Domofon bezprzewodowy

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
artwal
Posty: 19
Rejestracja: niedziela 06 kwie 2014, 19:36
Lokalizacja: Poznań

Domofon bezprzewodowy

Post autor: artwal »

Witam.

Zmuszony jestem założyć domofon bezprzewodowy.

Odległość od domu około 12m. Zasilanie dla elektrozaczepu i stacji sobie dociągnę.

Problem jest z unifonem bo nie chcę kuć w ścianach w domu dlatego najlepszym rozwiązaniem z punktu widzenia remontów jest bezprzewód.

Kwota powiedzmy maks do 500 zł, ale mile widziane tańsze :)

Miał ktoś z was może do czynienia z takimi domofonami? Możecie coś polecić?

Pozdrawiam

Artur
Ostatnio zmieniony poniedziałek 20 kwie 2015, 19:50 przez artwal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Szczerze mówiąc to raczej ciężki temat. Jakoś latem zeszłego roku, klient przy okazji montażu ogrodzenia i bramy z automatyką, zażyczył sobie bezprzewodowego domofonu. Niestety, 3 różne modele w cenach od 1200-1700 zł, nie sprawdziły się zbyt dobrze. Słaba jakość w słuchawce, automatyka bramy powodowała spore zakłócenia, nawet elektrozamek był słychać w słuchawce i to w momencie kiedy nie był zwolniony, kiedy otwierał to już w ogóle masakra, nie działało to zbyt dobrze. Co prawda odległość była większa, bo jakieś 20-25m, ale nawet jak z terminalem od furtki podchodziliśmy po d sam dom to efekt był mizerny. Kabel to kabel. Skoro będziesz ciągnął zasilanie to możesz i pociągnąć przewód domofonu do bazy, a baza ze słuchawką bezprzewodową. Jeśli oczywiście ciągniesz kable do piwnicy na przykład. My akurat poszliśmy w inne rozwiązanie u tego klienta, ale tam kasa raczej nie grała roli. W piwnicy została zamontowana mała centralka, a obsługa domofonu odbywała się z każdego aparatu telefonicznego w domu, biurze a nawet garażu. W sumie 7 aparatów.
artwal
Posty: 19
Rejestracja: niedziela 06 kwie 2014, 19:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: artwal »

Ok. Dzięki z odpowiedź. Czytałem właśnie różne opinie w necie na temat bezprzewodowych domofonów i nie były pozytywne.

Będę myślał o czymś innym.
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Witam.
Jeśli miałbym wydać taką kasę za tak kiepskie rozwiązanie jak opisuje Zbychur to zrobił bym taki domofon samodzielnie.
Wystarczyły by dwa moduły audio bluetooth i już mamy audio i przesył danych dodatkowo. No ale to już wymaga trochę wiedzy i trzeba by trochę podłubać.
Awatar użytkownika
paolo1976
Posty: 196
Rejestracja: piątek 06 sty 2012, 04:34
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: paolo1976 »

A może jakaś kamera IP z audio? Można dostać za ok. 300zł takie z dodatkowym oświetlaczem w podczerwieni. A do tego zwykły dzwonek bezprzewodowy za 30zł. Dzwonek zawiadamia o gościu przy bramie, a obraz i fonię masz na laptopie, PC, lub telefonię z WiFi. No i masz niedrogi wideodomofon.
Kochający tata swojej najukochańszej na świecie córeczki ***** Latarka - obecnie 3W plastikowy "no name" na 3 xAAA za 6zł z Biedronki
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

nie mam doświadczenia z domofonami - ale bezprzewodowe dzwonki to porażka - w czymś bardziej skomplikowanym będzie tylko gorzej - zreszta praktycznie każda transmisji bezprzewodowa to problemy - jak nie z łącznością to z zasilaniem.
Awatar użytkownika
paolo1976
Posty: 196
Rejestracja: piątek 06 sty 2012, 04:34
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: paolo1976 »

ww296 pisze:nie mam doświadczenia z domofonami - ale bezprzewodowe dzwonki to porażka - w czymś bardziej skomplikowanym będzie tylko gorzej - zreszta praktycznie każda transmisji bezprzewodowa to problemy - jak nie z łącznością to z zasilaniem.
Dlaczego? Ja mam dzwonek bezprzewodowy z Biedronki kupiony 7 lat temu za bodajże 24,99zł. Odbiornik przerobiłem na hybrydę - oryginalne baterie + zasilacz, oddzielone diodami prostowniczymi. Baterie alkaliczne Duracell wystarczają na mniej więcej osiem m-cy, a w nadajniku bateria 23A 12V ciągnie już ósmy rok i szokuje mnie niski pobór prądu nadajnika.
Nigdy nie miałem żadnych problemów z połączeniem bezprzewodowym i złego słowa na ten dzwonek nie mogę powiedzieć, mimo, że od siebie odbiornik i nadajnik oddzielone są o ok. 10m kilkoma ścianami po drodze.
No chyba, że trafiłem na taki wyjątkowo solidny model.
Kochający tata swojej najukochańszej na świecie córeczki ***** Latarka - obecnie 3W plastikowy "no name" na 3 xAAA za 6zł z Biedronki
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

