Bezprzewodowy włącznik światła

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Bezprzewodowy włącznik światła

Post autor: pier »

Witam.
Poszukuję gotowego rozwiązania włącznika światła do pokoju. Włącznik musi nadawać się do istniejącej instalacji tak abym nie musiał ciągnąć dodatkowych przewodów.
Czyli odbiornik wpinam tam gdzie jest teraz włącznik mechaniczny a nadajnik w inne pasujące mi miejsce.
Oczywiście dobrze by było aby nadajnik był w formie zwykłego włącznika mechanicznego chociaż to nie jest mus. Zawsze mogę wybudować bebechy pilota do włącznika.
Znalazłem prawie idealne rozwiązanie w Lerła Merlę ale ich włącznik potrzebuje przewodu fazowego i neutralnego.

Potrzebuje takiego rozwiązania do pokoju córki w którym włącznik światła jest za wysoko i w nieodpowiednim miejscu.
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Jeśli lampa ma tylko jedną żarówkę i nie chcesz nic przerabiać to można tak: http://www.banggood.com/E27-Screw-Wirel ... 66688.html :mrgreen:
mauser66
Posty: 38
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 20:35
Lokalizacja: warszawa

Post autor: mauser66 »

W SKLEPACH diy np.Obi można kupić zestawy do sterowania światełem z pilotami .
Piloty róznego rodzaju brelok,4 kanałowy ,jak również co najbardziej ciebie zainteresuje w formie wyłącznika naściennego.Przekaźnik mieści sie w standardowej puszce instalacyjnej.
Występuje pod róznymi nazwami handlowymi np.HOMEeasy
polecam osobiscie uzytkuje od 5 lat duzy zasieg pilota mozliwosc podłaczenia urzadzen o sporym poborze prądu .
Darz Bór
studzin
Posty: 546
Rejestracja: sobota 17 kwie 2010, 11:45
Lokalizacja: Gdańsk/Tczew

Post autor: studzin »

mauser66 pisze:W SKLEPACH diy np.Obi można kupić zestawy do sterowania światełem z pilotami .
pier pisze:potrzebuje przewodu fazowego i neutralnego.
i właśnie to się koledze Pier będzie gryzło...

Sam za jakiś czas będę chciał się wpiąć w jakiś magiczny sposób w włącznik światła na klatce w bloku.
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

studzin pisze:
Sam za jakiś czas będę chciał się wpiąć w jakiś magiczny sposób w włącznik światła na klatce w bloku.
Po co ?? :o
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

fotorondo, jak to po co? A gdzie masz licznik? :mrgreen:
mauser66
Posty: 38
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 20:35
Lokalizacja: warszawa

Post autor: mauser66 »

W moim urzadzeniu włacznik jest bateryjny zatem niepotrzebuje zasilania...
Ostatnio zmieniony wtorek 15 wrz 2015, 18:37 przez mauser66, łącznie zmieniany 1 raz.
studzin
Posty: 546
Rejestracja: sobota 17 kwie 2010, 11:45
Lokalizacja: Gdańsk/Tczew

Post autor: studzin »

fotorondo,

Powodów jest kilka. Znajomi często zamiast zapalić światło, dzwonią do sąsiadki. Włącznik przy wejściu do klatki jest tragicznie zlokalizowany i chce go podłączyć do domofonu.
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

studzin, A może czujnik ruchu ??
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Problem z tymi włącznikami jest taki że potrzebują zasilania faza plus przewód neutralny co uniemożliwia ich prostą instalację w miejsce standardowego włącznika.
Włącznik który nie potrzebuje dodatkowego zasilania kosztuje 90 zł a taki 4-ro przewodowy 25 zł.
Ja zakupiłem włącznik i klawisz radiowy w conradzie. Mają całą serię RSL.. Mam sterowanie światłem w starym miejscu i dodatkowo w nowym tam gdzie chciałem. Ale za to musiałem poprowadzić dodatkowy przewód fazowy do puszki z włącznikiem.
Z tego co widzę te w Conradzie są tańsze od tych HOMEeasy.
neutrinus
Posty: 534
Rejestracja: piątek 09 wrz 2011, 16:16
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Post autor: neutrinus »

Są specjalne klosze do lamp z wbudowanym czujnikiem ruchu. Wtedy wyłącznik sie zwiera i tyle.

Namówiłem swoją spółdzielnie na wydanie naszych pieniędzy w ten sposób, bardzo sobie ludzie chwalą.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

neutrinus pisze:Są specjalne klosze do lamp z wbudowanym czujnikiem ruchu. Wtedy wyłącznik sie zwiera i tyle.

Namówiłem swoją spółdzielnie na wydanie naszych pieniędzy w ten sposób, bardzo sobie ludzie chwalą.
+1 U mnie też na takie wymienili. Bajka, włącza się tylko na piętrach, na których jestem, w końcu mi nie gaśnie nic na półpiętrze...

Wracając do tematu.

A nie możesz zamontować tego bezprzewodowego włącznika przy lampie? Chyba, że masz kilka lamp, to może być trudniej. A w miejscu starego włącznika przewody łączymy i dajemy tylko "pilota".

Pozdrawiam, Kuba
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
malkontent
Posty: 30
Rejestracja: środa 09 wrz 2015, 07:35
Lokalizacja: Białystok

Post autor: malkontent »

Kolego polecam Ci coś takiego http://allegro.pl/bezprzewodowe-sterowa ... 38885.html na początku września w castoramie było chyba po 40 lub 50 zł :)
ODPOWIEDZ