamentu RTV.
tak, to nienormalny system.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
cbanan
Posty: 44
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 13:02
Lokalizacja: Warszawa/Łowicz

Post autor: cbanan »

ptja pisze:Poczta "od zawsze" płatności za usługi wykonuje jako gotówkowe.
To ja chyba trafiłem na bardziej uprzejmą Panią, bo jak mi któregoś razu brakło gotówki na poczcie, to się pięć razy pytała, czy aby na pewno kartą będę płacił, bo policzą mi jak za wypłatę gotówki z obcego bankomatu. Free wypłaty ze wszystkich bankomatów za piątaka miesięcznie jednak zwykle mi się opłacają :)
Voit
Posty: 259
Rejestracja: piątek 05 gru 2008, 19:56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Voit »

Robię co mogę, żeby nie korzystać z usług Poczty Polskiej.
Normą jest, że jeśli mam do wyboru kupić taniej z przesyłką pocztową, lub kupić drożej z przesyłką do paczkomatu wybiorę droższą ofertę.
Wybór dóbr wszelakich na rynku jest taki, że te różnice w cenie zwykle nie są duże.
Co ciekawe, wszyscy narzekali na przesyłki odbierane w kioskach - ja z tym nie mam żadnego problemu. Nigdy nic nie zginęło, zawsze jest sprawnie i bez czekania.
Dla Poczty Polskiej w obecnych realiach nie ma miejsca na rynku.
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Też raz mi zabrakło gotówki na poczcie to pani w okienku mnie uprzedziła, że nie mogę u nich zapłacić kartą, tylko wypłacić gotówkę (z prowizją) i wtedy zapłacić. ElSor Twoja pani wprowadziła Cię w błąd. :evil:
Awatar użytkownika
przemek1602
Posty: 286
Rejestracja: poniedziałek 21 lip 2014, 22:36
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: przemek1602 »

Ja zawsze biore pocztą i nie narzekam, są lepsi od kurierów u mnie w okolicy bo kurier to chamstwo..... U mnie mówią że nie da sie płacić kartą , ale czytnik leży.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Poszło łożysko na wale. Jakby tego było mało, ostatnio pokazał się wyciek oleju, byłem pewien że to uszczelka pod cylindrem, szkoda że się myliłem. Okazało się, że to pęknięta głowica. Znowu koszta. Ledwo samochód zrobiony, to znowu skuter się rozkraczył. Zakupy już zrobione. Cóż znów kilka godzin pracy mnie czeka, a miałem dziś odpoczywać. Na domiar złego, ściągacz do magenta pożyczyłem i teraz muszę kombinować, zrobić jakiś przyrząd.
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Włamanie do garażu. Straty: 4 kompletne koła do alhambry (firmowe alufelgi seata, opony kormoran gamma b2 215/55 R16) i prawie nowy romet rambler 1.0 29".
:(
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GanzConrad »

ptja pisze:romet rambler 1.0 29"
mam identyczny. Tym bardziej współczuję...
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Dziś wróciłem z pracy, potem pojechałem po młodego i... na wyświetlaczu wielka żarówa i napis... prawe światło mijania.
No to stwierdziłem, że w końcu wymienię te badziewne HIDy, na normalne żarówki H7, które tam powinny być. Oczywiście się okazało, że jakiś wieśniak (nie mylić z rolnikiem ;) ), powyłamywał krawędzie klapek aby można przeciągnąć przewody, a że i tak się klapki nie trzymały, to pozakręcał na wkręty. Wytargałem w końcu to dziadostwo i... się okazało, że żarówki świecą jaśniej (pomijam rozkład światła) i to ze dwa razy.
Nie rozumiem wieśtuninguów :evil:

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Pyra pisze:Nie rozumiem wieśtuninguów :evil:
Nie jesteś trendy. HIDy 12K i wszystkie świnie Twoje. :twisted:
Zablokowany