Wiertarko - wkrętarka akumulatorowa

Czyli wszystko co potrzebne prawdziwemu DIY'owi;) Porady, pytania i opisy używanego przez nas sprzętu.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Przy płytach kartonowo-gipsowych hamulec jest bardzo przydatny, ale jest wiele prac gdzie jest zbędny. Nie wiem, nigdy nie mi się nic nie zepsuło mechanicznie w żadnej wkrętarce z hamulcem, a lekko nie mają. Konkretnie to żadna anie zdążyła się zepsuć. W pracy jedną wysłużoną hilti ktoś ukradł, a w boschu padły akumulatory (komplet nowych oryginalnych to 450zł, dodam że Ni-Cd). Inne egzemplarze nadal działają (hilti, metabo, festool) i na razie nic nie nawala.
tnt_gt
Posty: 576
Rejestracja: sobota 06 mar 2010, 13:50
Lokalizacja: Piła

Post autor: tnt_gt »

Czy ktoś posiada taki zestaw?
Jaka jest jakość dołączonych wierteł i bitów? Czy jest to osprzęt dobrej jakości, czy raczej jednorazówki?
GT Rulez ale teraz czas na CUBE
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Nie wiem jak bity, ale zestawy wierteł dołączane do wiertarek Metabo były zwykle bardzo dobrej jakości.
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
pawel1984
Posty: 15
Rejestracja: środa 01 kwie 2015, 23:05
Lokalizacja: Zakliczyn

Post autor: pawel1984 »

Nie polecam wiertarko wkrętarki mac alister słaby aku natomiast piła szablasta tej firmy ok dobra cena i trwałość.
haloon
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 15:32
Lokalizacja: Polska

Post autor: haloon »

Z budżetowych rozwiązań polecam wiertarko-wkrętarkę Parkside z marketu Lidl. Ma dobrej jakości markowe futerko i akumulator liion, więc może tygodniami leżeć w stanie gotowości. W porównaniu z podobnymi produktami którymi się bawiłem, typu Macalister, Meec czy Verto, ma niewyczuwalne "bicie" na narzędziu. W przydomowym warsztacie sprawuje się znakomicie. Cena około 200zł.
pawel1984
Posty: 15
Rejestracja: środa 01 kwie 2015, 23:05
Lokalizacja: Zakliczyn

Post autor: pawel1984 »

Właśnie dużo ludzi chwali elektronarzędzia z Lidla no i gwarancji dają dużo.
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Gwarancja zazwyczaj wygląda tak, że od razu oddają kasę, dobre i to :)
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
Awatar użytkownika
Doctore
Posty: 627
Rejestracja: sobota 18 sty 2014, 17:17
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Doctore »

Co myślicie o tej wkrętarce(zakładając że za wysyłkę zapłace 20$ i nie wpadnie na cło/vat)?
http://www.ebay.com/itm/Black-Decker-BD ... 1616962036?
Bo moja lion za 100zł z juli ma już luzy(ojciec postanowił kupić "kilka" mebli do kuchni ^^).
Awatar użytkownika
zedart
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 29 maja 2012, 18:37
Lokalizacja: Walia

Post autor: zedart »

Doctore
Mam podobną do tej B&D, także ze Stanów. Kupiłem bo cena była atrakcyjna i na zdjęciach wyglądała całkiem nieźle. W rzeczywistości moja opinia o tej wiertarce nie jest najlepsza. Plastik obudowy to jak z jakiejś zabawki. Uchwyt wiertła trudny do porządnego dokręcenia. Gdy uzywałem jej do wykręcania wkrętów, to po kilkunastu uchwyt wiertła spadł mi na ziemie, gdyż się odręcił od korpusu. Ładowanie baterii trwa wieki, co przy jej niewielkiej pojemności dyskwalifikuje do poważniejszych (nawet domowych) zastosowań. Podświetlenie gaśnie od razu po zdjęciu palca z włącznika. Moja to dokładnie ta: http://www.amazon.com/gp/product/B0090C ... UTF8&psc=1
zed-art.co.uk
Awatar użytkownika
Doctore
Posty: 627
Rejestracja: sobota 18 sty 2014, 17:17
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Doctore »

Hmm, wydawało mi się że wkrętarka za 300zł z ju es ej(w pl pewnie 800zł+) będzie porządna...
A wypadające bity nie mają miejsca nawet w szrocie marketowym...
Czyli co, b&d to syf?
Więc może jakiś dewalt?
Czy te nowe modele dewalta - made in china, są gorszej jakości jak te wcześniejsze - made in usa?

Edit:
To może jeszcze dopisze, że głównym wymogiem jest brak bić/luzów, potrzebna precyzja, moc nie jest potrzebna, 25Nm wystarczy, oczywiście do domowego użytku, majsterkowanie i takie tam.
Moja aktualna jak wspomniałem ma bicia, już połamałem kilka wierteł i gwintownik :D
Wydając 300zł oczekuję że wkrętarka posłuży kilka lat, a jeśli akumulator na liony, to nie musi być trwały(aku) - mogę wymienić ogniwa.
neutrinus
Posty: 534
Rejestracja: piątek 09 wrz 2011, 16:16
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Post autor: neutrinus »

Weź dewalta, bez udaru - seria 7xx chyba. Nie mają luzów, są tanie i porządne.
Awatar użytkownika
Doctore
Posty: 627
Rejestracja: sobota 18 sty 2014, 17:17
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Doctore »

Czyli np. to:
http://www.ebay.com/itm/NEW-DeWALT-DCD7 ... 27fd62b0ee
?
Tylko że sam wkrętak przekracza budżet, jak już miał bym to brać to tylko jak by sprzedawca za free dołożył padnięty aku...
NIE BOJĘ SIĘ GDY ŚWIATŁO ZNIKA, BO MAM LATARKĘ NA OGNIWACH PANASONIC' A
Awatar użytkownika
Doctore
Posty: 627
Rejestracja: sobota 18 sty 2014, 17:17
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Doctore »

To co nikt nic nie wie/słyszał o tej wkrętarce?
NIE BOJĘ SIĘ GDY ŚWIATŁO ZNIKA, BO MAM LATARKĘ NA OGNIWACH PANASONIC' A
neutrinus
Posty: 534
Rejestracja: piątek 09 wrz 2011, 16:16
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Post autor: neutrinus »

Doctore pisze:To co nikt nic nie wie/słyszał o tej wkrętarce?
Ja jakoś przegapiłem pytanie, mam 985 i jest nie do zajechania, tyle że ma lekkie bicia. 790 ponoć nie mają bicia, są lżejsze i krótsze (dzięki braku udaru). Sam się przymierzam do takiego zakupu, tyle że pierw zamówię wyrzynarkę.

Myślę że to doskonały wybór.. O ile nie płacisz za cło i vat... (mi zazwyczaj ktoś przywoził w prezencie)
Awatar użytkownika
Doctore
Posty: 627
Rejestracja: sobota 18 sty 2014, 17:17
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Doctore »

Ok dzięki, zakupiłem ją na licytacji za 81$ ale z nowym akumulatorem(w sumie gratis o wartości 40$), bez ładowarki.
Ale po napięciu(18V 5S) i stykach baterii wychodzi że uda się podłączyć ładowarkę modelarską.
Tylko mam nadzieje że to nie jakiś kit bo koleś ma dwa komentarze...
NIE BOJĘ SIĘ GDY ŚWIATŁO ZNIKA, BO MAM LATARKĘ NA OGNIWACH PANASONIC' A
ODPOWIEDZ