5mm LED zakupy grupowe-szukamy!!!

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
rastabiba
Posty: 20
Rejestracja: niedziela 19 kwie 2009, 02:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: rastabiba »

Jak kupujesz diody za 100 dolarów, to strata 30 zł to niedużo ;] Ale jak kupujesz za 1000 $ to 300 zł piechotą nie chodzi ;]
Zaciekawiły mnie te diody 10mm 250 000 mcd, a białe nawet 360 000 mcd. Prąd 100 mA. Czyżby 5 struktur ?
Kąt 40*, ile to będzie lumenów ?
wloczykijCM
Posty: 48
Rejestracja: sobota 07 mar 2009, 16:36
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wloczykijCM »

Fakt...no, ale nie ma innego sposobu platnosci chyba. Przelew nie wchodzi w gre... Kiedys naciąlem się na przelewie do Niemiec! Mialem przelac 60 dolarów i pracownica banku powiedziala mi, ze najlepiej wlasnie przelewem bo najtaniej...Oczywiscie konsekwencje ponioslem ja, gdyz ten zagraniczny przelew kosztowal mnie 30 dolarow..:/
Jesli chodzi o te male 5mm diody to recenzje są bdb jak na cene, natomiast z tego co pamietam to te 10 mm juz nie mają takich dobrych recenzji. Duzo tematów jest wlasnie na www.candlepowerforum.com tylko po angielsku oczywiscie.
Nie wiem ile to lumenów. Musisz poczekac na odpowiedź fachowców z tego forum:)

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony niedziela 19 kwie 2009, 17:56 przez wloczykijCM, łącznie zmieniany 1 raz.
rastabiba
Posty: 20
Rejestracja: niedziela 19 kwie 2009, 02:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: rastabiba »

Ja niestety jestem starej daty i z angielskim mam problemy ;]
Napewno tam opisują te diody ? Pewnie jakieś inne 10mm, te niby mają 1 W.
Na początku chciałem kupić diody 5mm, ale jak zobaczyłem to uhhh.
I też coś dziwnego znalazłem. Kolorowe 10mm prąd przewodzenia mają 300 mA ( czyli 1W !!!!!) a białe 100 mA. Ale ta strona jakoś dziwnie mi działa i może to tego wina ;]
wloczykijCM
Posty: 48
Rejestracja: sobota 07 mar 2009, 16:36
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wloczykijCM »

Na tej stroni jeden gośc robił recenzje róznych diod jakie mu ludzie przysyłali. Miał on wszelki potrzebny sprzęt do robienia tych testów. Z tych testów dobrze wyszły własnie te 5mm jeledy, nichia i cos tam jeszcze. Te 10mm (tez chyba od jeleda ?)byly przereklamowane i nie mialy takiej wydajnosci jak w opisach.
Dlaczego nie odpowiadają Ci 5mm? Są chyba najwydajniejsze. Posiadam pare diod 5mm z HongKongu które "napedza" 100mA. Są 5 strukturowe chyba. Całkiem jasne, b.duży kąt. Tyle wiem:)
Poczekaj na kogoś bardziej fachowego to myślę, że Ci lepszych duzo porad udzieli.

Pozdrawiam :mrgreen:
Ostatnio zmieniony niedziela 19 kwie 2009, 17:02 przez wloczykijCM, łącznie zmieniany 1 raz.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

wloczykijCM, PRAD podajemy z mA ew uA lub A itp a NIE w mAh. To jest jednostka pojemnosci ogniwa!
Pozdrawiam
DNF
wloczykijCM
Posty: 48
Rejestracja: sobota 07 mar 2009, 16:36
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wloczykijCM »

tak oczywiscie! szybko to pisałem i przeoczyłem, ale już poprawione. Taki glupi błąd :mrgreen:
Awatar użytkownika
phantom
Posty: 690
Rejestracja: piątek 06 mar 2009, 14:46
Lokalizacja: biegun

Post autor: phantom »

wloczykijCM pisze:Duzo tematów jest wlasnie na www.candlepower.com tylko po angielsku oczywiscie.
Na candlepower.com nie znalazłem ani słowa na temat ledów. Może chodziło o www.candlepowerforums.com?
wloczykijCM
Posty: 48
Rejestracja: sobota 07 mar 2009, 16:36
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wloczykijCM »

tak własnie o forum mi chodzilo. Wystarczy wpisac jeled, lov, 5mm i są bardzo dobre porównania porobione. Np. to http://www.candlepowerforums.com/vb/sho ... hp?t=89607
rastabiba
Posty: 20
Rejestracja: niedziela 19 kwie 2009, 02:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: rastabiba »

hmmm
Niby bardzo podobne diody 10mm tam testowali, ale to chyba inne.To są jakieś stare diody, testy są z grudnia 2007 ;] Teraz nie ma dostępnej białej ciepłej. Po za tym ten koleś testował ją na 100 mA. Inne diody z tej serii są na 300mA, więc może w tym sęk ;]
wloczykijCM
Posty: 48
Rejestracja: sobota 07 mar 2009, 16:36
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wloczykijCM »

Hm...tego to nie wiem. A dlaczego nie chcesz sprowadzac jeszcze tych 5mm?
Rozumiem, ze to na potrzeby sklepu.
Miałbys najlepsze 5mm ledy dostepne w Polsce:) Bo nichia u nas nie ma.
Mial kiedys jeden sklep w ofercie diody lov,ale juz niestety nie ma (modernhome chyba).
rastabiba
Posty: 20
Rejestracja: niedziela 19 kwie 2009, 02:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: rastabiba »

Bo mnie zachwyciły te 10 mm ;]
heheheehheehe
1W i nie ma problemu z radiatorem, wszędzie łatwo ją wlutuje ;]
Te 5mm też nie wyglądają źle ;] Ale super tanio nie wychodzą, a czy są aż tak dobre ?
Muszę się przyjrzeć ;] Bardziej myślałem o diodach z kilkoma strukturami ;]
Heh muszę mieć karte kredytową ;] I nie mogę się doczytać ile w paypal policzą mi za dolara ;]

Współpracuje z Moderhome, ale oni odchodzą od handlu samymi diodami ;]
wloczykijCM
Posty: 48
Rejestracja: sobota 07 mar 2009, 16:36
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wloczykijCM »

Rozumiem :mrgreen: ale aż nie chce mi się wierzyc, zeby ich wydajnosc byla taka jak 1 watowej diody mocy...
Oj też nie wiem gdzie w paypalu to jest napisane, ale gdzies musi byc:)
Proponuję żebys się dowiedział w takim razie skąd modernhome brał swoje diody 5mm.
Musieli je kupowac tanio, gdyz te 5mm lov sprzedawali po 80gr...
A cena lov na ebay jest chyba taka sama jak jeled.
rastabiba
Posty: 20
Rejestracja: niedziela 19 kwie 2009, 02:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: rastabiba »

Nie wydajność jak dioda 1W, tylko one są jedno-watowe :D
Prąd 300mA !!!! Moc 1050 mW, czyli nawet ponad Wat :D
Dla niebieskiej.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Grzac i tak sie beda, tylko cieplo jest oddawane przez o wiele wieksza(szersza) nozke niz w zwyklej diodzie 5/10mm
Pozdrawiam
DNF
rastabiba
Posty: 20
Rejestracja: niedziela 19 kwie 2009, 02:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: rastabiba »

Wiadomo , że grzać się będą. Odpada tylko zabawa z radiatorami, starami itp. Wystarczy umieścić je poprostu w profilu aluminiowym i już :D
ODPOWIEDZ