Oświetlenie stacjonarne z latarki ?

Domowe, energooszczędne instalacje LED, HID, halogenowe etc. Światło w stacjonarnych aplikacjach codziennego użytku.
Joker1
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 20 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków

Oświetlenie stacjonarne z latarki ?

Post autor: Joker1 »

To mój pierwszy post, a jak już się utarło należy się przywitać. Stąd moje serdeczne dzień dobry ;)

Być może ktoś z Was już miał taki pomysł, by wykorzystać latarkę jako oświetlenie stacjonarne. Zastanawiam się nad takim pomysłem, lecz nie mam pojęcia jak to zrobić. Może ogniwo podłączyć do latarki jednocześnie z modułem 4056 i ładowarką do telefonu (5V) ?
Może przez jakiś sterownik obniżający napięcie a zasilacz dać z laptopa?

Co uważacie o takim pomyśle ? Zaznaczam, że mam latarkę convoy s2+ sterownik z zabezpieczeniem termicznym, także mam nadzieję że nie stałoby się nic złego ?

Albo poprostu zmontować lampę na 2 x xml2 + zasilacz od laptopa + driver step down ?

Jestem jak narazie zielony w konstruowaniu także proszę o pomoc w stworzeniu "czegoś "
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Napisz do czego konkretnie ma służyć.
Po pierwsze szkoda latarki do użytku przez cały czas. Po drugie sterownik cały czas będzie obniżał temperaturę. Po trzecie trzeba zamontowaćcoś co ładnie rozproszy światło - dyfuzor. Po czwarte taka lampka da ok. 500lm ;) W dziale modyfikacje jest opis projektu z profilem aluminiowym i diodami jako oświetlenie stacjonarne.
Pozdrawiam
Joker1
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 20 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Joker1 »

Konstrukcja taka miałaby być używana jako lampka biurkowa/ oświetlenie przy czytaniu książki. Co do dyfuzora to mam kolimator, który daje równomierne rozproszenie światła, ktore mi pasuje.
Odnośnie obniżania temperatury; sugerujesz, że będzie coraz mniej światła ?
W tej kwestii wolę się zdać na Was, którzy wiecie więcej. Zatem jakie są Wasze propozycje ?
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

A zaczepienie jej będzie wygodne? Najtaniej wyjdzie kupienie lampki biurkowej. Jeżeli chcesz coś na diodach to pozostaje samodzielne "rzeźbienie"
Ewentualnie latarka może działać w jakimś średnim trybie...
LED1234
Posty: 273
Rejestracja: piątek 10 paź 2014, 20:56
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: LED1234 »

Witaj ;)
Zerknij na ten i kilka innych tematów na forum ;)
Może wpadnie Ci coś w oko.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