Żarówki LED G9

Domowe, energooszczędne instalacje LED, HID, halogenowe etc. Światło w stacjonarnych aplikacjach codziennego użytku.
ZuluBravo
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 12 kwie 2015, 23:22
Lokalizacja: Bielsko

Żarówki LED G9

Post autor: ZuluBravo »

Witam wszystkich forumowiczów.
Jako że to pierwszy post, chciałem się przywitać i napisać coś o sobie.
Zajmuję się elektroniką, szczególnie przemysłową, frezowaniem i toczeniem CNC, zarażony tematem latarek dzięki m. in. temu forum.

Stanąłem przed koniecznością wyboru żarówek LED standardu G9, około 3 W, zasilanych z 230V.
Zrobiłem już próby z takimi żarówkami, kupione na znanym portalu aukcyjnym.
Według sprzedawcy na diodach Epistar 3014 w ilości 64 szt., 320 Lumenów, współczynnik CRI: Ra~=75.
Żarówki te podświetlają oprawę ścienną, zewnętrzną z numerem domu.
Zakup na tej samej aukcji w odstępie 10 dni i dostałem za każdym razem inne żarówki, również w innych pudełkach.
Chciałbym się trzymać jakiegoś standardu, powtarzalności, jako że do tej pory nie miałem problemów z gwarancją na oprawy.

Jakie mam pytania w z związku z nimi:
- jak jest z trwałością takich LEDów w czasie, szczególnie porównując żarówkę G9 do kompletu zasilacz 230/12V plus moduły na diodach 5050?
- jakie można by polecić firmy i żarówki, biorąc pod uwagę doświadczenie praktyczne? Nauczyłem się, że nie ma co wierzyć bezkrytycznie w dane
techniczne, bo papier wszystko przyjmie (vide pojemności 18650).
Szukam czegoś sprawdzonego, w rozsądnym budżecie.
Może też ktoś zna moduły LED, białe zimne i ciepłe w wykonaniu IP67 zasilane z 230V?
Ewentualnie proszę o inne podpowiedzi.

Pozdrawiam
Elektronika • Radiotechnika • CNC
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

G9 to dość śliski temat - problematyczne chłodzenie itd. Ja bym wykombinował coś samemu, rezygnując całkowicie z G9 i skupiając się na innym mocowanie lub tworzyć coś samemu np. na taśmach na ledach 5630 na aluminiowym podłożu itd.
ILPT
ODPOWIEDZ