PowerBank funkcja UPS

...warsztat małego eksperymentatora, czyli jak gnębiliśmy różne rzeczy żeby je lepiej poznać ...
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

PowerBank funkcja UPS

Post autor: Fluxor »

Tanie powerbanki, kupowane kiedyś po chyba 1$ na 1 ogniwo 18650 posiadają funkcję jednoczesnego ładowania powerbanku i ładowania z niego telefonu?

W powerbanku Soshine za 17$ widnieje taka funkcja w opisie, że można jednocześnie 2 rzeczy robić.

Jak to jest z innymi produktami?
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
FreeMagenta
Posty: 402
Rejestracja: środa 14 wrz 2011, 02:06
Lokalizacja: Bulanda

Post autor: FreeMagenta »

w PB Xiaomi można ładować PW i ładować inny telefon - ale ładowanie PB trwa wtedy znacznie dłużej (przy ładowaniu samego PB ciągnie on 2,2A z ładowarki sieciowej, przy ładowaniu PB z podłączonym telefonem - z ładowarki sieciowej idzie 1,5A\ (a do tego jeszcze telefon też swoje odciąga).
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Wydaje mi się, że ktoś pisał, że tak z Millerem robi....
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Millera sprawdzę, mam 2 wersje. Stary ENB na 2 ogniwa tego nie potrafi niestety.
aro84
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 30 cze 2015, 09:30
Lokalizacja: Wyszków

Post autor: aro84 »

Powerbank'i Xiaomi ludzie wykorzystują np. jako UPS'y dla RaspberryPi
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Tam jest zwykła dioda shottkiego, od gniazda wejściowego do gniazda wyjściowego, więc prąd sobie płynie prawie bezstratnie pomijając całą elektronikę. A jak PB jej nie ma, to można po prostu dolutować :)
Awatar użytkownika
rafalzaq
Posty: 588
Rejestracja: piątek 28 lut 2014, 19:33
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: rafalzaq »

Mam taki za dolara (taki kanciaty, a nie okrągły) i nie da się jednocześnie ładować i pobierać prądu. Nawet gniazda są na tyle blisko że trzeba użyć wąskich wtyczek.

Mam 3 różne wersje millerów 102 i wszystkie działają. Jeden padł (dawał zbyt małe napięcie wyjściowe pod obciążeniem) po około roku pracy jako taki UPS. Wymieniłem kondensator tantalowy i jest lepiej, ale nie tak dobrze jak było wcześniej. Do ładowania się nadaje, ale jako powerbank już średnio. Teraz jako UPS używam tej wersji, która przeładowuje ogniwa. Na razie działa kilka miesięcy bez problemu.
FreeMagenta
Posty: 402
Rejestracja: środa 14 wrz 2011, 02:06
Lokalizacja: Bulanda

Post autor: FreeMagenta »

aro84 pisze:Powerbank'i Xiaomi ludzie wykorzystują np. jako UPS'y dla RaspberryPi
Po odłączeniu od zasilania PB podejmuje pracę, ale po ok 1,5 sekundy, więc na chwilę się malinka wyłączy...
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Sprawdziłem i stary ENB na 2 ogniwa ma funkcję UPS. Prąd ładowania telefonu spada z 1.1A do 0,7A ale ładuje się zarówno power bank jak i telefon.

Powerbanki kupione po 1$, telefon myśli że ma podłączoną ładowarkę ale nie ładuje się.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Myślę że dało by się go oszukać żeby pracował cały czas, po prostu logika musi wykrywać że płynie jakiś niewielki prąd na wyjściu przetwornicy, bo z podłączonym zasilaniem na micro usb prąd płynie inną drogą.
ODPOWIEDZ