Dobreprogramy.pl - syf w instalatorach serwisu itd.

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
sp5it
Posty: 668
Rejestracja: sobota 29 gru 2012, 15:32
Lokalizacja: ko02oi

Post autor: sp5it »

Co tam jest takiego, czego nie można ściągnąć ze strony producenta?
My flashlight is smaller than yours...
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

FreeMagenta pisze:O ile oczywiście nie wrzucają syfu w samą instalkę (w co jednak wątpię).
no właśnie wrzucają: vide tytuł wątku.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Jak już wcześniej wspomniałem i nie tylko ja, wystarczy użyć linka bezpośredniego, który zazwyczaj prowadzi do strony producenta, czasem jednak tam też są dodatkowe opcje, najczęściej triale jego płatnych programów, ale można je też bez problemu odznaczyć.
lucass3
Posty: 43
Rejestracja: wtorek 09 gru 2014, 13:59
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: lucass3 »

Wiem, że jest strona/program który omija te całe instalatory. Tylko nie umiem teraz tego odszukac :/
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Napisz, czego szukasz. Pomożemy :)
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

lucass3 pisze:Wiem, że jest strona/program który omija te całe instalatory. Tylko nie umiem teraz tego odszukac :/
Nazywa się "linki bezpośrednie", jest mniej rzucający się w oczy, celowo zresztą. Omija całego asystenta pobierania i jego ukryte śmieci.
matijas
Posty: 117
Rejestracja: czwartek 20 cze 2013, 09:44
Lokalizacja: Koło

Post autor: matijas »

lucass3 pisze:Wiem, że jest strona/program który omija te całe instalatory. Tylko nie umiem teraz tego odszukac :/
Czwarty post w tym temacie ;-)
lucass3
Posty: 43
Rejestracja: wtorek 09 gru 2014, 13:59
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: lucass3 »

Nie chodzi o linki bezpośrednie. Jak dobrze pamiętam to omijało instalatory również w innych serwisach.
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

A ja proponuje wpisać nazwę programu w wyszukiwarkę i pobrać bezpośrednio ze strony producenta, przynajmniej jest pewność że to jest najnowsza wersja i nie będzie żadnych niechcianych dodatków.
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Takie stronki się przydają, bo jak na szybko potrzeba jakiegoś programu o określonej funkcji, to można dobrać z kilku propozycji. Strzelam, np. program do pomniejszenia zdjęć, albo co ja ostatnio szukałem, do łączenia kilku plików w różnych formatach, do jednego pliku pdf, i znalazłem darmowy fajny :)
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Zbychur, przeglądać jak najbardziej ale proponuje traktować te strony jak w życiu sklepy stacjonarne tzn. zobaczyć czego potrzeba i hajda na stronę producenta :)
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Rysiu., jasne, rozumiem o co biega :)
zieloczek100
Posty: 491
Rejestracja: wtorek 02 gru 2014, 11:24
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: zieloczek100 »

Jeżeli pobierać to tylko ze strony producenta lub z instalki.pl
Większość serwisów oferuje w "standardzie" swoje instalatory.
Przeskanuj PC ADWcleaner jeżeli to nie pomoże udaj się na foum pclab.pl do działu Sieć i bezpieczeństwo, tam zostaniesz poproszony o logi a następnie dostaniesz odpowiedź z "fix'em" na Twój problem ;)
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Straszny chlew się zrobił z tych "wszystkomających" stron, wszędzie wciskają jakiegoś trojana, toolbara, przestawiają stronę startową, domyślną wyszukiwarkę, czy dodają własne reklamy do przeglądarki - oczywiście za naszą "zgodą" więc antyvir się nie burzy. A do tego program który działa w tle i pilnuje aby samocznynnie przywrócić te ustawienia gdybyśmy chcieli je zmienić - szczyt nie powiem czego. I to już trwa tak od ładnych paru lat. Ja zawsze za wszelką cenę staram się znaleźć oryginalną stronę autora/wydawcy, w większości przypadków jest to jakiś sourceforge - a jak nie uda mi się znaleźć to sobie odpuszczam i szukam czegoś innego, bo na pewno nie będę korzystał z tych ich infekujących nie wiadomo czym instalerów/menedżerów.

Jeśli chodzi o usuwanie syfu to primo Malwarebytes Anti-Malware (free, bardzo skuteczny, polecam), a secundo wspomniany już ADWcleaner (do lżejszych zadań typu toolbary). A jak coś pobraliśmy ale mamy podejrzenia że zawiera syf to przed otwarciem wrzucamy na https://www.virustotal.com/ i widzimy czy jest czyste czy nie. Można tam też skanować strony www przed wejściem, jeśli pochodzenie linku jest podejrzane.

Combofix to trochę ryzykowne rozwiązanie, jest to narzędzie do usuwania poważnie zainfekowanych maszyn, a nie odinstalowywania toolbarów. Czasem może narobić więcej złego niż dobrego, czasem powywala też niezłośliwy soft.

Ostatnio nawet w instalce poczciwego Winampa (na stronie winampa) dodano jakiś syf, cała przeglądarka oblepiona reklamami.
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Do usuwania jest jeszcze Spybot Search & Destroy.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
ODPOWIEDZ