szukam zarowek led (lub innych pomyslow), wysokie cri

Domowe, energooszczędne instalacje LED, HID, halogenowe etc. Światło w stacjonarnych aplikacjach codziennego użytku.
m4rkiz
Posty: 12
Rejestracja: wtorek 09 gru 2014, 16:15
Lokalizacja: krapkowice

szukam zarowek led (lub innych pomyslow), wysokie cri

Post autor: m4rkiz »

Klasyczne żarówki lubię najbardziej, ale mam tylko w lampce do czytania, na suficie chce mieć coś nieco tańszego w eksploatacji.

CFL odpada - w warsztacie mam dobre świetlówki liniowe (jakieś kosmiczne rury z likwidowanej stacji paliw, w podwójnym szkle, wysokie cri, w detalu po 150 pln sztuka) i jestem zadowolony, w domu przerobiłem już kilkanaście rodzajów cflek i z żadnej nie jestem zadowolony na tyle żeby kontynuować eksploatacje, a ze wzgledu na druga polowe, koszty oraz eksploatacje podobne lampy ze świetlówkami liniowymi w pokojach raczej odpadają.

Nie upieram się przy żarówkach e27, mogą być inne źródła światła, ale preferowałbym rozwiązanie wymagające jak najmniej dłubania - coś sprawdzonego, do poskładania ze standardowych elementów, bo jednak trochę zabawy będzie przy tej ilości.

szczegóły:

Mam do oświetlenia łazienkę 7m2 wyprowadzone 5 punktów w płycie g-k, mogę wstawić oprawki o dowolnej średnicy, oraz 3 pokoje (wiszące kable do założenia samej oprawki na kabel lub powieszenia lampy) 18m2 z 2 punktami, 30m2 z 4 punktami i 50m2 z 6 punktami.

Łącznie (z zapasami) 14 takich samych żarówek lub lamp wiszących i 6 opraw wpuszczanych IP44 do łazienki

Szukam czegoś w okolicach 4000K lub poniżej (ale raczej ponad 3000K, nie wszechobecne 2700K), najchętniej z Ra > 90 (a i 95 w rozsądnej cenie nie pogardzę).

Jedyne co znajduje w Polsce z dobrym Ra ma trochę mało lumenów i jest nieco za cieple
np. http://www.lampy.pl/E27-9W-927-zarowka- ... Ra-95.html

Jako ze przy 100 pln za żarówkę\oprawę całkowita suma sięga (i przekracza) nieco absurdalny poziom 2000 pln niestety dalej nie spełniając moich oczekiwań co do temperatury barwowej i natężenia światła przyszedłem się poradzić co dalej (jestem w trakcie urządzania po kapitalnym remoncie, wiec z technicznego punktu widzenia dosyć elastycznie bo zaczynam od zera, jakieś środki mam przewidziane ale wiadomo...).
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

A może przejrzyj żarówki Bociana w sklepiku? :)
Hefajstos
Posty: 88
Rejestracja: piątek 14 maja 2010, 20:38
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: Hefajstos »

Widziałeś może żarówki które ma na sprzedaż Bocian w naszym sklepiku. E27 i MR16/GU10
m4rkiz
Posty: 12
Rejestracja: wtorek 09 gru 2014, 16:15
Lokalizacja: krapkowice

Post autor: m4rkiz »

Hefajstos pisze:Widziałeś może żarówki które ma na sprzedaż Bocian w naszym sklepiku.
michal1 pisze:A może przejrzyj żarówki Bociana w sklepiku? :)
Właśnie znalazłem, w sumie rozwiązuje to całkowicie temat.

Dzięki
ODPOWIEDZ