Oświetlenie garażu

Domowe, energooszczędne instalacje LED, HID, halogenowe etc. Światło w stacjonarnych aplikacjach codziennego użytku.

Preferowane oświetlenie garażu

LED
5
31%
ŚWIETLÓWKA
11
69%
 
Liczba głosów: 16
Awatar użytkownika
Issac
Posty: 819
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 15:33
Lokalizacja: Jestem

Oświetlenie garażu

Post autor: Issac »

Hej,

Szukam alternatywy dla świetlówek odnośnie oświetlenia garażu.
Czy ilość światła z taśm ledowych (możliwie najmocniejszych) jest wystarczająca aby z nimi konkurować ?
Czy profile ledowe pociągnięte wzdłuż garażu mają sens? Czy lepiej pociągnąć jakiś długi aluminiowy radiator ?
Zależy mi oświetleniu bardzo ogólnym, aby nie raziło przy bezpośrednim spojrzeniu – tutaj trzeba pomyśleć o maskownicy mlecznej/matowej..
Alternatywą dla mnie są naświetlacze LED (2szt. lub 3szt. 50W lub 100W) skierowane w sufit.
Oczywiście RA/CRI najwyższe z możliwych…
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

MH skierowane na ścianę lub sufit. Albo zamontowane na suficie (ja mam wpuszczany MH 70W nad stołem i mogę sobie kierować światło w dogodne miejsce.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Jak długo tam siedzisz to oszczędnie i z dobrym CRI będzie MH + jakieś świetlówki na czas rozgrzewania / przerwy MH. A jak sporadyczne doświetlanie to same świetlówki.
Ostatnio zmieniony środa 16 wrz 2015, 18:40 przez tty5150, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Tzw. naświetlacze mają CRI na poziomie 70...
Ostatnio zmieniony czwartek 17 wrz 2015, 16:02 przez skaktus, łącznie zmieniany 1 raz.
ILPT
kjk
Posty: 54
Rejestracja: piątek 19 lis 2010, 08:54
Lokalizacja: z Polski B, a może C

Post autor: kjk »

Szczerze mówiąc nie rozumiem kombinowania. Moim zdaniem nie ma lepszego oświetlenia garażu niż T8 w hermetycznej oprawie.
k.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Świecenie czymkolwiek w sufit to straszne straty światła.

Albo kilka MH za dużym mlecznym szkłem (np. w kulach), ale to kłopotliwe i tylko jeżeli potrzebujesz bardzo dużo światła.
Albo świetlówki na elektronicznych układach i one będę dużo prostsze praktyczniejsze (szybszy start).

Naświetlacze kompletnie odpadają.

Taśmy led pewno też by się dało założyć, ale trzeba zapewnić im chłodzenie, rozproszenie mniej, ale też bezpośrednie patrzenie na taśmę raczej miłe nie jest. No i by trzeba też dobre kilkadziesiąt watów z tych taśm, żeby trochę światła było.

Pozdrawiam,
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
ODPOWIEDZ