Test ogniw li-ion 18650 5800mAh - obalanie kitu

dane techniczne, wykazy, dokumentacje, zestawienia, linki do pomocnych stron...
Karol966
Posty: 2
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 23:52
Lokalizacja: Ciechocinek

Post autor: Karol966 »

Witam,
To mój pierwszy post na tym forum. Zostałem zmuszony do jego napisania przez tego samego oszusta, o którym mowa wyżej.
Kyle pisze:Za oszukiwanie klienta powinna być kara.
Ja również zostałem oszukany a do tego sprzedawca okazał się jeszcze większym OSZUSTEM, gdyż twierdzi, że zwrotną przesyłkę odebrał dziwnym trafem ktoś inny - może jakiś przechodzień akurat się natrafił i tak sobie listonosz przesyłkę poleconą mu wydał...

Razem oszukał mnie ten sprzedawca na 41zł (ciężko mi to słowo przechodzi przez gardło bo to istny oszust a nie sprzedawca).

Jest to za mała suma na zgłoszenie sprawy na Policję dlatego poszukuję osób, które również zostały oszukane przez tego naciągacza. Niestety większość osób nawet sobie nie zdaje z tego sprawy, że ich akumulatory zamiast 5800mAh mają raczej 800mAh.

PS. Swoje akumulatory również pomierzyłem, wyszło mi ok 900mAh. Sprzedawca kazał odesłać przesyłkę a potem zaczęły się schody. Na początku próbował wmówić mi, że paczka nie dotarła (dostałem SMS od PP, że została doręczona) potem, że wysłałem na zły adres (wysłałem na ten, który sam mi podał ElektroShop, długa 45a, 96-321 Kaleń) a teraz twierdzi, że jednak paczka dotarła, ale odebrała ją inna osoba a on nie może mi powiedzieć ani kto to był ani sam tej paczki od tej osoby odebrać nie może) - czy tylko mi to wygląda na bezczelne, chamskie kręcenie? I to wszystko za żałosne 41zł.

Powiedźcie koledzy co jeszcze mogę zrobić by w końcu ktoś zrobił porządek z tym oszustem? Sprawę do Rzecznika Konsumenta również skierowałem.
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Karol966 pisze:/.../oszukał mnie ten sprzedawca na 41zł/.../Jest to za mała suma na zgłoszenie sprawy na Policję
to nieprawda.
Art. 286 KK nie wymienia kwoty.
Jeśli chodzi o paczkę, to po prostu złóż reklamację na poczcie.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Karol966
Posty: 2
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 23:52
Lokalizacja: Ciechocinek

Post autor: Karol966 »

Dzięki za odpowiedź. Super, jest jeszcze taka spraw, że jeżeli zgłoszę to na policję to przy jednoczesnym założeniu sporu allegro (co też zrobiłem) samo Allegro zwróci mi pieniądze po czym zapewne dobiorą się do sprzedawcy dając mu wilczy bilet (lub nie bo przecież ten oszust im płaci prowizję więc utrzymuje poniekąd cały serwis).

Ręce opadają, w biały dzień oszukują człowieka na każdym kroku i nic takim ludziom zrobić nie można? :evil: :evil: :evil:
Awatar użytkownika
marcus
Posty: 257
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 13:33
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: marcus »

Spór na alegro to właściwie tylko czat miedzy wami.
Alegro zwróci kasy jak będzie wszczęte postępowanie, co raczej małe sznase.
Sąd cywilny zostaje. Alegro tu nie zwraca nic.

Ja tak miałem z telefonem S4 co miał mieć lekko widoczną rysę a ekran był pęknięty.
Kupiony 08- 7
doszedł ~08-18

Policja 3x byłem raz sie nie doczekałem 2x mówili że to nie spełnia znamion oszustwa.

Do sądu cywilnego pozew 10-31
Opłata sądowa za sprawę 12-29 wpłacone 01- 7
Wyrok nakazowy 02-28
Odezwała sie że zwróci 03~15-20
Zwrócili mi kasę 04-12

A tera za to ja im za to telefonu nie oddaje, poczekają do sierpnia, aż minie rok, tera ma ich w doopie i to że musieli kaes pożyczać żeby mi zwrócić.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Kolejna partia testów, tym razem gów***** BAILONG z napisem 8800mAh.
Test 1A i pojemność średnio 510mAh, jedna sztuka 250mAh.
Przy prądzie 4A: 30mAh i 80mAh.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

maciex93, czyli już odjęcie jednego zera to mało. Teraz minus dwa i mamy mniej więcej to co sobą reprezentują :mrgreen:

Ja dzisiaj wrzucam na miarkę Sanyo NCR18650GA 3500mAh i zobaczymy jakie wartości odda przy różnym obciążeniu.
Sometimes darkness can show you the light
woytazo
Posty: 114
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 11:31
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: woytazo »

Bocian pisze:a dzisiaj wrzucam na miarkę Sanyo NCR18650GA 3500mAh i zobaczymy jakie wartości odda przy różnym obciążeniu.
Mi przy obciążeniu 3,5A i spadku do 2,6V wyszło 3,4Ah.
Odpowiadając na PW kliknij "Cytuj".
Awatar użytkownika
Issac
Posty: 819
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 15:33
Lokalizacja: Jestem

TRUSTFIRE 8800mAh...

Post autor: Issac »

Hej,

TO MNIE DENERWUJE - TRUSTFIRE 8800mAh...
Oddajmy pieniądze wartościowym produktom - mówmy nie planowanemu postarzaniu !

Mam pomysł na jakąś aukcje uświadamiającą odnośnie ogniw TRUSTFIRE i innych chińczyków, co wy na to ?

