jakie żarówki do oświetlenia głównego (ledy czy kompakty)

Domowe, energooszczędne instalacje LED, HID, halogenowe etc. Światło w stacjonarnych aplikacjach codziennego użytku.
kodi
Posty: 482
Rejestracja: piątek 07 gru 2007, 16:42

Post autor: kodi »

A nikt mnie nie poprawia - nie Luxeonow, a Edisonow. Przynajmniej tak wychodzi ze zdjec na allegro. Edisony to dosyc charakterystyczne diody - maja taki zolciutki fosfor (Cree/SSC maja bardziej wpadajacy w seledyn). A co do wydajnosci - i owszem - i Cree i SSC maja w swojej ofercie diody, ktore przy barwie cieplej dadza duzo wiecej swiatla.
boodzisz
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 15 mar 2009, 18:47
Lokalizacja: radom

Post autor: boodzisz »

doszla paczka z zarowkami kompaktowymi 7w (40w) . Swiatlo zdecydowanie lepsze nik ledow zakupionych. Rozgrzewają sie z 1min ale to mi nie przeszkadza. Przyzwyczailem sie do punktowego swiatla halogenów ale do nowych tez sie przyzwyczaje.
Poza ty pokój (15m2) halogenow bylo 5szt. a tych kompaktow zona mowi ze 3 wystarczą (swiecą dookoła siebie) ale ja doswietlam sie jeszcze lampeczką :razz:

Ledy przy zielonych scianach wyglądaly zle (trupio) nawet w malym pomiesczeniu, przenioslem je do malego pokoju (10m2) i o wiele lepiej (ściany "brzoskwinia")
Niestetty to nie jest jescze pora na ledy. Trzeba jeszcze poczekac.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Albo robic wlasne lampki ledowe na markowych, cieplych diodach.
Pozdrawiam
DNF
rastabiba
Posty: 20
Rejestracja: niedziela 19 kwie 2009, 02:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

PORA NA LED !!!!!!!!!

Post autor: rastabiba »

Ja się z tym nie zgodzę !!!!!
Nie wiem dlaczego wszyscy, którzy myślą o oświetleniu pokoju diodami, odrazu kupują jakieś badziewne żarówki LED ?
Projektując oświetlenie LED w pokoju, trzeba się troszkę wysilić, a nie wykręcić halogena i wkręcić żarówkę LED ;]
Jest dużo ciekawych rozwiązań.
Na rynku jest dostępnych wiele taśm i linii LED. Pomieszczenia , moim zdaniem trzeba oświetlać liniowo , a nie punktowo , jak przy zwykłych żarówkach. Np. przy suficie z dwóch stron pokoju biała taśma LED 14W/metr ( ponad 800 lumenów/metr). Do tego kilka punktów oświetlających punktowo np. stół, blat, czy biurko. Dodatkowo można dać akcenty kolorowe do podświetlenia efektowego półek, regału, akwarium itp.
ODPOWIEDZ