Nie wiem dlaczego - pewnie jakość elementów słaba i sygnał niewystarczający podatny na zakłócenia.
moje doświadczenia - odległość 10 metrów przedzielony ścianą zewnętrzna (podwójną) -
pierwszy tani dzwonek za 20 kilka zł - badziewie takie, że po pierwsze rozpadał się praktycznie w rekach po drugi bez względu na nowe bateria nie działał za każdym razem.
Drugie podejście - dzwonek z CASTORAMY za kilkadziesiąt zł
po około 2 tyg nie "łapał" za każdym razem - wymiana baterii w nadajniku pomogła na kolejne kilka tyg. naprawiłem domofon przewodowy w końcu :) .
Mam w domu lampę sterowaną pilotem radiowym - i wszystko byłoby w porządku gdyby nie to że czasami gdy pilot leży obok telefonu - następują włączenie lub wyłączenia światła - co jest dość denerwujące.

WIFI - podłączenie bezpośrednio kablem Lan do Rutera daje kilka MB więcej prędkości internetu - pomimo idealnego sygnału i połączenie przekraczającego możliwości łącza internetowego.

Miałem jeszcze kilka innych urządzeń bezprzewodowych i nigdy nie były 100 procentowo skuteczne - nawet niedawnymi czasy klawiaturę wymieniłem na przewodową :) i zapomniałem o kłopotach z nią :)
Ostatnio zmieniony czwartek 23 kwie 2015, 14:58 przez ww296, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
saku
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek 30 mar 2015, 13:16
Lokalizacja: SWDN

Post autor: saku »

Nie ma innej opcji jak po kablu. Wydasz 5 X tyle a i tak dobrego efektu nie uzyskasz i na koncu tej drogi dojdziesz do wniosku ze za ta kase mogles kupic zwykly dobry domofon, wyremontowac sciane i zaplacic majstrowi :???:

I nie mysl o kamerach IP, androidach, raspberry PI, Arduino, bluetooth, wifi bo to zawsze sie zawiesi albo wysypie.
Ostatnio zmieniony czwartek 23 kwie 2015, 14:59 przez saku, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
paolo1976
Posty: 196
Rejestracja: piątek 06 sty 2012, 04:34
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: paolo1976 »

No to coś pech kolegę prześladuje :) Albo inne czary :) Żartuję :) Ja mam doświadczenie z dzwonkiem bezprzewodowym od ośmiu lat, myszą optyczną Natec od pięciu lat i łączem wifi, oraz bluetooth między leciwym laptopem Acer 5220, routerem, telefonem LG Fino, głośnikiem bluetooth OneConcept JamBar 120-BT do telefonu i razem z tym sprzęgniętym dyktafonem bluetooth, zamiennie ze słuchawką bluetooth Samsung H-1200 bodajże. Wszystko to z konieczności, albo łączone razem, albo przełączane zamiennie i naprawdę z ręką na sercu, - jestem zadowolony i nie ma żadnych zgrzytów.
Kochający tata swojej najukochańszej na świecie córeczki ***** Latarka - obecnie 3W plastikowy "no name" na 3 xAAA za 6zł z Biedronki
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

to że mam złe doświadczenia nie znaczy że nie korzystam - masa urządzeń bluetoot, bezprzewodowe myszy i klawiatury, wifi-direct - różne odmiany - zastosowania multimedialne - NFC - począwszy od kart bankowych poprzez karty dostępu i zabaweczki, typowo radiowe sterowanie modelami, światłem. Mam nawet samochód ze zdalnym radiowym dostępem (chociaz w jednym z moich samochodów właśnie w tym tygodniu przestał współpracować pilot w kluczyku ;) i nawet za bardzo nie wiem ja to ugryźć bo sam pilot sprawny). Korzystam tez z kilku urządzeń na podczerwień (nie myślę tu o sprzęcie AV). Generalnie wszelkie formy bezprzewodowe mocno ułatwiają życie - jednak właśnie z uwagi na dość duże doświadczenia- wszędzie tam gdzie nie pogorszy to funkcjonalności, nauczony doświadczeniem stosuję zwykłe dobre, miedziane kable :) Domofon, dzwonek to urządzenia które musza być niezawodne - bo często nie wiadomo czy działają - jak np myszka czy inny pilot nie zadziała odruchowo wciśniesz kolejny raz, a jak nie wiesz czy coś działa czy nie? - I tak własnie było z moim dzwonkiem - czasem goście odchodzili - albo dzwonili komórką - bo nie byli pewni dzwonka.
Awatar użytkownika
saku
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek 30 mar 2015, 13:16
Lokalizacja: SWDN

Post autor: saku »

No ja tez mam sporo tego typu bajerow no ale tam gdzie liczy sie niezawodnosc to kabel :razz:
Ostatnio zmieniony czwartek 23 kwie 2015, 22:51 przez saku, łącznie zmieniany 1 raz.
artwal
Posty: 19
Rejestracja: niedziela 06 kwie 2014, 19:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: artwal »

Witam.

Kamera IP niepotrzebna. Pytanie było o domofon, żeby można otwierać furtkę ze słuchawki.

Dobra, widzę że domofon bezprzewodowy to nie ma sensu.
ODPOWIEDZ