- Kontr aukcja na allegro z dużą liczbą kupujących uświadamiająca z linkami do prawilnych sprzedających ?
- np. sprzedaż 3xpojemniejszego ogniwa po przesłaniu chińczyka (oczywiście bazą będą stare polaptopowe 1000 - 1500mAh oddawane po kosztach wysyłki)
- Jakieś dobrze indeksujące się źródło przestrzegające kupujących

inne pomysły ?

Screen z portalu aukcujnego ile owieczek na dzięń dobry się nabrało.
Wyszukiwanie: "li ion 18650"
Obrazek
rambolbambol
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 02 sty 2014, 13:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: rambolbambol »

Isaac, nie wytłumaczysz, nie nauczysz ludzi. Nie warto marnować czasu i pieniędzy.
Przykład?
Przynoszę do pracy latarkę Convoy S2+ poprawianą przez jednego mistrza z naszego forum. Wszyscy: WOW, super, świetna, ile dałeś? Mówię, że 150zł z bateriami, ładowarką i pokrowcem. Po czym mój kumpel wyjmuje latarkę ZOOM 2000lm i mówi, że dał za nią 45zł też z bateriami i że nie opłaca sie dawać więcej. Mimo, że w porównianiu jego na maksymalnym trybie 2000lm świeciła jak moja na 10% z XM-L, to część ludzi z pracy kupiła sobie ZOOMY i jedynym mankamentem jaki widzą jest to, że krótko ma baterii żyją. Nie przetłumaczysz komuś, że 2000lm ZOOMa to nawet nie 200lm w realu.
To samo z rowerami...
Tuż przed sezonem kupę znajomych pokupowało jakieś marketowe 29ery z Tesco czy innego Reala. Żaden z nich dziś nie jeździ dobrze a część ludzi musiała już nowe koła i napęd kupować po 2 miesiącach, bo oryginalne się rozleciały. Kupili rowery za 1000pln, tylko po to, żeby miesiąc potem wkładać w nie kolejne (i nie ostatnie) 500zł zamiast raz a dobrze kupić ROWER. Ale nie przetłumaczysz ... niestety.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

No to na bailongach koleś chciał żebym mu pakiet do roweru zrobił :)
Dosyć długo się opierał moim radom, ale w końcu odpuścił.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

rambolbambol, a teraz taki w selgrosie jest na deore i z hydrauliką za niecałe 1500, zastanawiam się ?
http://www.selgros.pl/oferta-promocyjna ... -11-487951

Mocno się zastanawiam. :(
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

fotorondo, Widziałem go, ale strasznie ciężki - 18kg, czyli rama taka sobie. A to w końcu najważniejsza część w rowerze. Teraz kupiłem używanego Cube na fajnym osprzęcie i jest super.
Ale :offtopic: :mrgreen: Może przenieśmy się do odpowiedniego wątku?
Pozdrawiam
Edit: Niestety opis całego roweru jest... wybrakowany. Nie ma informacji o korbach, piastach, amortyzatorze. Chociaż z tego co pamiętam to siedzi tam jakiś SR Suntour chyba XCT.
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Issac pisze:- Jakieś dobrze indeksujące się źródło przestrzegające kupujących
Proszę bardzo, bez jakiegokolwiek linkowania samo wskoczyło na 1wsze miejsce w google na niektórych frazach typu "bailong 8800" - http://mdiy.pl/bailong-ultrafire-maxday ... -8800-mah/

Wystarczy linkować pod innymi frazami/udostępniać. Można mi podesłać jakieś ogniwo to sprawdzę i dodam, jak będzie tego więcej to zrobię jakąś tabelę czy coś żeby to było czytelne.

Jeśli ktoś z Was sprzedaje porządne ogniwa czy to na allegro czy to w forumowym sklepiku, to śmiało można też podlinkować celem uświadamiania, pozwalam na komercyjne wykorzystywanie tego artykułu.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Manekinen, jeśli ma to trafić do świeżaków, to proponuję dać jakiś "mocny" nagłówek typu "... , czyli odpady z Chin w nowym opakowaniu", żeby bez zagłębiania się w obszerny temat było wiadomo, że tego nie warto kupować.
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Chciałbym też zostać obiektywny i nie pisać wprost że ogniwa na allegro = odpady, co by się nie narażać. Bo nie będzie to prawda, jedne są odpadami a inne są nowe (no tyle że ich jakość jest często poniżej jakości odpadów). A na tych leni którym nie chce się czytać, ani ostrzeżeń ani opisów aukcji, to nic nie mogę poradzić - niech sobie kupują hurtowo. A tytuł jest taki a nie inny bo chciałem żeby się wypozycjonował pod takimi frazami, żeby ktoś kto będzie szukał takich aku do kupienia na to trafił. A treść oczywiście można przeredagować, dodać więcej pomiarów różnych aku wraz ze zdjęciami, z tym że nie chciałbym bazować na czyichś danych/pomiarach, a z drugiej strony nie będę kupował tego chłamu tylko po to aby wyrzucić do kosza. Ja myślę że można zrobić to samo z tematem tandetnych latarek police 10000W :) Wziąć kilka różnych sztuk na pomiary (temperatura dioda/obudowa, prąd, lumeny, itd) ale do tego trzeba mieć sprzęt no i same latarki, a ja wątpię że ktoś z nas ma jednocześnie jakiś w miarę porządny luksomierz/lumenomierz i jednocześnie dziadoskie latarki w kolekcji :) Bo chwytliwy tytuł to jedno, a oparcie się na pomiarach to drugie - w razie gdyby ktoś został przyciągnięty przez ten tytuł i chciał dowodów.
ODPOWIEDZ