Wklejanie linków w postach....

...sprawy techniczne i organizacyjne dotyczące forum...propozycje, uwagi, wnioski, pochwały ;-)...etc
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Wklejanie linków w postach....

Post autor: murgrabia1410 »

Chodzi mi o wklejanie linków. Jak wiadomo, po pewnym czasie wklejony link przeważnie wygasa. A temat dalej leżakuje na forum. Czy nie można by oprócz wklejania linku, wkleić dodatkowo zrzut ekranowy danej strony?
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Niektóre zdjęcia też wygasają. A wklejanie zamiast każdego linku zrzut ekranu jest dosyć czasochłonne i nie wiem czy by nie obciążyła za bardzo forum. Poza tym będzie się forum długo ładowało.
A o co Ci konkretnie chodzi? Może pomożemy?
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Już kiedyś była podobna dyskusja. Problem z wygasającymi linkami, przeważnie do aukcji, jest taki, że w sumie one szybko tracą aktualność, więc strata minimalna.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

A ja się podepnę pod temat z innym problemem w tej kwestii. Mianowicie kiedyś do wklejania linków zawsze używałem przycisku "URL". Niestety od jakiegoś czasu nie jestem w stanie tego zrobić, gdyż ten właśnie przycisk na światełkach jest jedynym miejscem w całym internecie, które jest w stanie spowodować crush Safari na iPadzie. :-|
Nie wiem co się stało i dlaczego tak się dzieje, gdyż po mojej stronie nie nastąpiły żadne zmiany sprzętowe, a mimo wszystko problem się pojawił. Czyżby jakiś babol na stronie? Ktoś też ma ten problem? Pisanie za każdym razem "[URL= [/URL]" mi się nie uśmiecha więc robie zwykłe kopiuj-wklej.
Awatar użytkownika
Misiek_86
Posty: 485
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 15:44
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Misiek_86 »

Z tym url według mnie jest dobre, jak chcemy wpisać swój tekst pod link
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Post autor: murgrabia1410 »

michal1 pisze:Niektóre zdjęcia też wygasają. A wklejanie zamiast każdego linku zrzut ekranu jest dosyć czasochłonne i nie wiem czy by nie obciążyła za bardzo forum. Poza tym będzie się forum długo ładowało.
A o co Ci konkretnie chodzi? Może pomożemy?
Głównie mi chodzi z tymi linkami do allegro z tematu "KITY z Allegro czyli wciskanie kitu i wazeliny na wesoło".
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
murgrabia1410 pisze:Głównie mi chodzi z tymi linkami do allegro z tematu "KITY z Allegro czyli wciskanie kitu i wazeliny na wesoło".
Właśnie o to chodziło, aukcja się kończy, link wygasa. Co chwilę pojawiają się nowe przykłady, nowe aukcje itd.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Może lepiej jak użytkownicy będą wklejali krótki opis?
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
michal1 pisze:Może lepiej jak użytkownicy będą wklejali krótki opis?
... i to jest rozsądna propozycja... Nazwa produktu, krótki opis, i nie zginie.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

michal13031986 pisze:Z tym url według mnie jest dobre, jak chcemy wpisać swój tekst pod link

Dokładnie! A ja nie bardzo mogę korzystać bo jak za dotknięciem różdżki przeglądarka pada. :cry:
Jeśli ktoś z administracji jest zainteresowany to bez problemu mogę wygenerować i wysłać dane tego błędu, bo ja i tak nic nie rozumiem z tego dokumentu. :roll:


Sorry Pyra-poprawiłem, bo aż wstyd.
Ostatnio zmieniony wtorek 15 wrz 2015, 09:31 przez piciex, łącznie zmieniany 4 razy.
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

Najlepiej byłoby aby po dodaniu linku oprogramowanie dołączało do postu zrzut ekranu w postaci .jpg
Rozwiązanie spotykane na niektórych forach
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Piciex, nie sądzisz, że lepiej byłoby te szczegóły wysłać do programistów tworzących przeglądarkę?
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Sądzę. To się samo wysyła codziennie i od kilku miesięcy nic się nie zmieniło. :( Po prostu już się pogodziłem z tym problemem. Dziwi mnie tylko skąd się to wzięło i dlaczego tylko ten "przycisk" powoduje crush.
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Nie znam organizacji prac nad tą przeglądarką, ale może ręczne zalogowanie błędu w systemie ich zgłaszania ułatwi rozwiązanie?
Webkit jest zdaje się OS? Czyli można spróbować też znaleźć bład samodzielnie.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Dzięki. Poszukam.


/EDIT/ Już działa. :mrgreen:
ODPOWIEDZ